Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 23:06

Budowa Centrum Lokalnego przy placu Grunwaldzkim ukończona

Co dzieje się w sprawie Centrum Lokalnego przy placu Grunwaldzkim? Choć sam budynek już stoi, to nadal wygrodzony jest blaszanym płotem i świeci pustkami. „Obecnie trwają czynności związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie” – poinformował Urząd Dzielnicy Żoliborz.

Centrum Lokalne przy placu Grunwaldzkim budowane jest od połowy 2018 roku. Wówczas w czerwcu wmurowano kamień węgielny. Trzymodułowy obiekt ma spełniać funkcję kulturalno – usługową. Według pierwotnych założeń jeden z modułów ma być częścią kawiarnianą, drugi magazynem wraz z toaletami a trzeci ma stanowić plac zabaw. Czego mieszkańcy będą mogli się spodziewać w nowej placówce? - Prace nad koncepcją działalności Centrum Lokalnego są na zaawansowanym etapie i opracowywane w porozumieniu z Miastem Stołecznym Warszawa. O szczegółach będziemy informować po zakończeniu procesu związanego z oddaniem obiektu do użytkowania i jego wyposażeniu – wyjaśnia Donata Wancel, rzecznik prasowy żoliborskiego urzędu.

Kino Tęcza


Czytaj też: Instytucja Kultury na Żoliborzu? Burmistrz powołał zespół doradców

Przeciągnięcie się inwestycji było spowodowane niewywiązaniem się wykonawcy z umowy. Kłopotem dla wykonawcy okazała się realizacja placu zabaw. Urząd dzielnicy zerwał z nim umowę i zobligował do zapłacenia kary. Prace obejmujące konstrukcję stanowiącą plac zabaw musiał dokończyć inny wykonawca, którego wybrano w ramach ogłoszonego we wrześniu ubiegłego roku przetargu. Wówczas szacowano, że budynek oddany będzie do eksploatacji jeszcze w styczniu. Tak się jednak nie stało.

- Budowa Centrum Lokalnego przy placu Grunwaldzkim została już ukończona. Obecnie trwają czynności związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, systematycznie dokonywane są przeglądy i realizowane procedury, wymagane przez poszczególne służby – poinformowała Donata Wancel.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h