Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 00:46
Reklama

Biurowiec z widokiem na Żoliborz i remont Powązkowskiej. Szykują się duże inwestycje w okolicy

Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się podpisaną umową na przebudowę ulicy Powązkowskiej w rejonie ulicy Burakowskiej. Inwestycję ma zrealizować deweloper, który planuje w okolicy wybudować biurowiec. Co dzieje się przy granicy Żoliborza? Na pograniczu Woli z Żoliborzem ma wyrosnąć nowoczesny biurowiec. Jego powierzchnia całkowita wyniesie 78 tys. m kw. z czego 71 tys. m kw. przeznaczona będzie do pracy, a pozostałe 5 tys. m kw. ma stanowić powierzchnia handlowa i gastronomiczna. Wszystko będzie rozlokowane na 28 piętrach. Nad całym kampusem będzie górowała wieża, ze szczytu której będzie rozciągał się widok na Wolę, Śródmieście i Żoliborz. Całość, według projektu, ma wręcz tonąć w zieleni. Same tereny zielone mają mieć powierzchnię niemal 3,8 tys. m kw. Pomiędzy budynkami powstanie przechodni plac i zielone tereny relaksu o powierzchni dwóch boisk piłkarskich. Cień ma dać 400 drzew i krzewów, wśród których znajdzie się oczko wodne, zmieniające się zimą w ślizgawkę. „Budowa kampusu Forest położonego w pobliżu centrum handlowego Arkadia trwa od czerwca 2019 roku. To jeden z największych projektów biurowych powstających obecnie w Europie i jeden z najbardziej zielonych w Polsce” – czytamy na stronie inwestora. Pierwszy etap inwestycji ma być skończony do końca 2020 roku. Obecnie trwa realizacja nadziemnych kondygnacji budynków od strony ul. Burakowskiej. Wieżowiec, położony najbliżej Ronda Zgrupowania AK „Radosław”, zostanie oddany do użytku do końca 2021 roku.
Pomiędzy budynkami powstanie przechodni plac i zielone tereny relaksu o powierzchni dwóch boisk piłkarskich. fot. hbreavis

Napływ nowych pracowników zwiększa ruch – potrzebna większa przepustowość dróg

„Podpisaliśmy umowę na przebudowę układu drogowego w rejonie Starych Powązek. Prace o wartości kilku milionów złotych w całości sfinansują firmy budujące pobliski biurowiec” – poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Inwestor powstającego biurowca przy ulicy Burakowskiej, wedle podpisanej umowy z drogowcami, ma do końca października przyszłego roku przebudować układ drogowy ulicy Powązkowskiej na odcinku Tatarska – Burakowska. Na szczegółowy projekt musimy jeszcze poczekać, ale już znane są jego główne założenia. Co się zmieni? „Przebudowane zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ulicą Tatarską, gdzie powstaną przejazdy rowerowe oraz azyl między jezdniami, oraz z ulicą Piaskową, gdzie wykonany zostanie dodatkowy pas do lewoskrętu z ul. Powązkowskiej. Zmiany obejmą również skrzyżowanie z ulicą Burakowską” – podają drogowcy. W samej ulicy Burakowskiej w najszerszym punkcie u wylotu, licząc łącznie z powierzchnią azyli, piesi mają do pokonania aż 40 metrów, żeby przejść na drugą stronę jezdni. „Unormowanie szerokości pozwoli na dostosowanie jej do aktualnych przepisów oraz zwiększy bezpieczeństwo. Po zmianach ulica Burakowska tak jak dotychczas pozostanie dwukierunkowa i jednopasmowa. Na odzyskanej przestrzeni zostanie założony trawnik oraz posadzone nowe drzewa” – zapowiada ZDM. Prace skoncentrowane będą na północnej stronie ulicy Powązkowskiej. Na całym odcinku Tatarska – Burakowska przebudowany zostanie układ chodników, co pozwoli wygospodarować miejsce na dwukierunkową drogę dla rowerów. „Docelowo chcielibyśmy, żeby trasa rowerowa powstała również po południowej stronie ulicy, jako logiczne przedłużenie istniejącego ciągu, który obecnie urywa się przed skrzyżowaniem z ul. Tatarską. Obecnie, staraniem inwestora prywatnego, możliwe jest jednak wybudowanie infrastruktury, która posłuży do obsługi nowych zabudowań po drugiej stronie. Nie oznacza to rezygnacji z dalszych planów rozwoju tras rowerowych w tym rejonie” – czytamy w komunikacie zapowiadającym inwestycję. Szacowana wartość prac to 4,8 mln złotych.

Forest_12_edited
Forest_12_edited


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h