Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:36
Reklama

Festiwal Scipt Fiesta zakończony!

Zakończyła się 12. edycja Festiwalu Filmowego Script Fiesta. Podczas Gali zamknięcia ogłoszono zwycięzców konkursów scenariuszowych. Nagrodę za scenariusz filmu zrealizowanego i 50 tys. zł otrzymał Damian Kocur za „Chleb i sól". Gośćmi wieczoru byli m.in. Katarzyna Figura, Marek Kalita, Aleksandra Popławska, Małgorzata Szumowska, Olga Bołądź.
Festiwal Scipt Fiesta zakończony!

Źródło: Script Fiesta

W tym artykule przeczytasz o:

  • gali zamknięcia festiwalu Script Fiesta w kinie Elektronik
  • nagrodach dla scenarzystów
  • gościach imprezy

Gala zamknięcia 12. edycji FF Script Fiesta odbyła się w niedzielę, 21 kwietnia w kinie Elektronik. Event poprowadzili Artur Zaborski i Patrycja Wanat. Podczas wieczoru, na zamkniętym pokazie, pokazane zostały dwa filmy zrealizowane przez studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej: „Jestem” w reżyserii Cezarego Orłowskiego z Katarzyną Figurą oraz „Syn szczęścia” w reżyserii Dominika Mireckiego z Markiem Kalitą. Ogłoszono także zwycięzców konkursów scenariuszowych i wręczono nagrody.

  • - Nagrodę za scenariusz filmu zrealizowanego otrzymał Damian Kocur, projekt „Chleb i sól”. Zwycięzca otrzymał 50 tys. zł. To najwyższa w Polsce nagroda dla scenarzystów. Jej fundatorem jest Warszawska Szkoła Filmowa, organizator Script Fiesty.
  • - Nagrodę za koncept serialu oderała Marta Bacewicz za projekt „Serca mam dwa”. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 20 tys. zł.
  • - Nagroda za najlepszy scenariusz teledysku przypadła Dawidowi Misiornemu za teledysk „Gad” do utworu Moniki Brodki. Nagrodę w wysokości 3 tys. zł ufundowało Respect Energy.

- Tegoroczna edycja festiwalu pokazała nam, jak potrzebne są rozmowy wokół tematów scenariuszowych. Na organizowane przez nas wydarzenia wydaliśmy ponad 11 tys. wejściówek. Hitami frekwencyjnymi był pokaz „Pocahontas” i rozmowa z Philipem LaZabnikiem, Noc Teledysków i panel o adaptowaniu Tyrmanda. Jestem szczęśliwy i dumny z odzewu widzów - mówi Artur Zaborski, dyrektor artystyczny festiwalu. 

Swoje nagrody przyznali także partnerzy Festiwalu:

  • Audioteka – nagroda za koncept scenariusza audio i 5 tys. zł - Marta Michalak za projekt „Sekstoria” oraz Natalia Anduła za projekt „Bezsenne noce, senne dnie”
  • Atelier scenariuszowe – nagroda Przemysław Jurek za projekt „Incydent w Emilcinie”
  • No Drama – nagroda za koncept scenariusza serialu – Ola Hulbój za projekt „Wciąż tu jesteśmy”
  • Crew United – nagroda za koncept scenariusza serialu Marta Bacewicz za projekt „Serca mam dwa” oraz Sylwia Zielińska i Michał Łukowicz za projekt „Dwa pogrzeby Antoniego Fabera”

12. edycja Festiwalu Filmowego Script Fiesta odbyła się w dniach 18-21 kwietnia. Podczas festiwalu na widzów i słuchaczy czekały panele, warsztaty, pokazy filmowe. Gośćmi festiwalu byli m.in. Katarzyna Figura, Natasza Parzymies, Ilona Łepkowska, Marianna Zydek, Karolina Korwin-Piotrowska, Krzysztof Gureczny, Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, Kinga Dębska i Piotr Domalewski.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ