Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:36

BOKultura rozwija! Jesteśmy dla Was na Goldoniego, Estrady i Samogłosce, a teraz również w sieci

Bielański Ośrodek Kultury to miejsce, które na co dzień pełne jest uczestników zajęć, warsztatów i wydarzeń. Spragnieni kultury mają do dyspozycji również filię BOK, która stanowi centrum życia lokalnego czy Miejsce Aktywności Lokalnej Samogłoska będące przestrzenią do realizowania własnych pomysłów. W dobie panującej sytuacji miejsca te świecą dziś pustkami, co nie oznacza, że kultura na Bielanach śpi. Czas na kulturę online! W okresie kwarantanny Bielański Ośrodek Kultury, Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury razem z MAL Studnia i MAL Samogłoska koncentrują swoje działania na facebookowych profilach. W obliczu akcji #zostańwdomu przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym czas spędzony w domu może być urozmaicony. W ten sposób chcemy dotrzeć z kulturą do Waszych domów i mieszkań!

BOK Goldoniego

Na facebooku Bielańskiego Ośrodka Kultury umożliwiliśmy wirtualne zwiedzanie aktualnych wystaw. Instruktorzy BOK-u zachęcają najmłodszych do uczestnictwa w zajęciach online, takich jak np.: "Kącik Dziecięcy Suzuki" - program zajęć edukacyjnych stworzony przez Dorothy Jones (Kanada) w oparciu o metodologię dr. Shinichi Suzuki (Japonia), dzięki któremu dziecko rozwija umiejętności koncentracji i komunikatywności, trenuje pamięć i kreatywność oraz ćwiczy poczucie rytmu, dynamiki i muzykalności.
Naszą ofertę, we współpracy z innymi instytucjami kultury i sztuki (kina, teatry, muzea, opery) stale wzbogacamy o różności kulturalne w oparciu o naukę, historię i zabawę. BOK na co dzień to miejsce, gdzie oprócz stałych zajęć proponujemy cały wachlarz różnorodnych imprez, m.in. Wieczory międzynarodowe – wyjątkowe spotkania z kulturą, obyczajami, historią krajów. Działalność wystawienniczą, dzięki której promujemy naszych wychowanków, a także zapraszamy artystów z zewnątrz. W Bielańskim Ośrodku Kultury nie zapominamy o najmłodszych! Cykl "Dwie Godziny dla Rodziny" i "Podróżniczek", czyli twórcze i integracyjne spotkania dla całych rodzin. Cykl "Spotkanie z Gwiazdą" – kulisy sławy oraz cykl wieczorów kabaretowych to wyjątkowa okazja spotkania z ulubionymi artystami. Ponadto zapraszamy na koncerty muzyki klasycznej, rozrywkowej, operetkowej, poezji śpiewanej, jazzu, filmowej, bluesowej oraz folkowej. Rozwijamy edukację kulturalną, warsztatową i projektową. Promujemy nasze grupy artystyczne poprzez wystawy malarskie, letnie plenery wyjazdowe, prezentacje grup tanecznych, a także umożliwiamy zdolnej młodzieży autorskie prezentacje w ramach projektu "Scena Młodych". W okresie letnim wychodzimy w plener. Nasz coroczny Bielański Piknik przy Stawach Brustmana cieszy się niesłabnącą popularnością. Animujemy również przestrzeń bielańskich podwórek, organizując letnie spektakle dla dzieci czy koncerty z cyklu Muzyka na Wodzie. Od ponad 10 lat organizujemy wykłady, wycieczki i spotkania Bielańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jesteśmy dla Was, byście mogli odnaleźć i rozwinąć swoje pasje.

Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury i MAL Studnia

W ofercie wydarzeń online znajdziecie również warsztaty. Dostępne są za pośrednictwem facebookowych kont Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz Miejsca Aktywności Lokalnej Studnia. Są to międzypokoleniowe warsztaty wokalne dla nieumiejących śpiewać, warsztaty naukowe dla dzieci w formie prostych doświadczeń i eksperymentów, Wieczorny relaks – sesja łagodnej jogi z relaksacją z Fundacją Life Change, mini warsztaty Techniki Oddechowe – dla zdrowia i dobrego samopoczucia, Gotuj ze Smakoterapią – warsztaty z Iwoną Zasuwą, Kiszonki - zdrowotna bomba – czyli zakiszeni w domach,  Misja Dobrostan - cykl warsztatów, codziennych wyzwań i praktyk mający na celu poprawę  jakości życia - działanie w formie wydarzenia  prowadzone wspólnie z Fundacją Life Change.
A dla całych rodzin: "Główka pracuje" - cykl interaktywnych warsztatów naukowych, prostych doświadczeń i eksperymentów w lekkiej formie w wykonaniu Małego teatrzyku oraz familijny spektakl "Złota Ryba" w wykonaniu teatru Falkoshow. A już dziś o 12 startuje jedno z wydarzeń z zapowiadanego cyklu warsztatów naukowych "Ence pence myjcie ręce". Podczas warsztatów będzie można poznać tajniki magicznego pozbywania się "wirusowuszów" i "bakteriuszów".  Jak i czym dokładnie myć ręce? A teraz news ROKU - chemicznie zabójcza mikstura "wirusowuszów" i "bakteriuszów" to nasze zwykłe bańki mydlane! Bańki mydlane - różne oblicza baniek mydlanych: bańkę w bańce, biała bańka mydlana, płonącą, wulkan, rozszczepienie bańki, tańczące ciasto "bańkoladowe" i banki giganty. Zrobimy mydło oraz domowy płyn do baniek mydlanych! To jak wchodzicie w to, Mamo, Tato do dzieła! Jesteśmy po to, aby zachęcać Was do zmiany. Filia BOK to centrum życia lokalnego, miejsce rozwoju zainteresowań, przestrzeń do eksperymentowania i poznawania. Chcemy być miejscem żywym, inspirującym poprzez wykonywanie doświadczeń i eksplorowanie nowych przestrzeni. Z uwagi na to, że siedziba znajduje się w najbliższej otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, ważne miejsce w naszym programie zajmuje również refleksja na temat przyrody i jej wpływu na komfort życia mieszkańców wielkiej aglomeracji. Interesuje nas ekologia, świadome życie, natura, uważność na człowieka i jego tożsamość. Nauczymy Cię pracy z głosem na warsztatach dla nieumiejących śpiewać, zabierzemy do lasu na zbieranie ziół, będziemy się wspinać na drzewa albo eksplorować naturę w projekcie LAS-LAB. U nas zajrzysz do pasieki, zaczniesz przygodę z gliną, zakochasz się w idei slow life i odkryjesz kino niezależne. Masz pomysł – chcesz działać z nami - napisz, zadzwoń, przyjdź.

MAL Samogłoska

Na Młocinach działa Miejsce Aktywności Lokalnej Samogłoska sprzyjające inicjatywom sąsiedzkim i propagujące ideę spędzania czasu wolnego blisko domu. Zapraszamy mieszkańców do udziału w bezpłatnych spotkaniach i warsztatach - wspólnie śpiewamy, gotujemy, sadzimy rośliny w ogrodzie, uczymy się szycia i majsterkowania, słuchamy wykładów o lokalnej historii. Można by wymieniać bez końca, bo w programie wciąż pojawia się coś nowego. Przede wszystkim jednak, dbamy o to, by wspierać mieszkańców w realizacji ich własnych pomysłów - udostępniamy przestrzeń do działań sąsiedzkich, życzliwie doradzamy i pomagamy w organizacji oddolnych inicjatyw - nawet najbardziej początkującym osobom. Każdy z nas ma coś do zaoferowania innym a działanie na rzecz społeczności przynosi wiele korzyści - integruje sąsiadów, wzmacnia poczucie wspólnoty i wiarę we własny potencjał. Ty również możesz tworzyć z nami kulturę! Teraz również online. Na facebooku Samogłoski znajdziecie informacje o aktualnych wydarzeniach prowadzonych w formule online: są to poranki muzyczne dla najmłodszych, kącik ciekawostek historycznych, lekcje tańca swingowego oraz inspiracje i instruktaże z zakresu kulinariów, haftu i tkania makatek. Trwa również akcja szycia maseczek dla służby zdrowia, do której ciągle można dołączyć. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jak możesz pomóc innym. W domu też jest FAJNIE! #zostanWdomu  

brykanki

brykanki

złota ryba

złota ryba


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h