Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 18:37

[podcast] Najlepsze produkty turystyczne Mazowsza. Rozmowa z Izabelą Stelmańską

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zakończyła regionalny etap konkursu na najlepszy produkt turystyczny. Certyfikatem wyróżnionych zostało 6 podmiotów z całego województwa mazowieckiego. Poznajcie te warte odwiedzenia miejsca w podcaście z Izabelą Stelmańską.

„Regionalny konkurs jest odpowiedzią na centralny konkurs ogłoszony przez Polską Organizację Turystyczną. W tym roku mamy 20. rocznicę przyznawania certyfikatów. Produkty regionalne są później zgłaszane do konkursu ogólnokrajowego” – wyjaśnia Izabela Stelmańska, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i dyrektor w departamencie kultury, rozwoju i turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

W tym roku kapituła wyróżniła 6 produktów turystycznych na Mazowszu. To Muzeum Fabryki Norblina, Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco, Radomski Czerwiec Wolności, Muzeum Łazienki Królewskie, Szlak Wkry, Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu. Posłuchajcie naszego podcastu, aby poznać wszystkie te miejsca. Z Izabelą Stelmańską rozmawia Kuba Łasicki.

Kapituła pierwszy raz przyznała też Super Certyfikat

W regionalnej edycji konkursu Certyfikatem Najlepszy Produkt Turystyczny wyróżniono 6 podmiotów, z czego 3 zostały zgłoszone do etapu krajowego. Po raz pierwszy przyznano także Super Certyfikat, którego laureatem został Julinek Park.

„Od tego roku Super Certyfikat będzie przyznawany takiemu produktowi turystycznemu, który od momentu uzyskania Certyfikatu Produktu Turystycznego znacząco rozwinął swoją działalność” – mówi Izabela Stelmańska. 

„W ubiegłym roku na terenie Julinka została otwarta zewnętrzna strefa wodna, więc chyba atrakcja, której szukamy najbardziej w okresie letnim. Oprócz tego została rozszerzona pozostała oferta, łącznie z hotelową. Pamiętajmy też, że Julinek to historyczna szkoła cyrkowa, jedyna na Mazowszu” – kontynuuje prezes zarządu MROT.

Czym jest produkt turystyczny?

Produktem turystycznym nie można nazwać każdej atrakcji turystycznej. W naszym podcaście Izabela Stelmańska wyjaśnia, co oznacza ten termin – „Produkt turystyczny jest oparty na atrakcjach turystycznych, jak obiekty, tradycje, czy wydarzenia, ale jest dodatkowo obudowany działaniami, infrastrukturą związaną z noclegiem, gastronomią, czy transportem”. 

Posłuchajcie podcastu, w którym poznacie wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia na Mazowszu, a także dowiecie się, jakie trendy panują aktualnie w turystyce.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 24 km/h