Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 22:22

[Bielany] Prace w alei Zjednoczenia wkraczają w kolejny etap. Zapowiadane są utrudnienia

Na Bielanach trwa modernizacja al. Zjednoczenia. W poniedziałek, 2 marca, ok. godz. 22.00 z ruchu wyłączona zostanie jezdnia na odcinku od ul. Kasprowicza do Marymonckiej.

Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich pracują w al. Zjednoczenia. Roboty na odcinku od ul. S. Żeromskiego do J. Kasprowicza zostały już zakończone. Kierowcy zyskali nową jezdnię, piesi równe chodniki z płyt antysmogowych, a rowerzyści drogi rowerowe spełniające najwyższe standardy. Cała infrastruktura oświetlana jest przez nowoczesne latarnie wyposażone w oprawy ledowe.

Prace wkraczają w kolejny etap i przenoszą się na pozostałą część bielańskiej alei. „Na odcinku od ul. Kasprowicza do Marymonckiej trwają już intensywne roboty związane z układaniem nowych płyt chodnikowych oraz nawierzchni miejsc postojowych i dróg dla rowerów. W kolejnym etapie rozpocznie się przebudowa jezdni” – informują drogowcy. Wykonawca robót planuje zamknąć ją dla ruchu w poniedziałek, 2 marca, ok. godz. 22.00. Kierowcy mogą liczyć się więc z utrudnieniami.

Objazd poprowadzony będzie ulicą Marymoncką do Sacharowa lub Podczaszyńskiego i dalej ul. Kasprowicza. „Poprowadzenie objazdu ul. Marymoncką będzie możliwe dzięki reorganizacji placu budowy na wysokości ul. Podczaszyńskiego, gdzie warszawscy wodociągowcy pracują przy modernizacji kolektora Burakowskiego” – czytamy w oficjalnym komunikacie ZDM.

Prace przy komorze wymagały wyłączenia z ruchu fragmentu zachodniej jezdni. W niedzielę, 1 marca, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wodociągowcy udostępnią kierowcom jeden pas ruchu.

Zmiany będą dotyczyły również komunikacji miejskiej. Autobusy linii 103 pojadą ulicami Marymoncka – Podczaszyńskiego – Kasprowicza. Autobusy linii 197 pojadą ul. Podczaszyńskiego do Kasprowicza, a linii 181 w kierunku pl. Wilsona będą kursowały prosto ul. Marymoncką.


aleja_zjednoczenia_-_objazd_zamknietego_odcinka_ulicy

aleja_zjednoczenia_-_objazd_zamknietego_odcinka_ulicy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h