Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 12:02

Sprawdź co przygotował Bielański Ośrodek Kultury na listopad! Materiał partnera

W listopadzie czeka na Was wiele ciekawych imprez muzycznych, m.in. kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Bardów - OPPA 2022, czy dobrze znany mieszkańcom Bielan - Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach. W tym miesiącu - miłośnicy muzyki chóralnej będa mogli posłuchac aż dwóch koncertów - Chóru Kohezji i Eufonii. Spragnieni podróży przeżyją z kolei niesamowitą przygodę na Wieczorze indyjskim. W planach spektakl teatralny. Nie zabraknie oczywiście wystawy sztuki. Tym razem będzie to wernisaż fotografii artystycznej. Ale to nie koniec naszych propozycji! Sprawdźcie, na co jeszcze warto się do Bielańskiego Ośrodka Kultury!

Zaduszki jazzowe w wykonaniu zespołu Racing Team Swing

Koncert zagrają:

  • Wojciech Puszek,
  • Janusz Brych,
  • Wojciech Milewski,
  • Jerzy Stelmaszczuk,
  • Stanisław Pietrzyk,
  • Robert Barczyński

Wejściówki dostępne są od 17 paźdzernika w BOK i na bielanski.waw.pl.

Kiedy? - Piątek, 4 listopada o godz. 18.00
Gdzie? - Bielański Ośrodek Kultury

Widowisko słowno - muzyczne pt. „Wariacje z Panem Tadeuszem, czyli żart sceniczny na poważnie”

Wystąpi Kabaret Seniorów TREMA przy Centrum Kultury Izabelin. Będzie to okazja do przypomnienia sobie i widzom najpiękniejszych tekstów znanym wszystkim z lat dziecinnych, pokazanych w wesoły, kabaretowy sposób. Będą obyczaje, stroje, grzyby, staropolskie jadło no i oczywiście… mrówki.

Wszystko jak zwykle w TREMIE ubarwione staropolskim tańcem, śpiewem i piękną muzyką. W kabarecie TREMA występują seniorzy, którzy kochają teatr i wierni są zespołowi już od ośmiu lat.

Scenariusz i reżyseria – Ewa Musiałowicz
Choreografia – Dorota Bielawska
Scenografia – Alicja Trusz
Na fortepianie zagra – Elżbieta Olejnik

W widowisku wykorzystano teksty z „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza oraz fragmenty muzyki filmowej Wojciecha Kilara

Wejściówki dostępne od 24.10 w BOK i na bielanski-waw.pl.

Kiedy? – Sobota, 5 listopada o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

Wieczór indyjski

W programie wieczoru indyjskiego zobaczymy pokazy tańców indyjskich Kathak i Barathanatyam w wykonaniu Apekshy Mundargi i Magdaleny Niernsee. Całoś wzbogacona będzie prelekcja multimedialną Aleksandry Lasek zatytułowana „dPocztówki z Indii”.

Dodatkowo odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz Fundacji Poland House, konkurs z nagrodami i degustacja przekąsek indyjskich.

„Indie przyciągają żądnych przygód przybyszów z całego świata. Co jest w tym kraju takiego, że każdy, kto kocha podróże wcześniej czy później postawi stopę na tym subkontynencie?

Cokolwiek by nie powiedzieć to wszystko może być prawdą lub fałszem, iluzją lub rzeczywistością a może jednym i drugim. Bo w Indiach nic nie jest równoznaczne, w Indiach wszystko zależy! Zależy od miejsca, religii, kultury, języka, umownego kodu funkcjonującego tylko w danej społeczności, tradycji rodzinnych, warstwy społecznej czy kasty.

Trudno więc jednoznacznie odpowiedź na pytanie, jak jest w Indiach? Bo tych odpowiedzi może być dziesiątki, w zależności od doświadczeń, które ktoś zazna w podróży, od nastawienia danej osoby, od miejsca, w którym się było i od ludzi, których się spotkało na swojej drodze. Jedno jest pewne, że Indie są pasjonujące, kolorowe, inne, wymagają wnikliwej obserwacji, otwartości, czasu i porzucenia europejskiego sposobu myślenia.

Zatem zapraszam Państwa w wirtualną podróż do Indii! Indie w pigułce to kilka wybranych miejsc, które mnie urzekły, do ludzi, których pokochałam, dla których rodzina i honor to dwie najważniejsze wartości a każdy przybysz traktowany jest jak oczekiwany Gość!” – zapowiada prowadząca wydarzenie Ola Lasek.

Bilety w cenie 30zł, dostępne w przedsprzedaży od 18.10 w BOK i na eventim.pl.

Kiedy? – Niedziela, 6 listopada o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

Wernisaż fotografii Iwony Suszyckiej pt.: „Histerium II”

Jest to kolejna, rozszerzona iteracja projektu „Histerium”. Wystawę stanowi kilka serii-projektów (Histerium, Laboris, Andy i Wanda), o wspólnym „kobiecym mianowniku”. Jest to wizualna rozprawa o… naszej Histerii. Projektem tym, łamie stereotyp i negatywne konotacje tego określenia.

Prezentowany materiał pod wspólną nazwą Histerium, jest wynikiem wieloletnich rozważań, nad pozycją i rolą kobiety we współczesnym społeczeństwie. Narodził się z potrzebny zgłębienia i zrozumienia wpływu predyspozycji osobowości i czynników zewnętrznych na funkcjonowanie dzisiejszej kobiety.

„Nazwa projektu została zapożyczona od niedyspozycji psychosomatycznej, powszechnie znanej jako »Histeria«. Nawiązanie do tej spowitej mgłą niesławy i humorystycznych definicji choroby wydaje się dość trafnie oddawać relację niewiast z obecnym świat” – opisuje fotografka Iwona Suszycka

Wystawa czynna do 8 stycznia 2023 roku.

Kiedy? – Piątek, 18 listopada o godz. 19.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

Warsztaty taneczne rock'and roll mix

Warsztaty obejmują dwie rock’n’rollowe formy taneczne: Rock’n’Rolla Tradycyjnego i Akrobatycznego. Dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat.

Koszt udziału w warsztatach to 50 zł za osobę. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są do 14 listopada.

Kiedy? – Sobota, 19 listopada w godz. od 10.00 do 12.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Koncert Chóru z Filii BOK „Jubileusz - 5 lat Kohezji”

Chór Kohezja świętuje w tym roku swoje 5-te urodziny. Obecnie dyrygentem jest Janek Piotrowski. Przez 5 lat chór był pod batutą Ewy Jurkiewicz.

W skład chóru wchodzą pasjonaci śpiewania, dla których próby to chwila oderwania się od codzienności. To magiczny moment obcowania z muzyką, moment harmonii i współbrzmienia.

Choć na scenie stanowią jedność, na co dzień każdy jest inny. W zespole śpiewają osoby w różnym wieku: mama i córka, siostry, małżeństwo, przyjaciółki. Wokaliści o różnych profesjach.

Kohezja scala wszystkich, tak różnych, a zarazem otwartych na wspólny śpiew.

To grupa ambitnych amatorów pracujących nad nowymi aranżacjami. Bywa, że sięga po utwory mniej popularne, niekoniecznie POP. Wykonuje zarówno utwory znane i nieoczywiste, radiowe i filmowe, z kultury wysokiej i … kultowe.

Wejściówki dostępne są od 7 listopada w BOK i na bielanski-waw.pl

Kiedy? – Niedziela, 20 listopada o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

OPPA 2022 Koncert „Tribiute to Johnny Cash”

OPPA co roku składa hołd jednemu z nieżyjących bardów. W 2022 roku uczcimy pamięć jednego z najwybitniejszych amerykańskich bardów, jednej z ikon amerykańskiej kultury, tworzącego w stylu country, Johnny’ego Casha. Na program składają się jego piosenki w tłumaczeniach literackich na język polski przeplatane słowem wiążącym przybliżającym życie, twórczość i światopogląd artysty.

Wystąpią: Dominika Świątek, Piotr Bakal, Michał Lonstar i Tomasz Szwed.

Komentarz: Krystyna Czubówna.

Wykonawcom akompaniuje zespół pod kierownictwem Mirosława Łączyńskiego w składzie: Mirosław Łączyński – gitara basowa, Grzegorz Kopka – gitary, Leszek Laskowski – pedal steel, Adam Szuraj – perkusja i instrumenty perkusyjne. Tekst o Artyście – Michał Lonstar. Scenariusz i reżyseria Piotr Bakal.

Bilety w cenie 50 zł. Przedsprzedaż rusza 8 listopada w BOK i na eventim.pl

Kiedy? – Środa, 23 listopada o godz. 19.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach „Koncert na cztery ręce”

Wystąpi: Ravel Piano Duo, jeden z czołowych polskich duetów fortepianowych.

AGNIESZKA KOZŁO & KATARZYNA EWA SOKOŁOWSKA od 25 lat tworzą jeden z czołowych polskich duetów fortepianowych Ravel Piano Duo, uhonorowany wieloma nagrodami, koncertujący w Polsce, Europie i Azji. Duet kształcił się w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej oraz w Hochschule für Musik und Theater Rostock w klasie mistrzowskiej duetu fortepianowego Hansa-Petera Stenzl i  Volkera Stenzl , gdzie w 2005 r. uzyskał dyplom studiów koncertowych Konzertexam z najwyższym odznaczeniem.

Obszerny repertuar zespołu obejmuje kompozycje na cztery ręce i dwa fortepiany od epoki baroku do czasów obecnych. Od kilku lat działalność pianistek skoncentrowana jest na polskim repertuarze duetowym, jego badaniu, redakcji, wykonawstwie i nagraniach. Działalność ta zaowocowała stworzeniem cyklu płytowego Polski kalejdoskop, w którym do tej pory ukazały się trzy albumy: A Polish Kaleidoscope (uhonorowany nagrodą Polskiej Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2016), A Polish Kaleidoscope 2 (nominacje do nagrody FRYDERYK 2018 w dwóch kategoriach: Album roku muzyka kameralna oraz Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej), A Polish Kaleidoscope 3. Dance music for 4 hands (2019). W 2020 r. artystki dokonały pierwszej kompletnej rejestracji dzieł na cztery ręce Zygmunta Noskowskiego (nominacja do nagrody FRYDERYK 2022 w kategorii album roku muzyka kameralna – duety).

Wejściówki są dostępne od 14 listopada w BOK i na bielanski.waw.pl

Kiedy? – Piątek, 25 listopada o godz. 18:00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

Warsztaty „Muzyka kreatywnie”

Skierowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

Głównym celem warsztatów jest:

– zainspirowanie nauczycieli do pracy z dziećmi w oparciu o muzykę,
– wzbogacanie warsztatu doświadczeń o interesujące formy prowadzenia zajęć,
– umuzykalnienie i wykształcenie poczucia rytmu,
– wykorzystanie zdobytej wiedzy w codziennej pracy z dzieckiem np. podczas uroczystości przedszkolnych.

Koordynator: Beata Grendzińska, [email protected]

Na warsztaty warto zabrać lekki i wygodny strój oraz wygodne buty.

Koszt: 120 zł./osoba. Zapisy i wpłaty do 14 listopada.

Kiedy? – Sobota, 19 listopada w godz. od 13:00 do 18:00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

Divinatio choralis. Wróżby chóralne | Koncert chóru Eufonia

Wystąpią:
Grzegorz Sykulski – piano
Katarzyna M. Boniecka – dyrygent

Wejściówki dostępne są od 14 listopada w BOK i na bielanski.waw.pl

Kiedy? – Środa, 30 listopada o godz. 19:30
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

Jesteśmy dla Was również online! Wchodźcie na nasze sociale, aby być na bieżąco:

Facebook
Instagram
Youtube


26
26

Na-FB-Pan-Tadeusz
Na-FB-Pan-Tadeusz

na-FB-Wieczor-Indyjski_post_
na-FB-Wieczor-Indyjski_post_

Kohezja-na-FB
Kohezja-na-FB

Na-FB-OPPA_post_
Na-FB-OPPA_post_

na-fb-Festiwal-Muzyki-Kameralnej
na-fb-Festiwal-Muzyki-Kameralnej

na-FB-Muzyka-Kreatywnie
na-FB-Muzyka-Kreatywnie

na FB Rock&Roll_edited
na FB Rock&Roll_edited


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ