Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:40

Wakacyjne atrakcje Żoliborza - reklama

Wakacje to doskonała okazja do tego, by odwiedzić Żoliborz i zobaczyć co ma do zaoferowania, ta jedna z najmniejszych warszawskich dzielnic.

Pełna zieleni, świetnie skomunikowana i przyjazna rowerzystom, posiada wiele uroczych zakątków, uliczek i ciekawych obiektów, które czekają na letnich odkrywców. Warto podkreślić, że wschodnią granicą Żoliborza jest brzeg rzeki Wisły z Parkiem Kępa Potocka. Dlatego wielu odwiedzających ten rejon Warszawy w upalne dni udaje się na plażę, która jest zlokalizowana obok siedziby Klubu Sportowego „Spójnia” oraz budynków Centrum Olimpijskiego. W sierpniu Stowarzyszenie Polskiej Szkoły Surwiwalu organizuje w tym miejscu darmowe śniadania przy ognisku połączone np. z nauką tego jak przygotować się do wypraw turystycznych i samemu uzdatniać wodę do picia. W każdy sierpniowy weekend Urząd Dzielnicy Żoliborz organizuje na plaży liczne imprezy rodzinne z animacjami dla najmłodszych mieszkańców.

Kiedy pogoda nie sprzyja leżakowaniu można odwiedzić jeden z najbardziej kompleksowych i najlepiej wyposażonych salonów gier VR (gier wirtualnych) jaki znajduje się w stolicy. Gracze mogą skorzystać w nim z czterech siedzących stanowisk, ośmiu stojących i kolekcji ponad 700 gier i aplikacji. Jeśli nie należycie do grupy fanów gier VR, a wciąż chcielibyście zabawić się i przy okazji zdobyć nagrody pieniężne, to warto pomyśleć o odwiedzinach w jednym z kilkunastu kasyn internetowych, które są dostępne dla wszystkich pełnoletnich graczy w trybie online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Oprócz nadwiślańskich plaż, na Żoliborzu turyści z pewnością spędzą wspaniałe chwile odwiedzając Park Cytadela, który zlokalizowany jest wokół Murów Cytadeli warszawskiej. Na terenie 17 ha znajduje się nie tylko kilkadziesiąt placów zabaw dla dzieci, ale także siłownie plenerowe dla dorosłych, zabytki małej architektury i pomniki przyrody. Na Starym Żoliborzu polecamy spacer ulicami tzw. Żoliborza Oficerskiego, czyli zabytkowego zespołu prywatnych domów mieszkalnych, wzniesionych w 20-leciu międzywojennym dla generałów i pułkowników Armii Polskiej. Budynki, pokryte dachówką, z attykami nawiązywały swoim stylem do XVIII wiecznych domków szlacheckich. Dziś jest to jedno z najbardziej luksusowych miejsc na mapie Warszawy, charakteryzuje się bardzo dużą ilością zieleni, ciszą i atmosferą podmiejskiego miasteczka. Żoliborz to także duża gratka dla wszystkich kochających dobre jedzenie. W internecie znajduje się wiele przydatnych przewodników, które pomogą w wyborze odpowiedniego miejsca. Wśród naszych ulubionych lokali, warto wyróżnić wegetariańską restauracje Ósma Kolonia przy Słowackiego, czy znajdującą się w prywatnym domu restaurację DOM z pięknym ogrodem, który zwłaszcza w letnie wieczory zachęca do spędzenia wspaniałych chwil z przyjaciółmi lub rodziną.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h