Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:22

Zmiany kadrowe w WSM

Jak informuje fanpage Dolina Rudawki, w maju z zarządu odeszła główna księgowa, a z początkiem września z pracy zrezygnował dyrektor techniczny. Nie są to pierwsze tego rodzaju zmiany w historii WSM.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • do jakich zmian doszło w kadrach WSM,
  • jakie mogą być prawdopodobne przyczyny,
  • o czym mogą świadczyć częste zmiany kadrowe

Przykładem może być zmiana na stanowisku Dyrektora Głównego.

Piotr B. został zastąpiony przez Leszka K. w 2019, jednak już w 2020 to stanowisko objęła Marzena B. Jak podsumowuje Dolina Rudawki:

5 lat, trzech dyrektorów głównych, trzech dyrektorów technicznych (cztery zmiany), cztery główne księgowe (pięć zmian) czyli w ciągu 60 miesięcy 12 zmian, czyli co pięć miesięcy zmiana w Dyrekcji.

Skąd te roszady kadrowe?

Sytuacja ta wydaje się wynikać z kilku czynników, które mogą wpłynąć na procesy rekrutacyjne oraz atmosferę w miejscu pracy.

Nieodpowiednio przeprowadzony proces rekrutacji może prowadzić do wyboru nieodpowiednich kandydatów, którzy nie mają odpowiednich kwalifikacji lub nie pasują do wymagań stanowiska. Często zdarza się to, gdy oferowane wynagrodzenie nie przyciąga kandydatów z odpowiednimi umiejętnościami lub gdy wybierane są osoby na podstawie innych niż kompetencje kryteriów.

Winna tej sytuacji może być również zła atmosfera w pracy.

Brak wsparcia na nowym stanowisku pracy, obarczanie pracowników obowiązkami, których nie byli świadomi w momencie zatrudnienia, konflikty personalne i mobbing to czynniki, które mogą wpływać na złe samopoczucie w miejscu pracy. To może prowadzić do obniżenia wydajności i rotacji pracowników.

"Team - management" w WSM

Od czerwca 2020 roku na stanowisku dyrektora głównego utrzymuje się ta sama osoba. Jednak wydaje się, że nie udało się jej przekonać do współpracy ani trzech dyrektorów technicznych, ani trzech głównych księgowych, co sugeruje istnienie problemów w zarządzaniu personelem.

Warto zauważyć, że nie tylko dyrekcja była narażona na zmiany. Również wiele innych stanowisk w organizacji doświadczyło zmian, co może wpłynąć na stabilność i efektywność pracy.

Ostatecznie, warto rozważyć, czy obecny sposób zarządzania kadrami przez Zarząd i jego pełnomocnika na Osiedlu jest gospodarny i przynosi korzyści członkom i mieszkańcom WSM. Zmiany w obsadzie stanowisk i ich wpływ na funkcjonowanie organizacji mogą wymagać dalszych analiz i działań naprawczych.

Przeczytaj również: Czy zarząd WSM żyje ponad stan?

 Zarząd regularnie wydaje o ok. 2,5 – 3 mln zł więcej niż wynoszą jego przychody, co prowadzi do narastających strat. Zarząd odkłada rozliczanie strat na później, co jest niezgodne z zasadą terminowego rozliczania i może prowadzić do narastania długu finansowego.Zarząd odkłada rozliczanie strat na później, co jest niezgodne z zasadą terminowego rozliczania i może prowadzić do narastania długu finansowego.

kadry WSM

kadry WSM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ