Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 kwietnia 2024 21:08

Bezpłatna mammografia dla kobiet. Pod Westfield Arkadia zaparkuje mammobus

To okazja do bezpłatnego badania profilaktycznego.

W czwartek 28 stycznia o godzinie 9:00 przed wejściem głównym do Westfield Arkadia zaparkuje mammobus. To mobilny gabinet lekarski, wyposażony w cyfrowe urządzenie do wykonywania badań mammograficznych. Badania wykona personel medyczny. Mammografia jest ważnym badaniem profilaktycznym, który pozwala w porę ustrzec przed nowotworem piersi. Wykryty i leczony w odpowiednio wczesnym stadium, jest całkowicie uleczalny.

Co ważne, badanie wykonywane w mammobusie nie odbiega standardem od badania wykonanego w gabinecie.

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego już teraz zapisz się na bezpłatne badanie piersi. 🤲 Namów takze SWOJĄ Mame, siostrę ... Opublikowany przez Westfield Arkadia & nbsp; Sobota, 23 Stycznia 2021

Ważna jest systematyczność. Badanie należy wykonywać minimum raz w roku

Rak piersi w początkowej fazie rozwija się zupełnie bezobjawowo. Kobiety nie badając się regularnie, poważnie ryzykują zdrowie. W walce z nowotworem kluczowe jest jego wczesne wykrycie. Dlatego ważne jest by w walce i całej profilaktyce wykonywać regularnie badania. Należy je regularnie powtarzać, minimum raz w roku.

https://gazetazoliborza.pl/2020/10/westfield-arkadia-z-certyfikatem-safehealthy-places/

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu do treści premium.

Szacuje się, że profilaktycznie swoje piersi bada jedynie 40 proc. Polek. To znacznie mniej, niż panie w innych krajach takich jak: Francja, Holandii czy Szwecji, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 80 proc. kobiet.

Skąd taka mała liczba badań w naszym kraju? Przede wszystkim z nieświadomości społecznej. Nie chcemy stać obojętnie obok problemu trudno dostępnych badań zwłaszcza w okresie pandemii – mówi Emilia Załuska, dyrektor Westfield Arkadia. Uznaliśmy za konieczne zaangażowanie się w działania edukacyjne wspierające profilaktykę i dostęp do specjalistycznych badań, gdyż te mogą poprawić komfort życia kobiet. Dajemy możliwość wykonanie badania w pełnym reżimie sanitarnym – dodaje.

Profilaktyka raka piersi

Profilaktyka w przypadku raka piersi jest kluczowa. Nie można bagatelizować żadnych objawów, a w przypadku ich wystąpienia koniecznie trzeba skonsultować je z lekarzem. Poniżej znajduje się lista objawów, których nie powinno się bagatelizować.

  • Zmiany w okolicy brodawki takie jak wciągnięcie do środka lub wypchnięcie na zewnątrz
  • Wyciekający płyn
  • Zgrubienia i przebarwienia na skórze
  • Obrzęk w okolicy ramienia
  • Szerokie żyły na biuście.

Jak i kiedy skorzystać z bezpłatnego badania?

Z bezpłatnego badania mammograficznego w mammobusie przed Westfield Arkadia, będą mogły w czwartek, 28 stycznia, w godzinach 9:00-16:00 skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch lat nie wykonywały mammografii. Dla pozostałych kobiet poniżej 50 roku życia badanie może się odbyć odpłatnie.

Z bezpłatnego badania mammograficznego w mammobusie przed Westfield Arkadia, będą mogły w czwartek, 28 stycznia, w godzinach 9:00-16:00 skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat. Dla pozostałych kobiet poniżej 50 roku życia badanie może się odbyć odpłatnie. Konieczne są wcześniejsze zapisy. Rejestracja jest możliwa online na stronie www.medica.org.pl lub przez telefon, pod numerami:

-  42 254 6410

-  517 544 004.

Wystarczy przygotować numer PESEL i podać go przy rejestracji wraz ze swoim numerem kontaktowym.

https://gazetazoliborza.pl/2020/11/oszczedzaj-robiac-zakupy/

mammografia

mammografia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 9 km/h