Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:19
Reklama

[Wideo] KSW Cross Fight Gym kreuje amatorski i zawodowy świat MMA - materiał partnerski

Rozmowa z Patrykiem Bieleckim prezesem KSW Cross Fight Gym o rozwoju MMA w Polsce, szkoleniu młodzieży i dzieci, a także wpływie tzw. "freak fightów" na mieszane sporty walki.

MMA jest dyscypliną sportową, która w Polsce ma rzesze miłośników. To obecnie najszybciej rozwijający się sport w kraju, który trenują dzieci, ich rodzice i amatorzy z różnych środowisk – nawet artystycznych o czym wspomina w rozmowie z Gazetą Żoliborza Patryk Bielecki, prezes KSW Cross Fight Gym.

Zobacz też: KSW Cross Fight Gym powołuje do życia klub sportowy dla młodzieży. „To kompleksowa szkoła sztuk walki nastawiona na osiągnięcia sportowe na najwyższym poziomie.”

Najsilniejsza grupa bokserska trenuje na Żoliborzu

KSW jako polska organizacja promująca MMA jest dziś jedną z największych i najprężniej działających tego typu federacji na świecie. Na Żoliborzu pod szyldem KSW funkcjonuje klub KSW Cross Fight Gym, który związany jest z federacją. Poza amatorami, w żoliborskim klubie trenują także zawodowcy nie tylko związani ze sportem MMA. Do swoich walk przygotowuje się tu czołówka polskich pięściarzy, czyli podopieczni Andrzeja Liczika, a wśród nich Michał Cieślak, Artur Szpilka czy Kamil Gardzielik.

- MMA jest tylko jedną z rzeczy, którą się zajmujemy. Jako KSW Cross Fight Gym działamy w trzech obszarach – podkreśla Patryk Bielecki w rozmowie, której zapis wideo znajduje się na końcu tekstu. Jednym z obszarów jest działalność związana z osobami biorącymi udział w tzw. „freak fightach”. Czym są i dlaczego osoby medialne i celebryci decydują się na walkę w klatce przed wielką publicznością? Na te pytania odpowiada prezes KSW Cross Fight Gym.

Zobacz też: Trening na siłowni z dzieckiem? W KSW Cross Fight Gym to możliwe

Narodziny kuźni młodych talentów

Sport MMA przyciąga również wiele młodych osób, w tym dzieci i młodzież. Każdego początkującego zawodnika należy ukierunkować. – Naszą odpowiedzią na wzrost popularności MMA wśród młodzieży jest utworzenie szkółki zawodniczej KSW Gym Sport Team. To nowe oblicze szkolenia młodych zawodników w Polsce – zdradza Patryk Bielecki.

Zobacz też: KSW Cross Fight Gym. Nowi właściciele, nowy początek

MMA w Polsce jest młodą dyscypliną, w której dość szybko rozwinęła się gałąź zawodowa. Jak podkreśla Patryk Bielecki zachodzi pewien paradoks, ponieważ słabo rozwinięte jest amatorskie oblicze mieszanych sztuk walki. – Czołowi dziś zawodnicy MMA zdobyli uznanie w innych sportach walki, a następnie uzupełniali swoją wiedzę by dostosować się do mieszanych walk. My zaczynamy szkolić pokolenie MMA od samych podstaw – podkreśla Bielecki, który o samym projekcie, trenowaniu dzieci i planach rozwoju KSW Cross Fight Gym opowiada w filmie załączonym poniżej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h