Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:08

MĄKA I WODA – PIZZA I SZTUKA - materiał partnera

Zapomnieliśmy już, jak w Warszawie, a zwłaszcza na Żoliborzu, mogą wyglądać wiosenne weekendy. Towarzyskie popołudnia przy pysznym jedzeniu, wieczorne drinki w gwarnych restauracyjnych ogródkach, rodzinne spotkania z kulturą i sztuką…

Na szczęście to wszystko wraca do naszego życia już w najbliższą sobotę, kiedy to otwarcie ogródków restauracyjnych zbiegnie się w czasie z Nocą Muzeów.

Nadchodzący weekend jest zatem idealnym momentem na przedstawienie żoliborskiej publiczności nowej gastronomicznej gwiazdy dzielnicy. Ulubiona włoska restauracja warszawiaków – Mąka i Woda – otwiera dla gości swoją filię przy Duchnickiej 3! Do tej pory, serwująca jedynie dania na wynos żoliborska Mąka i Woda, w sobotę po raz pierwszy zaprosi gości do stolików w swoim klimatycznym ogródku w postindustrialnym kompleksie Defabryka.

Ci, którzy znają restauracje spod znaku Mąki i Wody, doskonale wiedzą jakiego rodzaju kulinarnych doznań mogą spodziewać się w sobotę. Nowym gościom zaś, podpowiemy, że Mąka i Woda słynie z autentycznej neapolitańskiej pizzy, świeżych makaronów i doskonałych antipasti, a w każdej z tych kategorii znajdą dla siebie przysmaki zarówno mięsożercy, jak i wegetarianie. Restauracja za punkt honoru stawia sobie serwowanie dań nie tylko przepysznie włoskich, ale i przygotowywanych na bazie produktów najwyższej jakości. Wyróżnikiem Mąki i Wody od samego początku była dbałość o detale w przygotowywaniu potraw – od świeżych, ekologicznych, lokalnie uprawianych warzyw i oryginalnej włoskiej buffali czy pomidorów San Marzano, po ręcznie robione makarony i pizzę z najprawdziwszego, opalanego drewnem neapolitańskiego pieca. Śródmiejska Mąka i Woda na stałe wpisała się w wielkomiejskie otoczenie ul. Chmielnej. Nie inaczej zapewne będzie w przypadku siostrzanego lokalu przy ul. Duchnickiej. Żoliborski ogródek zaaranżowany został w klimacie sprzyjającym wspólnemu biesiadowaniu we włoskim stylu i długim wieczornym posiedzeniom przy winie – twórcy restauracji oswoili industrialną przestrzeń drewnianymi podestami, ziołami i drzewami w donicach. A to dopiero początek zadomawiania się Mąki i Wody w Defabryce!

Włoskie specjały i klimatyczny ogródek to jednak nie jedyne atrakcje, na jakie liczyć mogą w ten weekend goście żoliborskiej Mąki i Wody. Kompleks Defabryka, a wraz z nim Mąka i Woda, uczestniczyć będą bowiem w tegorocznej Nocy Muzeów, prezentując na budynkach i w ich wnętrzach prace niezwykłych graficzek, malarek i ilustratorek. Na ścianie budynku mieszczącego Mąkę i Wodę zobaczymy dzieła Kimby Kerner, a w restauracji zawisną prace młodych artystów skupionych wokół projektu społecznego pod nazwą Bunt w Sztuce. Jesteście ciekawi, jaką sztukę tworzą nastolatkowie pokolenia Instagrama i TikToka? Zajrzyjcie w Noc Muzeów do nowej Mąki i Wody.

Mąka i Woda przy Duchnickiej 3 otwiera swoje podwoje w najbliższą sobotę i działać będzie codziennie, 7 dni w tygodniu. Nie zapomnijcie spytać obsługi o potrawy sezonowe – to zdecydowanie specjalność Mąki i Wody!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h