Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:23
Reklama

Przebudowa ulicy Ficowskiego

Rusza przebudowa ulicy Ficowskiego w ramach trójstronnej umowy podpisanej między Urzędem Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. oraz firmą AKONSULT. Umowa, podpisana z datą 29 listopada 2023 roku, zakłada przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej w ciągu 10 miesięcy.
Przebudowa ulicy Ficowskiego

Źródło: um.warszawa.pl

Projekt obejmuje przebudowę odcinka ul. Ficowskiego od skrzyżowania z ul. Szamocką i ul. Kaliny Jędrusik do skrzyżowania projektowanych dróg 11KD-D i 12KD-D, wraz z uwzględnieniem połączenia z drogą 12 KD-D. Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury drogowej oraz modernizacja magistrali wodociągowej znajdującej się pod ulicą.

Prace, prowadzone przez firmę AKONSULT, obejmą budowę jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, zjazdów do posesji, miejsc postojowych, a także odwodnienia ulicy. Projekt uwzględni również nowe elementy małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Całość ma być zrealizowana z dbałością o zielenią przyuliczną, z uwzględnieniem inwentaryzacji istniejącego zadrzewienia.

Warto jednak zaznaczyć, że przebudowa tego obszaru wywołała żywe dyskusje wśród żoliborzan. Budowa nowego przedszkola skłoniła niektórych mieszkańców do zastanowienia się, czy aby na pewno wybrano właściwe miejsce. Po pierwsze, wiązałoby się to z wycinką dzikiej zieleni, która jest ostoją dla wielu gatunków ptaków. Po drugie, na tym terenie istniały dawniej zakłady produkujące chemikalia, teren więc może być skażony. 

Więcej szczegółów o budowie przedszkola znajdziecie >tutaj<


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Marcin 05.12.2023 09:51
Będą (były) jakieś konsultacje lub warsztaty dotyczące projektowanego odcinka?

PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h