Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 21:24
Reklama

Co z 221 po przebudowie Rydygiera?

Przebudowa ulicy Rydygiera wiąże się z utrudnieniami nie tylko dla kierowców, ale i pasażerów komunikacji miejskiej. Wielu mieszkańców nie może odżałować zawieszonej na czas przebudowy linii 221.

Zakończenie przebudowy ulicy Rydygiera planowane jest na koniec czerwca. Równolegle z zakończeniem prac ma powrócić linia autobusowa 221, która cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców Nowego Żoliborza.

Podczas wczorajszego posiedzenia połączonej Komisji Infrastruktury i Bezpieczeństwa z Komisją Skarg, Wniosków i Petycji byli obecni przedstawiciele ZTM. Zapewnili, że po zakończonym remoncie linia 221 wróci w niezmienionym kształcie wraz z kursami w weekendy. Dodatkowo mają świadomość popularności tej linii i są chęci ze strony ZTM by wprowadzić dodatkowe kursy w godzinach szczytu.

Kwestią do rozstrzygnięcia jest jednak przebieg trasy w okolicach przystanku kolejowego PKP Warszawa Powązki. Zanim ukończono budowę przedłużenia ulicy Rydygiera do Powązkowskiej, trasa przebiegała ulicą Duchnicką, a sama linia obsługiwała przystanek PKP Powązki.

Warszawa powązki


Czytaj też: Warszawa Powązki: Kładka na wiosnę, a co z połączeniem na Służewiec?

Teraz pojawiła się dodatkowa możliwość wytyczenia trasy autobusu linii 221 świeżo wybudowanym odcinkiem ulicy Rydygiera, gdzie znajduje się przystanek, co skróciłoby czas dojazdu. To rozwiązanie z kolei zabrałoby dojazd mieszkańcom, którzy chcieliby dostać się na przystanek PKP Powązki, który byłby pominięty przez tą linię.

Z uwagi na popularność linii S3 Szybkiej Kolei Miejskiej, to rozwiązanie może zyskać swoich przeciwników, jednak, gdy linia 221 wróci na trasę, bezpośrednie połączenie kolejowe ze Służewcem i Lotniskiem Chopina z Powązek będzie prawdopodobnie u kresu swoich dni, bo od sierpnia połączenie to wygaśnie. Według szacunków PKP PLK na trzy lata, bo tyle też według planów ma potrwać remont Warszawy Zachodniej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h