Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 11:26

[Radio Żoliborz] Przegląd tygodnia #3: Żoliborz i Bielany jako jedna dzielnica?

Żoliborz i Bielany jako jedna dzielnica? Taki pomysł wydaje się sensowny dla Stanisława Trzcińskiego żoliborskiego społecznika. W odpowiedzi na pytanie o ponadczasową wizję Żoliborza sugeruje, żeby przyłączyć Bielany do Żoliborza. Cały wywiad od dziś dostępny jest również na portalu.

Przypominamy również, że od lutego Gazeta Żoliborza dostępna jest również na Bielanach. Na łamach naszego magazynu przeczytacie również o tym co dzieje się w sąsiedniej dzielnicy.Przeczytaj też: Stanisław Trzciński: “Połączmy Żoliborz z Bielanami”Są plany wprowadzenia czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Krasińskiego z Broniewskiego. Za jej wprowadzenie i opracowanie odpowiada wykonawca przebudowy ulicy Rydygiera. Kiedy można się spodziewać czasowych zmian? Tego do końca nie wiadomo.

Z kolei drogowcy wskazują na konieczność wybudowania osobnego pasu do lewoskrętu. ZDM wystąpił o środki na ten cel. Po za przebudową skrzyżowania niezbędna jest też modernizacja sygnalizacji świetlnej.

centrum lokalne plac grunwaldzkiPrzeczytaj też: Budowa Centrum Lokalnego przy placu Grunwaldzkim ukończonaBudowa Centrum Lokalnego przy placu Grunwaldzkim ukończona. Centrum Lokalne przy placu Grunwaldzkim budowane jest od połowy 2018 roku. Wówczas w czerwcu wmurowano kamień węgielny. Jak poinformował żoliborski urząd obecnie trwają czynności związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, systematycznie dokonywane są przeglądy i realizowane procedury, wymagane przez poszczególne służby.

Jaką koncepcję mają urzędnicy na zagospodarowanie obiektu? Jak poinformował rzecznik prasowy urzędu prace nad koncepcją działalności Centrum Lokalnego są na zaawansowanym etapie i opracowywane w porozumieniu z ratuszem. Szczegóły będziemy znali po zakończeniu procesu związanego z oddaniem obiektu do użytkowania i jego wyposażeniu.

Przegląd tygodnia #3

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ