Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 00:53
Reklama

Dżungla na Wawrzyszewie

Trwają ostatnie uzgodnienia projektowe placu zabaw przy Stawach Brustmana. Za dwa miliony złotych (300 tysięcy złotych dokłada Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa), powstanie plac stylizowany na dżunglę.

– Będzie dużo elementów do wspinania, zjeżdżalnie, huśtawki, oraz zabawki interaktywne. Nie zabraknie dodatkowej, bujnej roślinności – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany. Jak dodaje, nawierzchnia placu będzie mieszana i złożą się na nią: tak zwana nawierzchnia bezpieczna oraz piaskowa wraz z alejkami żwirowo-gliniastymi. Takie rozwiązania wypracowano w trakcie spotkań konsultacyjnych.

– Razem z radnymi Iwoną Walentynowicz i Radosławem Sroczyńskim nie możemy doczekać się efektów końcowych. Plac powstanie jeszcze tym roku – zapowiada burmistrz Pietruczuk.

Dzielnica Bielany od kilku lat inwestuje w miejsca dla najmłodszych mieszkańców. Zmiany zapoczątkował Bielański Program Budowy i Rewitalizacji Placów Zabaw „Bieluś”. Poprawa infrastruktury dla najmłodszych widoczna jest również w statystykach Straży Miejskiej, która co roku kontroluje place zabaw. W 2017 roku, na 95 skontrolowanych bielańskich placów, wykryto 40 drobnych usterek. Rok później, w 88 skontrolowanych miejscach, były tylko 24 defekty.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 23 km/h