Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 01:43
Reklama

Ukradły mysz, biżuterię i... śmieszną zabawkę

14- latka i 16- latka przebywały w Pogotowiu Opiekuńczym. Znaleziono przy nich bardzo nietypowe przedmioty.
Ukradły mysz, biżuterię i... śmieszną zabawkę

Źródło: policja.gov.pl

W minionym tygodniu policjanci z Żoliborza zatrzymali dwie nastolatki, które przebywały w Pogotowiu Opiekuńczym. Pracownicy placówki zwrócili uwagę na przedmioty, których dziewczyny wcześniej nie posiadały. A były to: mysz hodowlana z klatką i pożywieniem, pierścionki, łańcuszki, oraz... tak zwana masa prukająca. Jest to rodzaj masy plastycznej, która przy ściśnięciu wydaje wiadomy odgłos i może posłużyć do zrobienia komuś psikusa.

Po rozmowie z nastolatkami potwierdzono, że wszystkie te rzeczy zostały skradzione. Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję, która podjęła dalsze działania w tej sprawie. Policjanci z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przeprowadzili przesłuchania obu dziewcząt.

14-latka i 16-latka odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich za kradzież cudzego mienia. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie, gdzie zostaną podjęte odpowiednie decyzje wobec obu nastolatek.

Przeczytaj również: Niebawem nowy cykl o historii architektury WSM „Żoliborza Centralnego”

W najbliższym czasie na łamach Gazety Żoliborza pojawi się cała seria publikacji o architekturze Żoliborza i jej historii. W pierwszej kolejności przygotujemy cykl siedmiu artykułów na temat starego osiedla „wuesemowskiego”, współcześnie nazywanego osiedlem WSM „Żoliborz Centralny”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 15 km/h