Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 14:32
Reklama

Styczeń w Bielańskim Ośrodku Kultury. Materiał partnera

W styczniowym repertuarze Bielańskiego Ośrodka Kultury zaplanowano koncerty, kontynuację cyklów spotkań i spektakle dla dzieci i dorosłych. W styczniu ruszają również zapisy na ART Ferie. Sprawdź szczegóły!

6.01 (piątek), godz. 14:00
Koncert świąteczny. Bach, Marcello, Moniuszko oraz Najpiękniejsze Kolędy Świata

W programie usłyszymy utwory znanych kompozytorów, takich jak: J.S. Bach, S. Moniuszko, A. Marcello, J. Newton, a także tradycyjne kolędy śpiewane w polskich domach.

Prowadzenie: Paweł Sztompke
Wykonawcy:

oraz soliści:

 • Wojciech Gierlach – bas
 • Aleksandra Rojek – obój
 • Maria Lewicka – flet
 • Dariusz Elbe – klarnet

Wojciech Gierlach – ukończył warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie Prof. Kazimierza Pustelaka z wyróżnieniem Magna cum Laude. Laureat wielu nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach wokalnych. Ostatnie sukcesy to m.in. Alcina (Melisso) w Los Angeles Opera, Nieszpory Sycylijskie (Procida) w Opera Bergen oraz Czarodziejski Flet (Sarastro) w Polskiej Operze Królewskiej.

Wstęp wolny

Miejsce: Parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, ul. Josepha Conrada 7

Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Bielański Ośrodek Kultury, Fundacja FILHARMONIA

7.01 (sobota), godz. 18:00
Koncert zespołu Taraka | Serce za serce

Od 6-go stycznia zespół Taraka rusza w 20- koncertowy tour kolędowy. W repertuarze koncertowym będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze polskie oraz ukraińskie kolędy, w pięknych aranżacjach oraz autorskie kolędy zespołu, wszystkie grane w 100 procentach na żywo. Ideą koncertu jest istota kolędowania. Nie tylko wyśpiewanie wspólne znanych już od wielu lat kolęd, ale nadanie im współczesnej narracji i interpretacji. Przyjście z dobrą nowiną i życzliwością oraz wyeksponowanie polskiego Narodu, dla którego ubiegły rok i obecny – jest wieczną kolędą, a puste miejsce przy stole zamieniło się we wspólny dach, który wielu z nas dzieli z naszymi sąsiadami z Ukrainy.

Gościem specjalnym koncertu jest Pani Marszałek Sejmu, Małgorzata Gosiewska.

Zespół Taraka powstał w 2012 roku. Jego założycielem, pomysłodawcą, autorem piosenek jest solista Karol Kus (kompozytor, producent, autor tekstów takich przebojów jak „Nie kłam, że kochasz mnie”, „Barwy Szczęścia” i wielu innych). Grupa występuje w bardzo ciekawym, rozbudowanym składzie instrumentalnym. Jest coraz bardziej znana w Polsce, wystąpiła m.in. w 2018 roku podczas Polsat Super Hit Festiwal i Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie. Uczestniczyła w wielu programach TV w Polsce, a także na Ukrainie – tam również jest popularna (można ją było spotkać podczas Majdanu, gdzie obejrzało ją 150 000 osób).

W repertuarze zespołu Taraka możemy usłyszeć przede wszystkim muzykę słowiańską w połączeniu z elementami żydowskimi oraz cygańskimi, w nowoczesnych aranżacjach.

Grupa wykonała za naszą wschodnią granicą utwór „Podaj rękę Ukrainie”, który spotkał się z wielką aprobatą publiki, a nawet Lwowskiej Rady Obwodowej. Zaowocowało to wydaniem płyty o tym samym tytule. Taraka przeżyła też przygodę w najbardziej znanym serialu telewizyjnym w niemieckiej RTL – jeden z odcinków jest poświęcony właśnie temu zespołowi.

Organizatorzy: Bielański Ośrodek KulturyUrząd Dzielnicy BielanyParafia pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Koncert pod patronatem Metropolity Przemyskiego – Adama Szala i Wicemarszałka Sejmu RP – Małgorzaty Gosiewskiej

13.01 (piątek), godz. 18:00
Wernisaż akwareli Joanny Szybisz pt. „Oblicza natury”

Od autorki: “Malarstwem interesowałam się od najmłodszych lat i podziwiałam dzieła artystów z różnych epok i okresów. Zwiedzałam muzea, oglądałam wystawy, kolekcjonowałam albumy malarstwa i marzyłam, by ta moja pasja znalazła odbicie także w pracach własnych. 

Malowanie jest moją pasją zaś akwarele to moja ukochana technika, może dlatego, że pierwsza, ale także lubię jej nieprzewidywalność, lekkość i ulotność oraz to, że dość szybko mogę zobaczyć efekt końcowy. Najwięcej inspiracji znajduję obserwując naturę, jej zmienność, nastroje, kolory. Uwielbiam malować pejzaże, kwiaty oraz ptaki i zwierzęta.  Wciąż się uczę, poszukuję i nieustannie znajduję w tym mnóstwo radości i satysfakcji.

Wystawa niniejsza jest  moją  pierwszą indywidualną wystawą i jest kolekcją obrazów malowanych w latach 2019 -2022 w technice akwareli i tuszu o tematyce tak mi bliskiej: natury w różnych odsłonach”. Joanna Szybisz

Czas trwania: 2 godz.

Wstęp wolny. 

Wystawa czynna do 6.02.2023r.

14.01 (sobota), godz. 18:00
Koncert Mały Atlas Ludzi.

Zespół w składzie: Ryszard Włastowski (gitara, śpiew), Paweł Majak (gitara, śpiew), Katarzyna Włastowska (śpiew, perkusjonalia), Aleksandra Wira (śpiew, perkusjonalia) i Ignacy Baumberg (instrumenty perkusyjne)

Znakiem rozpoznawczym dominującej części repertuaru Małego Atlasu Ludzi jest przestrzenny świat dźwięków, ich misterna tkanka, widoczne dążenie do perfekcji aranżacji i wykonania. Po czterech dekadach utwory te nadal wywierają na słuchaczu silne wrażenie obcowania z dziełem przemyślanym, dopracowanym. Każdy utwór jest osobną historią, obrazkiem, roztaczającym swe odrębne, wyraziste barwy.

W 1981 roku piosenką „Na pięć minut przed zamknięciem baru” zespół zdobył wyróżnienie na Yapie oraz na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W roku 1984 Mały Atlas Ludzi został laureatem Złotej Dziesiątki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu oraz wystąpił na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W latach 1983 i 1985 zespół uczestniczył w programie autorstwa Zenona Laskowika w Łazach.

Czas trwania:1h, 15 min.

Bilety 20 zł

15.01 (niedziela), godz. 12:30
Podróżniczek w Szwecji

Zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl Teatru TAK pt. „Nadchodzi Pippi” oraz na animacje plastyczne.

Przygody rudowłosej Pippi, która zabiera dzieci w podróż do swojego świata. W nim wszystko może się zdarzyć, a marzenia się spełniają. Spektakl pełen słońca i pozytywnych wibracji a motto Pippi głosi: „Aby żyć szczęśliwie myśl człowieku pozytywnie”. W każdym wieku i do końca wszyscy jesteśmy dziećmi, choć po trosze. Nie pozwólmy sobie o tym zapomnieć. Spektakl zawiera elementy języka angielskiego oraz elementy interakcji z publicznością.

Dla dzieci: od 4 lat

Czas trwania: 1h spektakl, 30 min. warsztaty

Bilety: 20 zł

15.01 (niedziela), godz. 18:00
Spektakl „Wigilia po polsku” w wykonaniu Teatru Podaj Dalej

Spektakl „Wigilia po polsku” to mówiąc najkrócej polska Wigilia na opak. Akcja sztuki rozgrywa się we współczesnej rodzinie, która od lat nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia. Cała historia ma swój początek, gdy pojawia się Anioł, który w imieniu nic nie wiedzących o tym bohaterów, zaprasza gości na Wigilię, czym na nowo budzi dziecięce pragnienia oraz ducha Świąt Bożego Narodzenia. Sama decyzja o zorganizowaniu Wigilii nie wystarcza. Nie wiadomo czemu dzieje się tak, że im bardziej się staramy, tym gorzej wychodzi i tym więcej rzeczy się nie udaje. Co może się wydarzyć w jedno popołudnie? Czy możliwe są przygotowania do świąt bez kłótni? Ile osób może przewinąć się przez małe mieszkanie w ciągu jednej Wigilii? Czy możliwy jest szczęśliwy finał?

 • Reżyseria - Jarosław Gruda
 • Tekst - Magdalena Mroszkiewicz
 • Muzyka - Tomasz Bieliński
 • Scenografia i kostiumy - Beata Dąbska

Obsada:

 • Żona - Magdalena Mroszkiewicz
 • Mąż - Artur Pastuszko
 • Brat - Jarosław Gruda/Piotr Cejnóg
 • Anioł/Gringo - Aleksandra Długosz

Bilety: 10 zł

Czas trwania: 60 min.

21.01 (sobota), godz. 18:00
Koncert „W cieniu tanga” w wykonaniu Anny Riveiro z zespołem

W programie znalazły się słynne tanga wybitnych kompozytorów okresu międzywojennego tj.: Jerzy Petersburski, Zygmunt Wiehler czy Artur Gold. Usłyszymy m.in. takie znane tanga jak: „To ostatnia niedziela”, „Już nigdy” i  „Nie kochać w taką noc to grzech…”.

W koncercie zabrzmią też namiętne tanga i milongi argentyńskie w oryginalnej wersji językowej. Usłyszymy m.in. utwory autorstwa wielkiego śpiewaka Carlosa Gardela jak też inne pieśni z kręgu kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej zaaranżowane przez zespół w rytm tanga. Koncert mieni się różnorodnymi barwami zaś zmysłowy głos solistki i ekspresyjna gra muzyków wciągają słuchacza w pełen emocji dialog... Kunszt wokalny Anny Riveiro i wirtuozeria muzyków gwarantują naprawdę wyjątkowy spektakl muzyczny.

Wykonawcy:

Anna Riveiro: śpiew, tłumaczenia, koncepcja i scenariusz koncertu

Wojciech Gumiński: kontrabas

Piotr Kopietz: bandoneon

Michał Pindakiewicz: gitara

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Bilety 30 zł

27.01 (piątek), godz. 18:00
Spotkanie z Podróżnikiem Martą Gawrychowską – Mołdawia

Ilu z Was było już w Mołdawii albo się do niej wybiera? Zapewne niewielu. Bo to biedne, małe państwo, pewnie bardzo niebezpieczne i brzydkie. Czy tak myślicie? Ja też tak uważałam, do dnia, kiedy stanęłam stopami na mołdawskiej ziemi i przekonałam się, że rządzą nami stereotypy. Bardzo krzywdzące stereotypy.

Wyobraźcie sobie teraz piwnice pełne wina, monastery wykute w skale, komunistyczne budynki i dużo zieleni. Brzmi lepiej i ciekawiej, prawda?

Zapraszam na prezentację o Mołdawii! Marta Gawrychowska – https://podrozeodkuchni.pl/

Czas trwania: ok. 1,5h

Wejściówki od 9.01.2023 r. w BOK i bielanski.waw.pl

29.01 (niedziela), godz. 12:30
Bal dla dzieci z Indianą Pląsem i Tonym Szalikiem

Bal z Indianą Pląsem i Tonym Szalikiem to wspaniała zabawa przygotowana w żartobliwy sposób. Dzieci będą miały okazję odbyć podróż dookoła świata, poznać wszystkie kontynenty, a wszystko z przymrużeniem oka. Nauka przez zabawę ma spowodować, że już nikt nie pomyli Ameryki Południowej z Afryką. Podróżnicy podczas imprezy opowiedzą o swoich licznych przygodach. Dzieci zostaną wciągnięte w całą historię i będą brały w niej czynny udział. Całość poprowadzona jest w konwencji licznych i zabawnych zadań, konkursów i zawodów. Oprócz autorskich zabaw, zaprezentowane będzie w co bawią się dzieci na innych kontynentach. 

Mile widziane przebrania. Karnawał trwa, więc trzeba korzystać!

Czas trwania: 1,5-2h

Bilety: 20 zł

ART Ferie w BOK | ZAPISY JUŻ TRWAJĄ!

20 lutego 2023 (poniedziałek)

 • godz.10.00 – 12.00 warsztaty artystyczne – ekologiczne mydełka prowadzi Monika Kalinowska-Mazur Harmonia – Akademia Rozwoju (dla 1. grupy – 12 osób); wiek: 6+
 • godz.12.15 – 14.15 warsztaty artystyczne – ekologiczne mydełka prowadzi Monika Kalinowska-Mazur Harmonia – Akademia Rozwoju (dla 2. Grupy – 12 osób); wiek: 6+

Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie przygotować gotowe do kąpieli mydło. Zajęcia pozwalają przenieść uczestników w pachnący świat, który pobudzi wyobraźnię. Dzieci samodzielnie wybiorą kształty mydełek, udekorują je i nadadzą im niepowtarzalny zapach i kolor. Podczas warsztatów dowiemy się także jak powstaje w pełni naturalne mydełko.

Obowiązują zapisy na warsztaty, koszt : 10 zł


21 lutego (wtorek)

 • Godz.10.00 – 16.00 – warsztaty animacji poklatkowej prowadzi Krzysztof Ćwiertniewski (max. 20 osób); wiek: 10+

W czasie warsztatów uczestnicy poznają zasady działania animacji w tym animacji poklatkowej, pracy ze storyboardem, a także poznają tajniki postprodukcji. Przekonają się też, jak ważny w procesie twórczym jest dźwięk i jak wiele wnosi do finalnego obrazu. Podczas warsztatów pracować będziemy w grupach, a efektem tej pracy będzie animacja odpowiadająca na pytanie — czym jest dla nas Bielański Ośrodek Kultury?

Obowiązują zapisy na warsztaty, koszt: 20 zł


22 lutego (środa)

 • Godz.10.00 – 15.00 warsztaty pisania piosenek prowadzi Alek Golor-Baszun (do 15 osób, wiek od 10 lat), gra na instrumencie nie jest wymagana choć mile widziana; wiek: 10+

Podczas warsztatów instruktor podzieli się umiejętnościami i wiedzą zdobytą przez lata własnych doświadczeń oraz kontaktów z wybitnymi muzykami i mentorami (klasyka, jazz, alternatywa, piosenka poetycka, rock, funk, pop, folk) z zakresu pisania tekstów, muzyki, aranżacji i produkcji w ujęciu teoretycznym i praktycznym z wykorzystaniem żywych instrumentów i komputera, bez użycia drogiego sprzętu.

Zajęcia celowo nie rozdzielają poziomu umiejętności uczestników, gdyż zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowany kursant znajdzie wartościową i inspirującą wiedzę.

Obowiązują zapisy na warsztaty, koszt: 20 zł


23 lutego (czwartek) oraz 24 lutego (piątek)

 • Godz.10.00 – 14.00 warsztaty cyrkowe prowadzi Aneta Wereda „Velave -odkrywamy pasje”; wiek: 6+

Cyrkowanie łączy w sobie ruch, ekspresję twórczą, przeżycie estetyczne, zabawę. Zajęcia dla dzieci i młodzieży. Grupa: 12-15 osób. Zapraszamy na 4 godzinne spotkanie (zabawy na poznanie, integracja, wykonywanie rekwizytów, trening umiejętności, mini show na zakończenie, przerwy relaksacyjne).

Prosimy o wygodny strój oraz buty sportowe na zmianę.

Obowiązują zapisy na warsztaty, koszt: 10 zł

Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia, prosimy o zabranie drugiego śniadania ze sobą na zajęcia.

Zapisy na naszej stronie, przez strefę zajęć lub telefonicznie 22/834 65 47 w godzinach pracy Ośrodka (9-17).


Zachęcamy do odwiedzania naszych socjali!

Facebook

Instagram

YouTube


Koncert-Bach-Marcello-Moniuszko
Koncert-Bach-Marcello-Moniuszko

Koncert-koled-Serce-za-serce
Koncert-koled-Serce-za-serce

Maly-Atlas-Ludzi
Maly-Atlas-Ludzi

Podrozniczek-w-Szwecji
Podrozniczek-w-Szwecji

Wigilia-po-polsku
Wigilia-po-polsku

Moldawia
Moldawia

Bal-dla-dzieci
Bal-dla-dzieci


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ