Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 00:20

DJ Premier - premierowy koncert w Warszawie

Połowa słynnego duetu Gang Starr, didżej samplujący najciekawsze utwory i wreszcie fenomen społeczności hip-hopowej. DJ Premier w końcu przybywa do Polski. Podczas jednego czerwcowego wieczoru zagra w naszym kraju. Gdzie odbędzie się koncert? Jakie niespodzianki szykuje dla nas artysta podczas autorskiego setu? Podpowiadamy!

DJ Premier – trzon kultowego duetu Gang Starr

W 1988 roku w Bostonie trzech przyjaciół założyło hip-hopowe trio. Guru na wokalu, Big Shug jako MC oraz DJ Suave D w roli didżeja. Niestety wkrótce ten skład się rozsypał. Już rok później jedyny pozostający w ekipie i chętny do tworzenia Guru namówił do wspólnej działalności artystycznej DJ Premiera. W tym samym roku wydali debiutancki album No More Mr. Nice Guy, którym wpisali się na karty historii oraz udowodnili, że to dopiero początek ich legendy. Wspólnie wydali kilka albumów, z każdym kolejnym zdobywając kolejnych fanów. Były to m.in. Step in the Arena z 1991 roku, Daily Operation z 1992 roku, Hard to Earn z 1994 roku, Moment of Truth z 1998 roku czy The Ownerz z 2003 roku.

Po rozstaniu z Gang Starr DJ Premier postawił na karierę solową. Ma na koncie dziesiątki wyprodukowanych albumów. Dzięki niemu powstała ścieżka dźwiękowa do ikonicznej 8 Mili, a także filmu Do utraty sił. Działał przy płytach wielu raperów, m.in. Wu-Tang Clanu, Fat Joego, Nasa, Afu-Ra, Xzibita, Rakima, Joeya Badassa. Współpracował z muzykami z całego świata i to różnych gatunków. Wystarczy choćby wymienić takich artystów jak: Method Man, Jazy-Z, Nas, The Notorious B.I.G., Common, Mos Def, Snoop Dogg, Dilated People, Christina Aguilera, Limp Bizkit, Craig David czy Macy Gray. DJ Premier ma na koncie również polski epizod – wyprodukował utwór Zepsute miasto na album Sokoła i Marysi Starosty Czarna biała magia z 2013 roku.

DJ Premier w Polsce – gdzie i kiedy, bilety?

DJ Premier to pionier hardcorowego hip-hopu. Jak mówi jego pseudonim, chciał być pierwszy oraz niepowtarzalny i jak widać – udało mu się! Jego twórczość w większości polega na samplowaniu, a sztukę tę doprowadził do perfekcji. O tym, jak sobie radzi za konsoletą, przekonamy się już 3 czerwca w warszawskim klubie Progresja. Bilety na koncert DJ Premiera dostępne są na Going. i Empik Bilety -> DJ Premier Warszawa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h