Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 08:48
Reklama

Westfield Arkadia zaprasza na spotkanie z historią. Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” przed centrum handlowym z okazji Święta Niepodległości - Materiał Partnera

Od 5 do 10 listopada przed głównym wejściem Westfield Arkadia stanie mobilne centrum edukacyjne, które za pomocą hologramów, makiet czy pokazu VR przybliża historię II RP. Wystawa pojawiła się już w 20 miastach Polski. Wstęp jest bezpłatny.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” znajduje się we wnętrzu specjalnie przystosowanego, rozkładanego samochodu ciężarowego, który podzielono na kilka stref. Nowatorska forma wystawy pozwala przybliżyć historię Polski w zupełnie nowy sposób, doświadczyć jej z bliska dzięki technologii. Odwiedzający mogą poznać najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z pierwszych lat po odzyskaniu niepodległości oraz historie lokalnych bohaterów – nauczycieli, inżynierów, działaczy, którzy dbali o zachowanie polskiej tożsamości w swoich społecznościach.

Przeczytaj również: Fundacja Sue Ryder otworzyła sklep charytatywny w Westfield Arkadia – Materiał partenra

— Po raz kolejny na klientów Westfield Arkadia czeka wyjątkowa atrakcja. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”, mamy przyjemność zaprosić wszystkich do Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. W ten sposób chcemy przybliżyć historię naszego kraju oraz postacie, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Ta multimedialna wystawa jest wyjątkowa i przede wszystkim przystępna w odbiorze dla uczestnika w każdym wieku – powiedział Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy Westfield Arkadia. 

Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło na zeskanowanie w 3D i prezentowanie jako hologramy artefaktów Ojców Niepodległości i pamiątek po oddziałach Legionów Polskich. Zastosowanie takiego sposobu prezentacji pozwala na obejrzenie z różnych stron przedmiotów codziennego użytku znanych postaci historycznych, takich jak: czapka „Maciejówka” Józefa Piłsudskiego, książka Romana Dmowskiego czy oficerki Wincentego Witosa. Goście wystawy mogą również przenieść się w czasie za pomocą pokazu VR, w którym każdy może stać się bohaterem filmu „Wiktoria 1920” i razem z towarzyszami broni wziąć udział w misji dostarczenia meldunku do warszawskiej cytadeli.

– Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to multimedialne centrum edukacyjne, które może dotrzeć z ekspozycją do nawet najbardziej odległych miejscowości. W tym roku nasze mobilne muzeum odwiedziło w sezonie letnim 20 miast w Polsce i pozwoliło na pokazanie naszej wystawy ponad 8,5 tys. zwiedzającym – powiedział Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Interaktywne stanowiska pozwalają pokazać ważny fragment historii w nowy sposób. Mam nadzieję, że goście odwiedzający centrum Westfield Arkadia znajdą coś ciekawego dla siebie w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” – dodał Kowalski.

Przeczytaj również: Lady Gaga zachwyciła fanów podczas występu online zaprezentowanego w Westfield Arkadia – Materiał Partnera

Wyjątkowym elementem ekspozycji jest makieta polskiego pawilonu przygotowanego na Międzynarodową Wystawę Sztuki Dekoratorskiej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku, który był świadectwem odrodzenia Polskiej kultury i sztuki.

Gospodarzem mobilnego centrum edukacyjnego jest naturalnej wielkości hologram Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego głos wita i żegna gości. Szlak zwiedzania kończy fotobudka, w której każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z wybranym Ojcem Niepodległości, które zostanie wysłane na podany adres e-mail.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do czego należy doliczyć dodatkowe pół godziny na obejrzenie filmu VR. Wystawę, dzięki specjalnie przygotowanej rampie, mogą zwiedzać także osoby z niepełnosprawnościami. Goście zobowiązani są do zachowania obowiązujących zasad ostrożności przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Wystawę będzie można zwiedzać codziennie od 5 do 10 listopada w godzinach 12:00-20:00, z wyjątkiem niedzieli 7 listopada, kiedy wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach 10:00-18:00


th-4
th-4

TH-2
TH-2

wystawa-wa-1
wystawa-wa-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 13 km/h