Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 09:22
Reklama

Bezpieczniej na ulicach dzięki porozumieniu

W czwartek, 11 lipca prezydent Rafał Trzaskowski podpisał porozumienie z policją dotyczące kontroli przewozów i licencji pasażerskich oraz pojazdów nauki jazdy.
  • Źródło: UM Warszawa
Bezpieczniej na ulicach dzięki porozumieniu
Prezydent Rafał Trzaskowski i komendant Dariusz Walichnowski

Autor: Rafał Motyl

Źródło: UM Warszawa FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • porozumieniu z policją w sprawie kontroli przewozów
  • kontrolach przewoźników w stolicy
  • rozszerzeniu kontroli

Obecnie usługi przewozowe w Warszawie świadczy ponad 30 tysięcy kierowców. Dbając o bezpieczeństwo osób korzystających z komercyjnych usług przewozowych samochodem osobowym lub taksówką Urząd m.st. Warszawy wspólnie z Policją i Strażą Graniczną prowadzi kontrole kierowców. Od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r. stwierdzono ponad 800 nieprawidłowości. Najczęściej kierowcy nie mieli ważnych badań, posługiwali się fałszywymi prawami jazdy lub nie posiadali go wcale, nie mieli licencji. Zdarzało się, że byli poszukiwani, naruszali prawo, byli pod wpływem narkotyków czy alkoholu.

Dzisiejsze porozumienie zwiększa zakres tych działań o kontrolę pojazdów nauki jazdy i osób prowadzących kursy z nauki jazdy.

O bezpieczeństwo miasta dbamy wieloaspektowo. Bardzo się cieszę, że dzisiaj podpisujemy porozumienie o bezpieczeństwie na drogach stolicy. Na jego podstawie odbywać będą się dodatkowe kontrole kierowców. To oni biorą odpowiedzialność za pasażerów. Współpraca pomiędzy m.st. Warszawą a służbami mundurowymi jest niesłychanie istotna i trwa od wielu lat. Kwestie dotyczące bezpieczeństwa na ulicach Warszawy i bezpieczeństwa pasażerów są sprawą fundamentalną – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.  

Dbałość o bezpieczeństwo powinno odbywać się w ramach koalicji. To nie tylko policja i inne służby mundurowe stoją na straży bezpieczeństwa i je kształtują na co dzień. Dzięki samorządom taka koalicja jest możliwa i to ona jest gwarantem tego, że o to bezpieczeństwo będziemy dbali profesjonalnie. To porozumienie, które zawieramy jest jednym z przejawów tego, że o bezpieczeństwo dbamy i staramy się dbać w sposób interdyscyplinarny, a to jest niezwykle ważne – powiedział inspektor Dariusz Walichowski, komendant stołeczny policji. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h