Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 09:27
Reklama

Czas na głosowanie w budżecie obywatelskim

W tym roku na Żoliborzu do wyboru są 44 projekty: parki kieszonkowe, doposażenie placów zabaw, remonty dróg rowerowych, nasadzenia drzew i krzewów, nowe ławki, książkomat. Wybór należy do mieszkańców. Głosować można od soboty 15 czerwca do 30 czerwca.
Czas na głosowanie w budżecie obywatelskim
Projekt: Książkomat na Żoliborzu - odbiór zarezerwowanych książek i zwrot wypożyczeń 7/24 h

Źródło: Budżet Obywatelski

W tym artykule przeczytasz o:

  • rozpoczęciu głosowania na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim
  • liczbie zgłoszonych i dopuszczonych do głosowania projektów
  • projektach z Żoliborza
  • zasadach głosowania
  • konkursie dla głosujących
  • terminarzu głosowania

Od soboty, 15 czerwca warszawiacy i warszawianki będą decydować, na co wydać pieniądze z budżetu miasta. Wybiorą, które projekty są dla nich ważne i powinny zostać zrealizowane. Głosować można przez internet – na stronie bo.um.warszawa.pl lub papierowo w urzędach dzielnic.

Projekty 11. edycji budżetu obywatelskiego

W tym roku mieszkańcy będą wybierać spośród 1183 projektów – 1097 z nich dopuszczonych jest do głosowania na poziomie dzielnicowym, a 86 to projekty ogólnomiejskie. Głosując można wybrać 15 pomysłów z jednej, dowolnej dzielnicy oraz 10 z puli ogólnomiejskiej. Nowe drogi rowerowe, nasadzenia, czy miejsca sprzyjające rekreacji stanowią dużą część tegorocznych zgłoszeń. Inne dotyczą kwestii takich jak: pomoc psychologiczna, wsparcie dla dzieci i młodzieży oraz rozwój i aktywizacja. Na realizację zwycięskich projektów miasto przeznaczy prawie 106 mln zł. Projekty złożone na Żoliborzu przedstawialiśmy tutaj:

Głosować może każdy, kto mieszka w Warszawie

Nie trzeba mieć meldunku i ukończonych 18 lat – dzieci do 13. roku życia mogą brać udział w głosowaniu za pośrednictwem rodzica lub opiekuna prawnego. Uprawniony do głosowania jest każdy, kto mieszka w Warszawie i posiada numer PESEL.  Zagłosować można na 15 różnych projektów na poziomie dzielnicowym i 10 na ogólnomiejskim. 

W tym roku m.st. Warszawa zachęca do udziału w konkursie „Podaj dalej”.  Osoby, które do głosowania przekonają jak największą liczbę mieszkańców, mają szansę na wyjątkowe nagrody. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie: bo.um.warszawa.pl.

Kiedy wyniki?

Głosowanie na projekty potrwa do 30 czerwca (do godz. 23:59). Lista zwycięskich pomysłów zostanie ogłoszona 16 lipca, a realizacja projektów wybranych w 11. edycji rozpocznie się w 2025 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h