Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 13:31

42. rocznica śmierci Marii Kownackiej

27 lutego minęła 42. rocznica śmierci Marii Kownackiej, której pamięć uczciły władze dzielnicy, a przede wszystkim dzieci z przedszkola noszącego imię pisarki.
42. rocznica śmierci Marii Kownackiej

Źródło: UD Żoliborz FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • uczczeniu rocznicy śmierci Marii Kownackiej
  • roku Marii Kownackiej na Żoliborzu 

Przypomnijmy, że rok 2024 jest obchodzony na Żoliborzu jako rok Marii Kownackiej – pisarki i tłumaczki, autorki tworzącej przede wszystkim dla dzieci.  W 2024 roku przypada 130. rocznica urodzin pisarki. Póki co o wydarzeniach poświęconych Marii Kownackiej na Żoliborzu niewiele słychać.  

W dniu 42. rocznicy śmierci pisarki przy upamiętniającej ją tablicy znajdującej się na budynku domu, gdzie mieszkała w latach 1931-1982 przy ulicy Słowackiego 5/13 kwiaty złożył burmistrz dzielnicy Paweł Michalec. W uroczystości, co bardzo cieszy i zapewne ucieszyłoby także Marię Kownacką, uczestniczyły także dzieci z przedszkola nr 130 im. właśnie Marii Kownackiej. Znany wszystkim dzieciom „Plastusiowy pamiętnik” Maria Kownacka napisała mieszkając w Kolonii V - osiedlu Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na Żoliborzu. Miejmy nadzieję, że uczczenie rocznicy śmierci nie będzie jedynym akcentem obchodów roku Marii Kownackiej na Żoliborzu. Więcej o życiu i twórczości Marii Kownackiej pisaliśmy tutaj:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 28 km/h