Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 02:54
Reklama

Na Młocinach jest bezpieczniej

Na to czekały tysiące mieszkańców Bielan! Zakończyła się przebudowa ulicy Zgrupowania AK „Kampinos”.

– Kilkanaście spotkań, narad koordynacyjnych, dziesiątki telefonów i uzgodnień doprowadziły do sfinalizowania nowej organizacji ruchu w tym miejscu – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. Nowa organizacja ruchu oznacza zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. – Od początku kadencji ta sprawa była dla mnie i dla mojego zastępcy Włodzimierza Piątkowskiego absolutnym priorytetem – dodaje i zaznacza, że dzielnica nie wydała na te prace ani złotówki.

Sytuacja na Zgrupowania AK „Kampinos” była naprawdę nieciekawa. Przejście dla pieszych prowadzące z węzła przesiadkowego do galerii handlowej nie miało sygnalizacji świetlnej. W rezultacie piesi zdani byli na łaskę kierowców, a kierowcy z kolei niejednokrotnie musieli stać w korku z powodu „sznura” zmierzających do galerii, bądź z galerii zakupowiczów. – Nie mogliśmy pozwolić, by taki klops trwał tu dłużej, dlatego konsekwentnie naciskaliśmy na inwestora w sprawie przebudowy infrastruktury wdokół galerii – mówi wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski.

Efekt został osiągnięty i pierwszy etap prac został ukończony. Firma Echo Investment wybudowała nowe chodniki, drogę dla rowerów i ustawiła sygnalizację świetlną. – To bardzo nowoczesne światła, które wyposażone sa w system detekcji ruchu. Kolor lamp zmienia się w zależności od tego, czy więcej jest pieszych oczekujących na przejście, czy samochodów na jezdni. Gdy piechurów jest więcej, wówczas oni dostają zielone światło. I analogicznie jest w przypadku zwiększającej się liczby aut – wyjaśnia wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski.

Jednak tej inwestycji nie byłoby dzięki wzorowej współpracy Dzielnicy z inwestorem, firmą Echo Investment, a także Zarządem Dróg Miejskich, Biurem Polityki Mobilności i Transportu, Zarządem Transportu Miejskiego, Miejskimi Zakładami Autobusowymi, Tramwajami Warszawskimi,  Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych, Biura Ochrony Środowiska, Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, Policji, Straży Miejskiej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Wielkie wsparcie w wypracowaniu porozumienia z inwestorem który sfinansował całość inwestycji dostaliśmy od pana prezydenta Roberta Soszyńskiego – mówi burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

To pierwszy etap prac. Kolejny dotyczy przebudowy ul. Zgrupowania AK „Kampinos” między Galerią Młociny a zajezdnią tramwajową „Żoliborz” oraz budowa brakującego połączenia ulicy Nocznickiego z ulicą Marymoncką. Ta ostatnia inwestycja będzie jednak możliwa dopiero za ok. 2 lata po zakończeniu budowy kolektora ściekowego Lindego-BIS.


bielany_IMG_3876
bielany_IMG_3876


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 11 km/h