Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:17

Lato w Bielańskim Ośrodku Kultury. Lipiec pełny koncertów i spektaklów w plenerze

Lipiec na Bielanach zapowiada się intensywnie jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne. Sprawdź co przygotowała załoga Bielańskiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy na niezapomniane letnie koncerty organizowane przez Bielański Ośrodek Kultury! W lipcu czekają na Was wyjątkowe wydarzenia, pełne muzyki, sztuki i radości.

Rozpocznijmy od tematycznego Pikniku - Urodziny Szymborskiej u Herberta, który odbędzie się w malowniczym parku Herberta. To nie tylko spotkanie z wspaniałą poezją dwóch mistrzów, ale także okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej natury.

Dla najmłodszych miłośników teatru mamy Lato Teatralne na Wawrzyszewie i Wrzecionie! Spektakle stworzone specjalnie dla dzieci dostarczą mnóstwo śmiechu, zabawy i wzruszeń. Przenieście się w magiczny świat baśni i przygód, gdzie każde przedstawienie to wyjątkowa podróż.

Nie może również zabraknąć cyklu Muzyka na Wodzie – VIII letnich koncertów na Wawrzyszewie. Przyjemne melodie będą płynąć wraz z letnim wiatrem, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Przyjdźcie i doświadczcie prawdziwej uczty muzycznej, którą zapewnią utalentowani artyści.

Dla małych melomanów czeka również wyjątkowy program Kulturalnie w Parku Herberta. Koncerty jazzowe dla dzieci to nie tylko wspaniała lekcja muzyki, ale także okazja do nieskrępowanej zabawy i tańca. Przyłączcie się do nas i odkryjcie magię jazzowych dźwięków.

Nie traćcie okazji, żeby czerpać pełnymi garściami z letnich koncertów organizowanych przez Bielański Ośrodek Kultury. Czekają na Was niezapomniane chwile, artystyczne inspiracje i radość dzielenia się kulturą. Dołączcie do nas i stwórzmy razem magiczne wspomnienia!

Dodatkowo, nie możemy zapomnieć o "Grających podwórkach" zorganizowanych przez filię BOKu.  Koncerty odbywają się na bielańskich osiedlach. To nie tylko okazja do posłuchania utalentowanych artystów, ale także doskonała okazja do spotkania się z sąsiadami, poznania nowych osób i spędzenia czasu w przyjemnej, muzycznej atmosferze.

Program wydarzeń poniżej:

2 lipca, godz. 16:00 – 20:00

Urodziny Szymborskiej u Herberta| Piknik

Wydarzenie plenerowe inne niż wszystkie! Piknik o dużym zabarwieniu czytelniczym, edukacyjnym i artystycznym, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na imprezę zaprasza Bielański Ośrodek Kultury, Bibioteka Publiczna im. St. Staszica oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej, która jest patronem wydarzenia. W urodzinowej atmosferze podziałamy z poezją, cytatami z twórczości noblistki; będzie literacko, malarsko, plastycznie, manualnie. Na deser zaprosimy Państwa na spektakl „100 minut dla urody” w świetnej obsadzie aktorskiej. Przybywajcie całymi rodzinami!

A wieczorem, o godz. 19.00 na plenerowej scenie w spektaklu „100 minut dla urody” wystąpią  znane i lubiane artystki.  Spektakl ma rekomendację Michała Rusinka – Prezesa Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej

Wstęp wolny

Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta

5 lipca, godz. 11:00

Lato Teatralne na Wawrzyszewie/dla dzieci

Spektakl pt. „Sokrates w piaskownicy” – Teatr Małe Mi

Spektakl to radosne, rozśpiewane widowisko zapraszające do zabawy i rozmowy na KAŻDY temat. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy rozmawiając o Miłości, Złości, Odwadze i Strachu, Zabawie i Nudzie, Dzieciach i Dorosłych. Ich pytania skłaniają do rodzinnego filozofowania, zadawania kolejnych pytan, odpowiadania na nie, budzą ciekawość świata i siebie. Przedstawienie powstało na bazie scenariusza Sławy Tarkowskiej, którego podstawą były wywiady przeprowadzone z dziedmi z różnych środowisk i miejscowości w całej Polsce, w ramach Stypendium MKiDN 2019.

Wstęp wolny

Miejsce: ul. Wolumen za górką przy Stawach Brustmana

7 lipca, godz. 18:00

Muzyka na Wodzie – VIII letnie koncerty na Wawrzyszewie

Ukraińskie Trio

(śpiew/domra, śpiew/bandura, sopiłka/cajon). Ukraińskie pieśni i tańce oraz muzyka  klezmerska

Wstęp wolny

Miejsce: przy stawach Brustmana na osiedlu Wawrzyszew

9.07, godz. 15:30

Kulturalnie w Parku Herberta/ dla dzieci

Sześć strun jazzu - gitara

Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów, często towarzyszący biwakom czy górskim wędrówkom. Stanowi podstawę w bluesie czy muzyce rockowej. Ale jest także doceniana przez jazzmanów, np.przez Pata Metheny'ego. Dysponuje mnóstwem kolorów: od barwy akustycznej po przetworzone na różne sposoby brzmienia elektryczne.

Wstęp wolny

Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta

12 lipca, godz. 11.00

Lato Teatralne na Wawrzyszewie/ dla dzieci

Spektakl pt. „Kraina Szczęśliwości” –Teatr Echa

Autorska baśń muzyczna, w którą wplecione zostały motywy bajki śląskiej. Opowiada historię Pasterza i jego żony Cyganki, którzy żyją spokojnie wypasając owce i muzykując. Odwiedzają ich mieszkające w sąsiednim lesie zwierzęta – Wiewiórka, muzykalny Wilk, wreszcie na górę wdrapuje się zazdrosny Król. Zadaje pasterzowi trzy zagadki, od których odgadnięcia zależeć będzie jego los. Bohaterowie będą potrzebować pomocy dzieci – zarówno w chwilach trudnych, jak i do wspólnego, radosnego świętowania. Bajka interaktywna, przepleciona zabawami z wykorzystaniem instrumentów tj.: cymbały, skrzypce, baraban, bęben obręczowy, flety i akordeon.

Wstęp wolny

Miejsce: ul. Wolumen za górką przy Stawach Brustmana

14 lipca, godz. 18:00

Muzyka na Wodzie – VIII letnie koncerty na Wawrzyszewie

Retro Trio

(śpiew, akordeon/śpiew, perkusja)

Szlagiery dwudziestolecia międzywojennego i lat 50-tych XX w.

Wstęp wolny

Miejsce: przy stawach Brustmana na osiedlu Wawrzyszew

16.07, godz. 15:30

Kulturalnie w Parku Herberta

Jazz Trąbalski | trąbka

Trąbka to najbardziej kojarzony z jazzem instrument. Na trąbce grali Louis Armstrong, Miles Davis czy Tomasz Stańko. W czasie warsztatu na przykładach jazzowych standardów (i nie tylko) dzieci nauczą się rozpoznawać normalne brzmienie trąbki oraz trąbki z tłumikiem, poznają konstrukcję trąbki, a także dowiedzą się w jaki sposób wydobywa się dźwięk.

Wstęp wolny

Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta

21.07, godz. 18:00

Muzyka na Wodzie – VIII letnie koncerty na Wawrzyszewie
Face2Face

(akordeon/melodyka, akordeon/bandoneon). Przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej

Face 2 Face to duet niezwykle wszechstronnych i kreatywnych muzyków, który tworzą akordeoniści Paweł Janas i Bartosz Kołsut. Dzięki wyjątkowej charyzmie scenicznej i bezgranicznej pasji przełamują granice między różnymi gatunkami i stylami muzycznymi, tworząc muzykę crossoverovą. Ich talent oraz umiejętności są docenione na festiwalach i konkursach muzycznych na całym świecie. Muzycy zdobyli ponad 60 nagród, m.in: w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji. Występowali podczas wielu festiwali w większości krajów Europy, USA, Kanadzie i Chinach. Byli włączeni do wielu programów stypendialnych takich jak Dongsan Research Fundation & Pro Polonia Society, Societe Generale, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Wstęp wolny

Miejsce: przy stawach Brustmana na osiedlu Wawrzyszew

23.07, godz. 15:30

Kulturalnie w Parku Herberta/ dla dzieci

Król jazzu | saksofon

Metalowy, skonstruowany w pierwszej poł. XIX w. przez Alfreda Saxa instrument należy do grupy instrumentów... drewnianych! Dzieci dowiedzą się, dlaczego tak jest, oraz usłyszą, jak szeroka jest paleta emocji wyrażanych przez saksofon: od romantycznych ballad przez energetyczne improwizacje, aż do dzikich free jazzowych dźwięków. Saksofon uważany jest — obok trąbki — za najbardziej jazzowy instrument.

Wstęp wolny

Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta

23.08, godz. 11.00

Lato Teatralne na Wrzecionie/ dla dzieci
Spektakl pt. „Czarne i Białe”- Teatr pod Orzełkiem

Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu “Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki Kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej rzeczywistości. Poznają perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.

Czas trwania 45 min.

28.08, godz. 11.00

Lato Teatralne na Wrzecionie/ dla dzieci
Spektakl pt. „Wyspa Pacynek” – Teatr pod Orzełkiem

Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński zaprasza w magiczną podróż na Archipelag Wysp Lalkowych. Uczestnicy zabawy przenoszą się na Wyspę Pacynek, gdzie zapoznają się z budową i sposobem animacji tego typu lalki. W spektaklu aktorzy odgrywają scenki z “Czerwonego Kapturka” Jana Brzechwy, historię przyjaźni pacynek Kropki i Kreski, uczestniczą w lalkowej klaunadzie. Przedstawienie ma charakter interaktywnej teatralnej zabawy.

Czas trwania: 45 minut

30.08, godz. 11:00

Lato Teatralne na Wrzecionie/ dla dzieci
Spektakl pt. „3x Królewna, 3 x Smok” – Teatr pod Orzełkiem

Aktorzy opowiadają trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynają się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, Złośnicy, Beksy lub Roztropnej dalszy ciąg jest zupełnie inny. Dzieci utożsamiając się z bohaterkami bajki uczą się, że w różnych sytuacjach życia mogą zachować się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem jak i codziennymi strachami jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość.
Różnorodne formy lalek: kukły, maski, lalka trikowa.
Czas trwania 40 min.

MIEJSCE: PLAC ZABAW PRZED BCEK, UL. SZEGEDYŃSKA 9 A

GRAJĄCE PODWÓRKA:

8.07, godz. 18:00

Koncert zespołu Tres Del Son

Tres Del Son to zespół grający tradycyjne kubańskie piosenki w stylu legendarnego Buena Vista Social Club!. Występ będzie niezapomnianą muzyczną podróżą na Kubę.

Wstęp wolny

Miejsce: skwer na boisku do koszykówki na tyłach budynku Bogusławskiego 20

05.08, godz. 18:00

Orkiestra Galicja

Orkiestra Galicja to żywa muzyka grana na dwoje skrzypiec, basy, bęben, cymbały do śpiewu i do tańca, zebrana podczas badań terenowych, odsłuchana z archiwalnych nagrań, zagrana z XIX wiecznych zapisów Oskara Kolberga. To projekt poświęcony muzyce pogranicza polsko-ukraińskiego, dawnej Galicji.

Wstęp wolny

Miejsce:skwer między budynkami Przy Agorze 8 i Przy Agorze 10

19.08, godz. 18:00

Koncert zespołu Dirty Horns

Dirty Horns to nowatorski projekt muzyczny, który powstał w 2021 roku z inicjatywy saksofonisty Sławomira Butryma. W repertuarze krakowskiego brass bandu króluje różnorodność. Znajdziemy tu więc zarówno muzykę popularną w aranżacjach około jazzowych, funk, jak również muzykę filmową i taneczną.

Wstęp wolny

Miejsce: Osiedle Ruda skwer przed budynkiem przy ul. Klaudyny 32

26.08, godz. 18:00

Čudna banda

Nurt w którym porusz a się ČUDNA BANDA to mieszanka folku bałkańskiego przeplatanego poezją śpiewaną.

W repertuarze znajdują się nie tylko znane i lubiane utwory, ale także kompozycje autorskie. Bogate instrumentarium oraz ciekawe rytmy z całą pewnością umilą wszystkim czas podczas tej muzycznej podróży.

Wstęp wolny

Miejsce: Skalbmierska 5 (okolice Urzędu Skarbowego Warszawa-Bielany)

09.09, godz. 18:00

Koncert zespołu Zrefowani

W repertuarze Zrefowanych, oprócz piosenek autorskich, znajdziecie znane wszystkim żeglarskie standardy jak i zapomniane już piosenki. Muzyka z folkowym zacięciem,   irlandzkie melodie i pieśni oraz muzyka z innych części świata, chociażby z Bretanii czy Macedonii.

Wstęp wolny

Miejsce: ul. Szegedyńska 5 i 5 a/Szubińska 6


Szymborska-do-gazety

Szymborska-do-gazety

lato-teatralne-na-wrzecionie

lato-teatralne-na-wrzecionie

muzyka-na-wodzie

muzyka-na-wodzie

nowa-ramowka-wydarzenie

nowa-ramowka-wydarzenie

lato-teatralne-na-wawrzyszewie

lato-teatralne-na-wawrzyszewie

muzyka-na-wodzie-1

muzyka-na-wodzie-1

nowa-ramowka-wydarzenie

nowa-ramowka-wydarzenie

nowa-ramowka-wydarzenie

nowa-ramowka-wydarzenie

lato-teatralne-na-wrzecionie-1

lato-teatralne-na-wrzecionie-1

tres-del-son-do-gazety

tres-del-son-do-gazety

tres del son - do gazety

tres del son - do gazety

zferowani-do-gazety

zferowani-do-gazety

orkiestra-galicja-do-gazety

orkiestra-galicja-do-gazety

cudna-banda-do-gazety

cudna-banda-do-gazety

dirty horns - do gazety_edited

dirty horns - do gazety_edited


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ