Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 17:37
Reklama

Warszawa w kwiatach po raz 41

W połowie maja startuje 41. edycja konkursu Warszawa w kwiatach. Mieszkańcy stolicy będą mogli zgłosić do rywalizacji swoje balkony i ogrody. A już teraz można skorzystać z wydarzeń towarzyszących: kwietnych warsztatów czy spacerów edukacyjnych.
Warszawa w kwiatach po raz 41
Zwycięski balkon 40. edycji konkursu Warszawa w kwiatach

Źródło: ZZW

W tym artykule przeczytasz o:

  • 41 edycji konkursu Warszawa w kwiatach
  • zgłoszeniach do konkursu
  • kategoriach konkursowych i nagrodach

Warszawa w kwiatach to projekt popularyzujący miejskie ogrodnictwo wśród mieszkańców. Jego zwieńczeniem jest konkurs na najpiękniejsze balkony i ogrody warszawianek i warszawiaków. - Warszawa w kwiatach to nie tylko konkurs. Zarażamy miłością do kwiatów i zieleni od wiosny do jesieni. Zapraszamy na warsztaty, spotkania i spacery edukacyjne do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, stołecznych parków i ogrodów. Najbliższe ogrodnicze wydarzenie już 12 maja, a zgłoszenia ukwieconych balkonów i ogródków zbieramy od 15 maja do końca czerwca – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Rozpoczęcie sezonu ogrodniczego i kolejnej edycji Warszawy w kwiatach zaplanowano na 12 maja na Polu Mokotowskim. Z atrakcji skorzystają dzieci i dorośli. Od godz. 12:00 do 16:00 mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach ogrodniczych i florystycznych, upleść wianki czy skorzystać z porad roślinnych ekspertów. O godz. 14:00 odbędzie się też spacer, na którym uczestnicy dowiedzą się o najnowszych zmianach w parku.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu Warszawa w kwiatach zbierane są od 15 maja do 30 czerwca 2024 r. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić na stronie warszawawkwiatach oraz w siedzibach organizatorów konkursu: Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

W tym roku zgłoszenia przyjmowane są w sześciu kategoriach:

  • balkony, loggie, okna
  • inicjatywy sąsiedzkie
  • ogrody i ogródki przy budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz działki kwietne w ROD
  • aranżacja zieleni przy placówkach oświatowych i edukacyjnych
  • osiedla mieszkaniowe
  • aranżacja zieleni przy punktach usługowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Dodatkowo jury przyzna 3 nagrody specjalne: „Mister Kwiatów”, nagrodę im. Zofii Wóycickiej oraz nagrodę im. Stefana Starzyńskiego. Laureaci zostaną ogłoszeni na pełnym kwietnych atrakcji pikniku 14 września w Parku Agrykola.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h