Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:30
Reklama

Otwarcie ofert na dzierżawę Pawilonu Kulturalnego

7 marca Zakład Gospodarowania Nieruchomościami ogłosił otwarcie ofert w sprawie dzierżawy budynku po Pawilonie Kulturalnym przy ul. Sady Żoliborskie 4. Łącznie złożono 3 oferty.
Pawilon Kulturalny - widok od strony Parku Sady Żoliborskie

Autor: Wiktor Zając

Kontrowersje wokół dopuszczonej działalności w lokalu

Jak pisaliśmy w grudniu na łamach naszej gazety, Zarządzeniem Prezydenta m. st. Warszawy nr 2043/2012 z dnia 1 lutego 2012 r. w sprawie powierzenia w zarząd i administrowanie Zakładowi Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Sady Żoliborskie 4 w uzasadnieniu określono warunki koncepcji w jaki prowadzona ma być działalność w Pawilonie Kulturalnym. W uzasadnieniu do tego zarządzenia zapisano następujące warunki koncepcji: „Wychodząc naprzeciw wieloletnim oczekiwaniom mieszkańców osiedla Sady Żoliborskie, działając w kierunku większej integracji społeczności lokalnej przyjęto koncepcję, aby określoną powyżej nieruchomość budowlaną wraz z przylegającym terenem zielonym przeznaczyć na ośrodek kulturalno-oświatowy, kawiarenkę osiedlową z przeznaczeniem dla dzieci i opiekunów, z możliwością organizowania imprez rodzinnych itp. Budynek spełnia wymagania techniczne umożliwiające przystosowanie go do wyżej określonych celów. Usytuowanie obiektu na obrzeżach Parku Sady Żoliborskie stwarza warunki realizacji zaproponowanej koncepcji”.

Więcej przeczytasz w artykule: Co z Pawilonem Kulturalnym na Sadach? Czy pieniądze są ważniejsze od obowiązujących warunków koncepcji Pawilonu...?

Pawilon Kulturalny - widok od strony ul. Sady Żoliborskie

Niestety, jak się okazało, mimo pism skierowanych przez lokalną społeczność w sprawie dopuszczonej działalności w uzasadnieniu tego zarządzenia, ZGN nie opowiedział w żaden sposób.

Dnia 19 lutego 2024 r. ZGN ogłosił kolejny konkurs. W ofercie wskazał, że dopuszczalną działalnością w lokalu są: „handlowa - piekarnie i galerie wypieków,usługowa - bar bistro, pierogarnia, KEBAB, usługowa - bar mleczny, usługowa - cukiernia, kawiarnia, lodziarnia, usługowa - restauracja” - czytamy w ogłoszeniu na dzierżawę lokalu.

Otwarcie ofert

W czwartek (7 marca) Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Żoliborz ogłosił otwarcie ofert na dzierżawę Pawilonu. O godzinie 10:30 pracownicy ZGN przeprowadzili transmisję online, podczas której otwarto koperty z ofertami na dzierżawę lokalu. Odczytane zostały 3 oferty:

  1. Oferta firmy Muus Sp. z o.o. z proponowaną kwotą 53,20 zł/m2 dla powierzchni użytkowej pawilonu oraz 11 zł/m2 dla terenu wokół budynku. Oferta ta dotyczy prowadzenia cukierni oraz kawiarni z małą gastronomią. 
  2. Oferta firmy Aleksandra Wiśniewska Sielanka z proponowaną kwotą 67 zł/m2 dla powierzchni użytkowej pawilonu oraz 10 zł/m2 dla terenu wokół budynku. Oferta ta dotyczy prowadzenia całodziennego baru z pizzą i alkoholem. 
  3. Oferta firmy SM Capital Sp. z o.o. z proponowaną kwotą 43,15 zł/m2 dla powierzchni użytkowej pawilonu oraz 10 zł/m2 dla terenu wokół budynku. Oferta ta dotyczy prowadzenia kawiarni bistro.
Mystic Pizza Bar przy ul. Hajoty 48 na Starych Bielanach. Źródło: facebook.com/mysticpizzabar/

Podstawowym kryterium wyboru oferty będzie cena. Z naszych ustaleń wynika, że najatrakcyjniejsza ofertą firma Aleksandra Wiśniewska Sielanka prowadzi Mystic Pizza Bar przy ul. Hajoty 48 na Bielanach. Pizzeria działa od ponad roku. Przeglądając profil bielańskiej pizzerii na portalu społecznościowym widać, że pizzeria cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców Bielan. Można zauważyć wielu klientów i ciekawą ofertę, która powinna spełnić oczekiwania lokalnej społeczności. Czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ