Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 21:26

Nie wiedzieć czemu, kopnęła samochód

Możnaby pomyśleć, że 27-latka w wyniku tego incydentu stłukła sobie nogę. Jednak "ofiarą" jej wybryku padło... dziecięce autko.
Nie wiedzieć czemu, kopnęła samochód

Autor: Joanna Miśkiewicz

W ostatnich dniach na ulicy Przasnyskiej doszło do niepokojącego incydentu, który wstrząsnął spokojną okolicą Żoliborza. Policjanci z miejscowego wydziału kryminalnego podjęli szybką interwencję i zatrzymali 27-letnią kobietę, która bez żadnego wyraźnego powodu kopnęła w dziecięcy samochód.

Zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu dziecięcego trafiło do oficera dyżurnego żoliborskiego komisariatu, co skłoniło funkcjonariuszy do natychmiastowej reakcji. Pokrzywdzeni zeznali, że 27-latka bez jakiejkolwiek widocznej przyczyny uszkodziła ich pojazd, oceniając straty na kwotę 650 złotych.

Po błyskawicznych działaniach kryminalnych policjanci zdołali ustalić tożsamość kobiety, odpowiedzialnej za akt wandalizmu. 27-latka została zatrzymana i przewieziona na komisariat przy ulicy Rydygiera, gdzie usłyszała zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Nie wiadomo, co spowodowało chęć zniszczenia kosztownej zabawki.

Sprawa ta znajduje się teraz pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz. Jeśli kobieta zostanie uznana za winną, grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkańcy Żoliborza, zaniepokojeni incydentem, apelują o zachowanie ostrożności i współpracę z lokalnymi służbami w przypadku podobnych sytuacji.

Przeczytaj również: Co ze straszącym pawilonem dawnego Ital-Motu przy pl. Grunwaldzkim?

Od 2016 r. Urząd Dzielnicy Żoliborz usiłuje coś zrobić w celu wyegzekwowania rozbiórki nielegalnego pawilonu. W marcu 2022 r. pawilon opustoszał. Zlikwidowano w nim sklep, a mieszkańcy zaczęli spodziewać się rozbiórki. I tak dwa lata już mijają, a pawilon jedynie niszczeje i coraz bardziej szpeci okolicę. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h