Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 03:44

Grillowane włoskie jedzenie na Żoliborzu. Live cooking w Tratorii Flaminia - materiał partnera

We włoskim świecie kulinarnym liczy się przede wszystkim tradycja. To za to kochamy kuchnię włoską, o czym przekonuje Trattoria Flaminia, która serwuje włoskie jedzenie na Żoliborzu.  

Włochy są krajem otoczonym z trzech stron morzem. Nie dziwi więc fakt, że ryby i owoce morza są ważnym elementem włoskiej kuchni. To dlatego Rzymianie byli jednymi z pionierów rybołówstwa.

Obejrzyj również: Włoska restauracja na Żoliborzu. Pierwsze nagranie z kuchni restauracji Trattoria Flaminia – materiał partnera

W Trattorii Flaminia można skosztować tradycyjnych włoskich dań. Zarówno we Włoszech jak i we Flamini można zjeść tzw. mix z grilla. To popularna forma jedzenia ryb na Półwyspie Apenińskim. Szef kuchni żoliborskiej restauracji na załączonym filmie grilluje polędwicę z tuńczyka oraz owoce morza.

Nie jest to jednak stałe zestawienie, ponieważ w zależności od dostępności ryby grillowany mix jest podawany z tuńczykiem, doradą lub okoniem morskim. Wynika to z faktu, że priorytetem dla Flamini jest serwowanie świeżych produktów.

Więcej informacji o włoskiej kuchni Trattoria Flaminia znajdziesz tutaj.


flaminia mix grillowy
flaminia mix grillowy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 17 km/h