Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 10:25

[Radio Żoliborz] Przegląd tygodnia #1: Pierwszy parkometr na Żoliborzu

Płatne parkowanie na Żoliborzu od 10 lutego? Jeden z parkometrów stanął przed jednym z bloków przy ulicy Przasnyskiej. Dotyczy on jedynie parkingu przylegającego do budynku. Jak ma funkcjonować cały system?

Mieszkańcy Żoliborza Południowego chętnie korzystają z połączenia SKM’-ki w kierunku Lotniska Chopina, dojeżdżając m.in. do biur na Służewcu.

Połączenie, które ożywiło zmodernizowaną za 200 mln zł linię obwodową może zniknąć z rozkładu jazdy w połowie roku. Powodem jest remont Dworca Zachodniego. Ewentualny powrót SKM-ek kursujących na Służewiec i dalej, możliwy jest po kompleksowym remoncie Dworca Zachodniego, który ma być gotowy za trzy lata.

„Kiedy wreszcie urzędnicy, administracje osiedli, wykonawcy i kierowcy zaczną odpowiadać karnie i finansowo za dewastację roślin?” – pytają aktywiści z Miasto Jest Nasze. Kilka dni temu na placu Lelewela robotnicy rozjechali trawnik ciężki sprzętem. W tym przypadku wykonawca zobowiązał się do pokrycia kosztów. To nie jedyny incydent związany z niszczeniem zieleni na Żoliborzu w ostatnim czasie.

Na Zatrasiu trwają prace brukarskie. Wykonawca prowadząc prace od kilku dni sukcesywnie rozjeżdża trawnik na osiedlowym parku, który dzięki budżetowi obywatelskiemu ucywilizowali sami mieszkańcy. Postawiono tam ławki i plac zabaw.

Motorniczy usłyszał zarzut po śmiertelnym potrąceniu na Żoliborzu. Jak informowaliśmy mężczyzna nie przyznał się do zarzutów prokuratorskich. W chwili zdarzenia było ciemno, a warunki nie były korzystne, co podkreślił w składając obszerne zeznania. Motorniczemu grozi teraz 8 lat więzienia.

Przegląd tygodnia #1

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 11 km/h