Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 lutego 2024 23:28
Reklama

"Mistrzowie" parkowania. Z jakiej ulicy Żoliborza odholowano najwięcej aut?

Po podsumowaniu całorocznych statystyk Żoliborz jest czwartą dzielnicą pod względem liczby dyspozycji usunięcia pojazdów. Straż Miejska w dzielnicy najczęściej interweniowała w zakresie ruchu drogowego. Na jakich ulicach Żoliborza najczęściej dochodziło do łamania przepisów?

Warszawska Straż Miejska otrzymuje średnio 1 084 zgłoszenia dziennie w sprawach naruszeń przepisów ruchu drogowego. Około 90% z nich dotyczy nieprawidłowego parkowania. W ubiegłym roku Straż Miejska otrzymała blisko 396 tysięcy zgłoszeń dotyczących naruszeń przepisów w ruchu drogowym (6% wzrostu w stosunku do roku 2018) . Strażnicy wydali dyspozycje usunięcia prawie 23 i pół tysiąca pojazdów (o 14% więcej niż rok wcześniej). 1905 razy nieuprawnieni kierowcy zajmowali miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Główną wymówką źle parkujących kierowców był brak miejsc parkingowych, albo stwierdzenie, że zaparkowali swój pojazd „tylko na chwilę”.

Mandaty

W minionym roku strażnicy miejscy na kierowców niestosujących się do przepisów drogowych w zakresie parkowania na samym Żoliborzu nałożyli 2,5 tys. mandatów. Jednymi z najczęstszych adresów, spod których kierowcy odjeżdżali z mandatem to ulica Kaliny Jędrusik, Alojzego Felińskiego i Ludwika Rydygiera, gdzie od połowy zeszłego roku trwa remont drogi.

Kaliny Jędrusik 186

Alojzego Felińskiego 114

Ludwika Rydygiera 113

Przasnyska 89

Szamocka 14

Dymińska 10

Ludwika Mierosławskiego 5

Włościańska 66

Ks. Jerzego Popiełuszki 51

Sady Żoliborskie 60

Filarecka 66

Anny German 3

Adama Mickiewicza 67

Stanisława Dygata 26

Juliusza Słowackiego 22

Stefana Czarnieckiego 33

Suzina 2

Dyspozycje usunięcia pojazdów

Żoliborz jest czwartą dzielnicą w stolicy pod względem ilości dyspozycji usunięcia pojazdów. W sumie w ciągu zeszłego roku na Żoliborzu było ich 2404. W przypadku ulicy Kaliny Jędrusik, Ludwika Rydygiera i Felińskiego częściej odholowywano pojazdy niż nakładano mandaty. W 2019 było niemal o 800 więcej dyspozycji usunięcia pojazdów było więcej niż w roku poprzednim.

Kaliny Jędrusik 649

Alojzego Felińskiego 252

Ludwika Rydygiera  170

Przasnyska 69

Szamocka 2

Dymińska 5

Ludwika Mierosławskiego 13

Włościańska 54

Ks. Jerzego Popiełuszki 150

Sady Żoliborskie 41

Filarecka 3

Anny German 0

Adama Mickiewicza 36

Stanisława Dygata 109

Juliusza Słowackiego 52

Stefana Czarnieckiego 83

Suzina 4

Procedura foto

W sytuacji, gdy funkcjonariusze ujawnią pojazd zaparkowany w miejscu do tego niewyznaczonym, wykonują, zgodnie z przepisami, dokumentację fotograficzną wykroczenia wraz z notatką urzędową. Jest to podstawa do wszczęcia dalszych działań, zmierzających do ustalenia sprawcy i wyciągnięcia wobec niego konsekwencji przewidzianych prawem. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wystawili najwięcej wezwań w oparciu o dokumentację fotograficzną wykroczenia wraz z notatką na ulicy Felińskiego i Rydygiera, a także Przasnyskiej.

Alojzego Felińskiego 778

Ludwika Rydygiera 772

Przasnyska 770

Kaliny Jędrusik 17

Szamocka 376

Dymińska 328

Ludwika Mierosławskiego 166

Włościańska 582

Ks. Jerzego Popiełuszki 297

Sady Żoliborskie 405

Filarecka 68

Anny German 158

Adama Mickiewicza 133

Stanisława Dygata 11

Juliusza Słowackiego 85

Stefana Czarnieckiego 60

Suzina 22

Straż Miejska rusza z cyklem edukacyjnym „Mistrzowie Parkowania”

„Mając świadomość, że - zwłaszcza w niektórych miejscach Warszawy niełatwo znaleźć miejsce do zaparkowania, chcieliśmy zwrócić uwagę na kuriozalne naruszenia przepisów, świadczące o zupełnym braku wyobraźni kierujących. Co prawda liczbę tak zdefiniowanych wykroczeń trudno jednoznacznie określić, ale jest tego dużo. Za dużo.” – poinformowali stołeczni strażnicy.

Funkcjonariusze, na twitterowym koncie Straży Miejskiej, będą publikować zdjęcia przedstawiające źle zaparkowane samochody. Obrazowane będą najbardziej skrajne sytuacje. W akcję włączeni będą również internauci, którzy każdego miesiąca będą wybierać „Mistrza” miesiąca.

„Publikując zdjęcia „mistrzów” parkowania chcemy wpływać na zmianę społecznego postrzegania parkowania niezgodnego z przepisami. Doświadczenie pokazuje, że często dopiero brak akceptacji dla konkretnych zachowań na drodze istotnie wpływa na zmianę sposobu postępowania kierowców.” – czytamy w oficjalnym komunikacie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 17 km/h