Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:12
Reklama

SPPN na Żoliborzu: Drugie podejście drogowców do przetargu dotyczącego badań parkingowych

Wczoraj Zarząd Dróg Miejskich powtórnie ogłosił przetarg na wykonanie badań parkingowych wraz z opracowaniem niezbędnych zmian w organizacji ruchu na Żoliborzu. W pierwotnym postępowaniu jedyna złożona oferta była wadliwa. "Chcemy, by Żoliborz i Ochota, mogły być przedmiotem decyzji radnych już na początku przyszłego roku" - czytamy w oficjalnym komunikacie ZDM.  „Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami Prezydenta Rafała Trzaskowskiego w tym roku, znów wspólnie z warszawiakami, chcemy przeanalizować sytuację parkingową i przygotować ewentualne rozszerzenie SPPN na kolejne dzielnice” – zakomunikował ZDM. Według zapowiedzi za parkowanie na Żoliborzu będziemy płacić w przyszłym roku. Pierwszym etapem, w kierunku rozszerzenia SPPN o Żoliborz jest wykonanie badań parkingowych wraz z opracowaniem niezbędnych zmian w organizacji ruchu w dzielnicy. Drogowcy ponownie ogłosili przetarg na realizacje tych prac. W pierwszym podejściu nie udało się rozstrzygnąć postępowania. – Jedyna złożona w nim oferta była wadliwa i nie można było jej wybrać. W związku z tym przetarg będzie musiał być powtórzony – poinformował w ubiegłym tygodniu Mikołaj Pieńkos, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.
Czytaj też: Utrudnieniem w wykonaniu analiz jest panująca epidemia
Wykonawca w ramach prowadzonych prac przeprowadzi analizy potrzeb parkingowych mieszkańców, inwentaryzacji miejsc parkingowych, przedstawienia propozycji zmian w organizacji ruchu. Jak informuje ZDM, wedle założeń przetargowych, dane mają być gotowe do końca listopada. W następnym kroku mają być prowadzone konsultacje społeczne.

SPPN na Żoliborz przedmiotem decyzji już na początku przyszłego roku?

Według początkowych szacunków, żoliborska strefa płatnego parkowania obejmie 8700 miejsc postojowych. Tak wynika z charakterystyki ulic i porównań z miejscami, gdzie SPPN już działa. W przypadku Żoliborza strefa miałaby objąć właściwie całą dzielnicę. Nowo wytyczony obszar miałby się oprzeć o fragment al. Prymasa Tysiąclecia, al. Armii Krajowej, most Grota-Roweckiego i Wisłę. Od południa (nasypy kolejowe linii 509 i 20) stykałby się ze strefą obecną i rozszerzeniem o Wolę. "Chcemy, by Żoliborz i Ochota, mogły być przedmiotem decyzji radnych już na początku przyszłego roku" - czytamy w oficjalnym komunikacie ZDM. A już w czwartek Rada Warszawy zdecyduje o rozszerzeniu SPPN o bliską Wolę i dużą część Pragi Północ. Jeśli uchwała zostanie przyjęta i wejdzie w życie to strefa zacznie działać 7 września. To finisz całego procesu, który wystartował jeszcze w zeszłym roku. Podczas całego procesu wprowadzenia SPPN w tych dwóch dzielnicach łącznie zorganizowano 17 spotkań z mieszkańcami, podczas których analizowano efekty analiz i badań parkingowych, a także proponowane zmiany w organizacji ruchu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h