Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:41

Czasowe ograniczenia w urzędach dzielnic. Obsługiwany będzie odbiór dowodów osobistych i rejestracja pojazdów

Od dziś urzędy dzielnic ograniczają swoje funkcjonowanie. Zanim wybierzemy się do urzędy skonsultujmy się telefonicznie. Urzędnicy na raz obsłużą tylu interesantów ile mają czynnych okienek i nie wpuszczą do innych pomieszczeń niż Wydział Obsługi Mieszkańców.

„Mieszkańcy będą proszeni o wchodzenie do budynku urzędu pojedynczo. Urzędnicy będą obsługiwać wyłącznie sprawy, które wymagają osobistej obecności, czyli: odbiór dowodów osobistych oraz rejestracja pojazdów” – informuje żoliborski urząd dzielnicy.

W żoliborskim urzędzie mieszkańcy mają do dyspozycji tylko Wydział Obsługi Mieszkańca bez możliwości przemieszczania się po innych piętrach budynku. Urzędników wyposażono w płyny dezynfekujące, a stanowiska dodatkowo wygrodzono. Zamontowano również szyby ochronne.

„Przypominamy, że w strategicznych miejscach na terenie urzędu (m.in. punkt informacyjny, kancelaria, winda, toalety) rozmieszczone zostały dozowniki z płynem dezynfekującym. Prosimy o korzystanie z nich zgodnie z instrukcją, zarówno przed rozpoczęciem wizyty w urzędzie, jak i po jej zakończeniu” – czytamy na stronie żoliborskiego urzędu.

Urzędnicy apelują by unikać wizyt w urzędzie i korzystać z e-usług, a zobowiązania finansowe realizować w postaci przelewów internetowych.

Na Bielanach przypominają, żeby zachować między sobą odległość ponad metra i - zamiast gotówką - płacić kartą lub przelewem. W tamtejszym urzędzie wprowadzona zostaje tymczasowa kancelaria. „Dokumenty (umieszczone w kopercie) można składać do oznaczonego pojemnika, ustawionego w przedsionku w wejściu głównym” – apelują bielańscy urzędnicy.

Urzędnicy zachęcają do korzystania przede wszystkim z możliwości jakie daje internet i system ePUAP oraz obsługa telefoniczna.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h