Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 01:39

Bielański Ośrodek Kultury - program na maj 2024

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia organizowane przez Bielański Ośrodek Kultury w maju! Dołącz do naszej społeczności, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od koncertów po spektakle teatralne. Doświadczysz niezapomnianych chwil pełnych muzyki i inspirujących spotkań. Przyjdź i pozwól się zainspirować!
Bielański Ośrodek Kultury - program na maj 2024

Źródło: Bielański Ośrodek Kultury

11.05 (sobota), godz. 18:00 

Monodram „Mój boski rozwód” w wykonaniu Anety Todorczuk

„Mój boski rozwód” - ta słodko-gorzka opowieść, ze świetnymi kawałkami muzyczno-wokalnym,  z pewnością podziała na Was  jak emocjonalny plaster i cudowne przytulenie, którego tak często potrzebujemy w naszym życiu. Piosenki do spektaklu napisali zespół wespół Aneta Todorczuk i Michał Lamża. Aneta Todorczuk debiutuje w roli autorki tekstów. 

Historia nadziei, rozpaczy, walki o siebie, radości i miłości. Czegóż więcej chcieć?!

Obsada:  Aneta Todorczuk - Angela

Bilety: 35 zł 

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/moj-boski-rozwod/

 

22.05 (środa), godz. 18:00 

BOKino „Święto Ognia” reż. Kinga Dębska

Zapraszamy na pokaz filmu „Święto Ognia” reż. Kinga Dębska w ramach cyklu BOKino. Po seansie odbędzie się spotkanie z Pauliną Pytlak, odtwórczynią głównej roli, które poprowadzi Kaja Klimek. 

Anastazja to uzależniona od komiksów 20-latka, zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina. To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Bilety: 10 zł. 

Więcej z informacji: https://bielanski.waw.pl/bokino-swieto-ognia/

 

25.05 (sobota), godz. 18.00

Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach

Scena dla Młodych, wystąpi kwartet smyczkowy Amareno z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie

Zapraszamy na Festiwal Muzyki Kameralnej, wystąpi kwartet smyczkowy Amareno z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie 

Choć jako kwartet są dopiero na początku swojej działalności, to jego członkowie mogą poszczycić się czołowymi nagrodami na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. 

Koncertują też jako soliści na najważniejszych scenach Polski, Europy czy Ameryki Północnej. Są laureatami licznych stypendiów, m.in.: Stypendium MKiDN „Młoda Polska” czy Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Wejściówki od 13.05 w BOK i online

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/festiwal-muzyki-kameralnej-na-bielanach-3/

 

Wystawa „Fotograf Roku 2024”  

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Fotograf Roku 2024”  Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Na wystawie będzie można zobaczyć prace nagrodzone i wyróżnione w kilku kategoriach: krajobraz, ptaki, ssaki, rośliny, inne zwierzęta, kompozycja i forma, impresja.  Ważną kategorią jest świat w naszych rękach, skłaniająca do refleksji nad naszym wpływem na środowisko.  Oprócz powyższych kategorii, powtarzających się co roku, jest zawsze kategoria dodatkowa, o bardziej abstrakcyjnym znaczeniu, w tym roku to groza.  

Wystawa czynna do 31 maja.

Wstęp wolny

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/konkursu-i-otwarcie-wystawy-pokonkursowej-fotograf-roku-2024-okregu-mazowieckiego-zpfp/

 

 

KULTURALNIE W PARKU HERBERTA

Zapraszamy na cykl letnich koncertów w Parku im. Zbigniewa Herberta na warszawskich Bielanach. Dołączcie do naszego pięknego otoczenia przyrody i cieszcie się muzyką na świeżym powietrzu!

Tradycyjnie w niedziele o godz. 16:00 zapraszamy najmłodszych na koncerty familijne (dzieci 3+) dla całych rodzin a wieczorem o godz. 18:00 na koncerty, które prezentują szeroki wachlarz gatunków muzycznych tak, aby zaspokoić gusta każdego melomana.

Na wszystkie wydarzenia w Parku Herberta wstęp wolny!

26.05 (niedziela), godz. 18:00
Koncert inauguracyjny “Karawitan dan Tari: muzyka i taniec Jawy”

Wykonawcy: Warsaw Gamelan Group (Polska/Indonezja), Diah Anggraini-Martin (taniec), Dennissee Peralta Lopez (taniec).

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-koncert-inauguracyjny/

 

2.06 (niedziela), godz. 16:00
Koncert familijny – Zespół „KU KU”
Muzyczna uczta dla dużych i małych. Czyste szaleństwo! Tańce, hulańce, podskoki i wygibasy.

Czteroosobowy projekt powstały z inicjatywy Aleksandry Denkowicz – pedagożki, edukatorki związanej czynnie z muzyką od najmłodszych lat. To spełnienie wielkiego marzenia o tworzeniu utworów dla publiczności w każdym wieku, muzyki bliskiej małym i dużym, słowno-dźwiękowych opowieści o sprawach wielkiej wagi: żółwiach, kuropatwach, morskich wyprawach, wróżkach i lodach na patyku.

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-koncert-familijny-zespol-ku-ku/

 

2.06 (niedziela), godz. 18:00
Koncert country – Michał Lonstar
Artyście towarzyszyć będą: na gitarze pedal steel – Leszek Laskowski, na gitarze elektrycznej – Jacek Karasiński, na gitarze basowej – Dariusz Bełdowski, na perkusji – Grzegorz Szelewa.

Michael Lonstar – legenda polskiej muzyki country. Autor tekstów piosenek, kompozytor, gitarzysta, pieśniarz, a także filmoznawca, tłumacz symultaniczny i publicysta. W latach 1989-90 przebywał w USA. Koncertował w klubach Wschodniego Wybrzeża, w Waszyngtonie i Chicago. Brał udział w prestiżowych imprezach country, m.in. w festiwalach Summer Lights i Fan Fair w Nashville oraz, jako piosenkarz i mistrz ceremonii, w koncercie New Music Seminar w Nowym Jorku. 

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-michael-lonstar-co-to-jest-to-country/

 

9.06 (niedziela), godz. 16:00
Koncert familijny PROJEKT MUZYKA
Duża dawka muzycznej zabawy, za którą kryje się wiedza. Przy wykorzystaniu autorskich piosenek, podróżujemy po różnych gatunkach muzycznych oraz aktywizujemy dzieci w postaci prostych zabaw muzycznych.

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-koncert-familijny-projekt-muzyka/

 

9.06 (niedziela), godz. 18:00
Koncert zespołu Calima
Pięciu wspaniałych muzyków przy akompaniamencie swoich instrumentów wykonuje rytmy takie jak bolero, cumbia, bachata, merengue itp. zapraszając nas do tańca w rytm ich melodii.

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-grupa-calima/

 

16.06 (niedziela), godz. 16:00
Interaktywny spektakl dla dzieci “Bukiet talentów” Teatr Kultureska
„Bukiet Talentów” to wspaniały rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. To 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem.

Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtórzą zasady segregacji i nauczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Kwiaty pokażą najmłodszym, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić! Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. 

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-bukiet-talentow-teatr-kultureska/

 

16.06 (niedziela), godz. 18:00

„Nritya-Sandhya” letni wieczór w indyjskim klimacie z tańcem Bharatanatyam w wykonaniu Apekshy Niranjan

Bharatanatyam to taniec obejmujący motywy religijne i niereligijne, a także style fusion. Jest integralną częścią dziedzictwa kulturowego Indii, ucieleśniającą bogate tradycje i ekspresję artystyczną tego kraju.

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-nritya-sandhya-letni-wieczor-w-indyjskim-klimacie/

 

23.06 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl „Puk! Puk” Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki. Dzięki zastosowaniu prostych środków wyrazu przedstawienie może być pomostem między spektaklami najnajowymi, a tymi dla starszych dzieci.

Głównymi bohaterami są: pocieszna Kaczka, której partneruje strachliwy Mamut. Kaczka marzy, żeby polecieć na chmurę, a Mamut jest bardzo ostrożny i boi się, że Kaczka wyginie od tych prób tak jak reszta jego gatunku.

Teatr Chrząszcz w Trzcinie zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe wyzwania, natomiast Mamut obawia się zmian, Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie.

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-puk-puk-teatr-chrzaszcz-w-trzcinie/

 

23.06 (niedziela), godz. 18:00
Koncert zespołu Moribaya
Moribaya to międzynarodowy i międzykulturowy kolektyw artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy grający muzykę afrykańską w Polsce.
Jeżeli nie znacie jeszcze Moribayi to spodziewajcie się po tym koncercie dawki pozytywnych tanecznych endorfin, bardzo energetycznej, słonecznej muzyki, transu bębnów, egzotycznych brzmień tradycyjnych instrumentów afrykańskich i śpiewów w dialektach zachodnioafrykańskich.

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-moribaya/

 

30.06 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl interaktywny Atak clownów. epizod III w wykonaniu Teatru na Walizkach
Zapraszamy na Atak Clownów – wiązkę komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są te właśnie ekscentryczne postacie. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek.

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-atak-clownow-teatr-na-walizkach/

 

30.06 (niedziela), godz. 18:00
Koncert zespołu Słodki Całus od Buby

Repertuar muzycznie mocno osadzony w rockowej i folkowej tradycji.

Słodki Całus od Buby zagra zespół w składzie:

Krzysztof Jurkiewicz – gitara, harmonijka, śpiew

Mariusz Kamper – gitary, śpiew

Jarosław Medyński – harmonijka ustna

Jacek Jakubowski – akordeon

Cezary Rogalski – gitara

Krzysztof Janiszewski – gitara basowa

Adam Skrzyński-Paszkowicz – perkusja

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-slodki-calus-od-buby/

 

7.07 (niedziela), godz. 16:00

Spektakl “Czyja to walizka” Teatr Form Wielu
Co kryje tajemnicza walizka, która nagle pojawiła się na scenie? Tego chcą dowiedzieć się bohaterowie spektaklu „Czyja to walizka ?”

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-czyja-to-walizka-teatr-form-wielu/

 

14.07 (niedziela), godz. 16:00

Koncert zespołu Mamy Śpiewamy

Mamy Śpiewamy to zespół z Warszawy, do tej pory wydał dwie płyty – „KOLOROWO” oraz „DOMOWE PIOSENKI”. Na każdej z nich znajdziecie utwory , które rozwijają dziecięcą wyobraźnię muzyczną: swingi , bluesy, rock&rolle, stworzone, by dzieci od najmłodszych lat osłuchiwały się z bogactwem rytmów i brzmień, by przez zabawę i ruch rozwijały swój potencjał muzyczny.

Gościnnie wystąpi: Kasia Dereń

Więcej informacji: https://bielanski.waw.pl/kulturalnie-w-parku-herberta-mamy-spiewamy/

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h