Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:22
Reklama

Ekologiczne warsztaty teoretyczno-praktyczne dla dzieci z kilkunastu warszawskich szkół. Materiał partnera

Unibail-Rodamco-Westfield, zarządzające centrami handlowymi Westfield Arkadia, Galerią Mokotów i Galerią Wileńską, we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania i firmą POSCO zorganizowało zajęcia teoretyczno-praktyczne „Mini wysypisko”. Bierze w nich udział kilkaset dzieci z 12 szkół podstawowych w Warszawie. Dzięki wydarzeniu uczniowie poznają szczegóły dotyczące prawidłowej segregacji odpadów, a następnie sprawdzą swoją wiedzę podczas zadania praktycznego. Warsztaty rozpoczęły się w poniedziałek, 11 kwietnia i potrwają do 22 kwietnia.

Zajęcia odbywają się w Centrum Informacyjnym ZUSOK (Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych) na warszawskim Targówku. Podczas nich grupy szkolne uczą się zasad recyklingu, by wykorzystać zdobytą wiedzę w prawdziwym życiu – właściwie segregując wybrane odpady.

W warsztatach uczestniczą 20-30 osobowe grupy dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat na co dzień uczące się w szkołach zlokalizowanych w czterech dzielnicach: na Mokotowie, Pradze-Północ, Woli i Żoliborzu. Każde spotkanie trwa około 45 minut. Zajęcia prowadzą eksperci MPO Warszawa oraz POSCO.

ekologiczne,

Jako Unibail-Rodamco-Westfield podejmujemy działania, które mają pozytywny wpływ na środowisko i zachęcają do prowadzenia zrównoważonego stylu życia. Chcemy promować te idee wśród innych, także u najmłodszych, dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować ekologiczne warsztaty we współpracy z naszymi partnerami – Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania i firmą POSCO. Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w szerzeniu wiedzy na temat ekologii wśród najmłodszych warszawiaków mówi Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy Unibail-Rodamco-Westfield Polska.

Dzień Ziemi – ekologiczny festyn dla rodzin z dziećmi i młodzieży

Warsztaty w Centrum Informacyjnym ZUSOK to tylko część aktywności zaplanowanych przez Unibail-Rodamco-Westfield przy okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wszyscy odwiedzający centra handlowe zarządzane przez URW, tj. Westfield Arkadia, Galerię Mokotów i Galerię Wileńską w sobotę, 23 kwietnia w godz. 12.00-19.00, a Galerię Wileńską dodatkowo w niedzielę, 24 kwietnia w tych samych godzinach, mogą liczyć na wiele atrakcji. URW zaplanowało m.in. edukacyjną zabawę terenową, ekomiasteczko oraz różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie jest skierowane głównie do rodzin z dziećmi i młodzieży, a jego celem jest pokazywanie praktycznych rozwiązań na bardziej ekologiczne życie.


Warsztaty-ekologiczne-dla-dzieci-MPO-POSCO-2

Warsztaty-ekologiczne-dla-dzieci-MPO-POSCO-2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ