Najważniejsze, najciekawsze i najświeższe informacje związane z dzielnicą Żoliborz.
Podczas najbliższego weekendu 5 i 6 października odbędzie się kilka spacerów po Żoliborzu. Oto nasz weekendowy przewodnik. W tym tygodniu między innymi spacer Żoliborz mniej znany. Miasteczko Powązki i nie tylko.
Przegląd wydarzeń kulturalnych, warsztatów, zajęć dodatkowych i innych atrakcji na weekend. W tym tygodniu między innymi pokaz podsumowujący #Warsaw Tango Week w Forcie Sokolnickiego.
Rok 2024 został ogłoszony uchwałą Sejmu rokiem Marka Hłaski, co nawiązuje do przypadającej w tym roku 90. rocznicy urodzin pisarza. Na Żoliborzu jest już kilka miejsc upamiętniających Hłaskę. Teraz powstaje mural na placu Wilsona!
Po wakacyjnej przerwie powracają popularne, bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet! Pierwsze zajęcia już w poniedziałek 7 października.
Na ostatnim posiedzeniu Komisji Infrastruktury, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska, radni dyskutowali o odbetonowaniu i rozpłytowaniu różnych miejsc na Żoliborzu. W uchwale wskazane zostały trzy priorytetowe miejsca, na których podjęte zostaną niebawem działania.
[Tylko u nas] Zarząd Zieleni miejskiej ogłosił na początku września zamówienie publiczne na wykonanie robót budowlanych oraz nasadzeń w ramach obszaru tzw. „Skweru Broniewskiego”. Oferty zgłosiło pięć firm. Czekamy na wybór wykonawcy
13 października już po raz siódmy obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Do tegorocznej edycji pod hasłem „Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką” przyłączył się również żoliborski urząd. Od 1 października do 31 października w holu urzędu działać będzie dodatkowy punkt zbiórki, w którym przyjmujemy małe elektrośmieci.
100 tysięcy metrów kw. biur oraz nowy dworzec kolejowy o powierzchni 1,9 tys. m kw zamierza zbudować na miejscu dzisiejszego Dworca Gdańskiego firma Ghelamco. Spółki z Grupy PKP – PKP S.A. i Xcity Investment – oraz Ghelamco podpisały właśnie umowę wznawiając tym samym przerwaną przed laty współpracę.
W piątek 27 września jeden z zabytkowych domów przy ul. Wieniawskiego zamienił się w wybieg dla modeli. Wyjątkowe wydarzenie zorganizował projektant Jan F. Chodorowicz, po raz pierwszy prezentując samodzielnie swoją kolekcję.
Październikowe wydarzenia w Forcie Sokolnickiego. Cykliczne spotkania, specjalne wydarzenia i nowe spontaniczne inicjatywy.
Październikowe wydarzenia w Miejscu Aktywności Lokalnej na Żoliborzu. Cykliczne spotkania, specjalne wydarzenia i nowe spontaniczne inicjatywy.
Październikowe wydarzenia w Centrum Lokalnym Żoliborz. Cykliczne spotkania, specjalne wydarzenia i nowe spontaniczne inicjatywy.
Przegląd wydarzeń kulturalnych, warsztatów, zajęć dodatkowych (i nie tylko) na cały tydzień.
Przegląd wydarzeń kulturalnych, warsztatów, zajęć dodatkowych i innych atrakcji na weekend. W tym tygodniu między innymi jesienne śniadanie sąsiedzkie w Centrum Lokalnym Żoliborz.
Podczas najbliższego weekendu 28 i 29 września odbędzie się kilka spacerów i przejażdżek rowerowych po Żoliborzu. Oto nasz weekendowy przewodnik. W tym tygodniu między innymi wyjątkowe spacery po Cytadeli oraz wędrówka szlakiem ostatnich dni powstania na Żoliborzu.
W sobotę 28 września po raz kolejny w Parku Muzeum Historii Polski odbędzie się piknik z historią w tle. Okazją będzie pierwsza rocznica udostępnienia muzeum dla publiczności!
W związku z organizacją Maratonu Warszawskiego w najbliższą niedzielę, 29 września, na terenie Żoliborza mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Część ulic zostanie czasowo zamknięta, aby umożliwić bezpieczne przeprowadzenie maratonu.
Trwają Warszawskie Dni Seniora. Także na Żoliborzu. W tym tygodniu między innymi XV Festiwal Śpiewających Seniorów i spacer z przewodnikiem po Żoliborzu Dziennikarskim.
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wybrało wykonawcę prac modernizacyjnych kina Tęcza. Otwarcie budynku kina Tęcza planowane jest na 2027 rok.
Podczas najbliższego weekendu 21 i 22 września odbędzie się kilka spacerów i przejażdżek rowerowych po Żoliborzu. Oto nasz weekendowy przewodnik. W tym tygodniu między innymi spacer śladami Powstania Warszawskiego na Żoliborzu.
Ciągle w Warszawie napotykam się na prowizoryczne rozwiązania. Problemy w mieście rozwiązywane są jednostkowo, a nie globalnie. Potrzebne jest perspektywiczne myślenie, które służyłoby wszystkim. Pozwoliłoby to Miastu zaoszczędzić środki na kompleksowe remonty. Dlaczego urzędnicy nie wymagają od inwestorów projektowania przestrzeni tak, aby była atrakcyjna i przede wszystkim funkcjonalna?