Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 04:50

Nowe boiska i place zabaw

Budowy nowych ulic są ważne, remonty domów mieszkalnych także, ale nie można zapominać o najmłodszych mieszkańcach naszej dzielnicy. W połowie września rozpocznie się wielka modernizacja placu zabaw przy Stawach Brustmana na Wawrzyszewie. Z kolei na Piaskach rozpoczęła się budowa miniboiska do piłki nożnej a na Wólce Węglowej – boiska wielofunkcyjnego. Inwestycji w sport i place zabaw jest więcej.

Prace na Wawrzyszewie są niezbędne. Plac zabaw doskonale pamięta poprzednie stulecie, a jego infrastruktura nie zachwyca. Nawet część lamp pozbawiona jest opraw oświetleniowych. Dlatego to miejsce musi się zmienić. – Podpisałem umowę na rewitalizację placu zabaw przy Stawach Brustmana. Jej wartość opiewa na 1 890 000 zł.
Prace ruszą w połowie września i potrwają do końca roku – mówi burmistrz Grzegorz Pietruczuk i wylicza, co się zmieni. Będzie tu dużo elementów do wspinania, zjeżdżalnie, huśtawki, oraz zabawki interaktywne. Nie zabraknie dodatkowej, bujnej roślinności. Nawierzchnia placu będzie mieszana:  tzw. bezpieczna oraz piaskowa wraz z alejkami żwirowo-gliniastymi.

To jednak nie koniec prac na Bielanach. Kolejne umowy obejmują modernizację placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 293 przy ulicy Kochanowskiego 8 na Piaskach (wartość kontraktu to 397 630 zł) oraz budowę placu zabaw na terenie Szpitala Bielańskiego (331 388 zł). - Dzielnica Bielany od kilku lat inwestuje w miejsca dla najmłodszych mieszkańców. Zmiany zapoczątkował Bielański Program Budowy i Rewitalizacji Placów Zabaw „Bieluś”. Uważamy, że infrastruktura placów zabaw powinna być modernizowana i rozbudowywana tak, by młodzież była nie tylko bezpieczna, ale również zamiast bawić się telefonami po prostu uprawiała sport – mówi burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Także na ulicy Kochanowskiego, ale pod numerem 22, na finiszu jest budowa miniboiska do piłki nożnej wartego 147 000 zł. Robotnicy pojawili się też w rejonie ulicy Loteryjki na Wólce Węglowej, gdzie powstanie wielofunkcyjne boisko (247 000 zł). To miejsce znajduje się właściwie przy bezimiennej uliczce łączącej Loteryjki z Wólczyńską – teraz jest tu zaniedbane klepisko z dwoma starymi bramkami do gry w piłkę nożną.

Z kolei w Parku Olszyna ruszyła modernizacja kompleksu „Syrenka” zarządzanego przez Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany. Wartą 487 000 zł inwestycję prowadzi ten sam wykonawca, którzy prowadzi prace w ośrodku „Hutnik” przy Marymonckiej. – Ogłosiliśmy też przetarg na modernizację boiska Szkoły Podstawowej nr 212 przy ulicy Fontany 1. Z kolei na Marymoncie przy ulicy Rudzkiej już działa przebudowany Orlik – mówi burmistrz Grzegorz Pietruczuk. Koszt prac na Rudzie wyniósł
469 000 zł.


bielany_plac-zabaw-wawrzyszew-podpisanie-umowy

bielany_plac-zabaw-wawrzyszew-podpisanie-umowy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ