Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 14:25

Dodatkowe dotacje na likwidację szamba

Miasto uruchamia dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie dla likwidacji zbiorników bezodpływowych i podłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Dokumenty można składać od 3 do 30 kwietnia br.
Dodatkowe dotacje na likwidację szamba

Autor: west

Źródło: UM Warszawa

W tym artykule przeczytasz o:

  • dotacjach na likwidacje szamba
  • gdzie i kiedy złożyć wniosek

Mieszkańcy, którzy zdecydują się skorzystać z miejskiego wsparcia, mogą liczyć na 6 tys. zł. Wystarczy wypełnić wniosek i w terminie do 30 kwietnia br. przesłać do na adres Biura Ochrony Środowiska (Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa) lub złożyć osobiście w:

  • Wydziale Obsługi Mieszkańców w dowolnym Urzędzie Dzielnicy,
  • Kancelarii ogólnej Urzędu m.st. Warszawy przy Al. Jerozolimskich 44,
  • Biurze Ochrony Środowiska przy pl. Bankowym 2 (XIV piętro, pokój 1409).

Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do Urzędu m.st. Warszawy. Co ważne, inwestycja, dla której mieszkaniec składa wniosek, musi zostać zrealizowana jeszcze w 2024 roku.

Tylko od początku stycznia miasto zdecydowało o przyznaniu ponad 200 kolejnych dotacji na likwidację szamba i podłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Wysokość dotacji wyniesie ponad milion złotych. W poprzednich latach, dzięki miejskiemu wsparciu, takie inwestycje zrealizowano w przypadku ponad 2 tys. nieruchomości, a łączna wysokość dofinansowania to niemal 9 mln zł.

Warszawscy wodociągowcy stale rozbudowują stołeczną sieć kanalizacyjną, umożliwiając podłączenie się do niej kolejnym mieszkańcom. W ciągu ostatnich 5 lat taką możliwość zyskało niemal 5,8 tys. nieruchomości na terenie miasta. W tym samym okresie stołeczny MPWiK wybudował i zmodernizował łącznie blisko 157 km sieci kanalizacyjnej w Warszawie, wydając na to 1,6 mld zł. Kolejne zadania są w trakcie realizacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 24 km/h