Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:52
Reklama

Westfield Arkadia przyłącza się do apelu o oddawanie osocza ozdrowieńców

Ozdrowieńcy, którzy oddadzą osocze, mogą otrzymać voucher na zakupy w Westfield Arkadia.

Westfield Arkadia wraz ze swoimi najemcami apeluje o oddawanie osocza przez ozdrowieńców. Dlaczego jest to istotne. Podczas badań nad koronawirusem dowiedziono, że ludzie którzy wyzdrowieli po zakażeniu koronawirusem, mają w organizmie przeciwciała, mogące wspomagać leczenie innych chorych na COVID-19. Zwłaszcza tych z ciężkimi objawami.

Kto może podzielić się osoczem? Osoby w wieku od 18 do 65 lat, które przebyły chorobę i zostały uznane za wyleczone, czują się zdrowe lub przechorowały bezobjawowo, mogą podzielić się swoim osoczem, tym samym najprawdopodobniej ratując komuś życie.

Nie możemy się biernie przyglądać problemom wynikającym z pandemii – mówi Emilia Załuska, dyrektor Westfield Arkadia. Uznaliśmy, że działania mogące sprawić, by sytuacja chorych była choć trochę lepsza, są naszym obowiązkiem. Nasi najemcy myślą tak samo, więc zdecydowaliśmy o zorganizowaniu akcji pod hasłem Razem Pomocni. Chcemy docenić postawę osób, które chorobę mają już za sobą i honorowo oddadzą osocze – dodaje.

Ozdrowieńcy, którzy zdecydują się oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75 w Warszawie, otrzyma voucher do wykorzystania w Westfield Arkadia. Sklepy, które dołączyły do akcji ufundowały specjalne prezenty, co należy szczególnie docenić, zwłaszcza w tym niełatwym dla branży handlowej czasie. Akcja trwa w dniach 01-30.12.2020 lub do wyczerpania voucherów.

Westfield Arkadia z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, zaprasza do udziału w. ..

zestaw przez Westfield Arkadia & nbsp; Środa, 2 Grudnia 2020

Zabieg pobrania osocza trwa około 30-40 minut. Jednorazowo pobiera się 600 ml tego składnika krwi. Zabieg można powtórzyć trzykrotnie, z tygodniowymi odstępami. Ważne, by minęło minimum 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji. a chętny musi spełniać kryteria stawiane dawcom krwi i mieć przy sobie dokumentację medyczną potwierdzającą przechorowanie COVID-19 lub skierowanie na izolację.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ