Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:18

Weekend na Żoliborzu: Koncerty, łyżwiarskie ewolucje i podróż do Etiopii

Nadchodzące dni wolne upłyną na Żoliborzu m.in. pod znakiem koncertów, prelekcji, a także lodowego szaleństwa. Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń na Żoliborzu. Wyjątkiem jest zimowy pokaz w Parku Fontann, który może okazać się idealnym powodem do spaceru.

Etiopia kobiecym okiem - Natalia Mileszyk

Już w najbliższą niedzielę w Kinie Wisła odbędzie się wyjątkowy pokaz slajdów z podróży Natalii Mileszyk po Etiopii.

„Samotna włóczęga po Etiopii była dla mnie okazją do spotkania ludzi i doświadczania ich bezinteresowności. Do świętowania razem z nimi Bożego Narodzenia i święta Jordanu (Timkat). Do dotarcia do wrót piekła i spojrzenia w jezioro magmy. Do rozmów do rana, dzielenia się jedzeniem, docierania do klasztorów nad przepaściami. I do lepszego zrozumienia tego, co dzieje się w tamtym zakątku świata. Etiopia nie była miłością od pierwszego wejrzenia. Ale była krajem, który jak chyba żaden dotąd przypomniał mi, co dla mnie w drodze jest najważniejsze – ludzie” – tłumaczy zapowiadając wydarzenie Natalia Mileszyk.

Tłem do opowiadanych historii będzie jazz z lat ’60. Wydarzenie jest płatne.

26 stycznia (niedziela), godz. 12:30 – 14:00
Kino Wisła

Noc Burnsa w Warowni Jomsborg

Nad żoliborskim brzegiem Wisły jedyny w swoim rodzaju żywy skansen. Jest to miejsce prowadzone przez pasjonatów historii wczesnego średniowiecza. „

„Obiekty wewnątrz palisady zbudowane zostały według planów opartych na skandynawskich znaleziskach archeologicznych z IX~X wieku. Warownia powstała w Rynii nad Zalewem Zegrzyńskim w 2002r a w 2010r. została przeniesiona na Warszawski Żoliborz” – wyjaśniają twórcy Warowni Jomsborg.

W znajdującym się wewnątrz skansenu tzw. „Długim Domu” zapowiada się prawdziwie szkocki wieczór, na którym nie zabraknie kiltów, tańców, haggisu oraz degustacji whisky. Wydarzenie jest płatne.

25 stycznia (sobota), godz. 17:00 – 21:00
Warownia Jomsborg

Albert Aid: Blue Hangover, COLD MEAT PARTY, Małpoludy, Spear

Potężna dawka gitarowej muzyki, niesienie pomocy potrzebującym i okazja do wylicytowania nie zwykłych rzeczy – tak zapowiada się sobotnia impreza w Potoku. Zagrają cztery zespoły: Blue Hangover, COLD MEAT PARTY, Małpoludy, Spear. Organizatorzy zapowiadają również premierę piwa. W trakcie koncertów prowadzone będą licytacje fantów od darczyńców. Wstęp na imprezę równa się z wykupieniem cegiełki dla Alberta. Dochód z wejściówek a także licytacje zostanie przekazany w całości Albertowi.

„Albert jest rozbrykanym siedmiolatkiem, który mimo braku lewej rączki oraz wady prawej, dzielnie stawia czoło codziennym wyzwaniom i aktywnie spędza czas jak jego szkolni rówieśnicy. Od 2 roku życia Albert jest protezowany. Chcielibyśmy, aby w przyszłości Albert posiadał protezę funkcjonalną, czyli taką, która pomoże mu w codziennych czynnościach. Jednak proteza taka jest bardzo kosztowna.W 2017 roku Albert przeszedł operację dłoni w Hamburgu. Wiązało się to z ogromnymi kosztami wyjazdu i pobytu w klinice, oraz długim czasem rehabilitacji i nauki używania rączki.Jednak to nie koniec leczenia. Alberta również czeka operacja wszczepienia endoprotezy łokcia,aby w pełni usprawnić prawą rączkę. Do tego dochodzą koszty rehabilitacji oraz zajęć pomagających Albertowi utrzymać swoje ciało w dobrej formie fizycznej. Na koncercie charytatywnym będziemy zbierali na to wszystko pieniądze” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

25 stycznia (sobota), godz. 18:00 – 05:00
Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka

Jacek Kadis - Wybudzony z nieczucia - recital na głos i gitarę

Jacek Kadis jest twórcą piosenki autorskiej, poetyckiej, literackiej i satyrycznej. To wielokrotny laureat festiwali i konkursów poezji śpiewanej.

W repertuarze posiada piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz piosenki do wierszy E. Stachury, A. Osieckiej, K. I. Gałczyńskiego opatrzone własną linią melodyczną. Dorobił się jednej, całkowicie autorskiej płyty, którą nagrał z pianistą Michałem Dzikiem.

„Jak zawsze w LA BOHEME nie ma biletów, jest wrzuta do cylindra, dla artysty (sugerowane 20 pln). Zapraszamy z gotówką. Bądźcie Mecenasami Sztuki!” – zachęcają organizatorzy.

26 stycznia (niedziela), godz. 18:00 – 21:00
La Boheme

Lodowisko na Żoliborzu

Pływalnia, skatepark, siłownia czy odnowa biologiczna to ledwie część atrakcji, które czekają na nas w OSiR Żoliborz. Codziennie od godz. 9:00 do 21:00 czynne jest kryte lodowisko (przerwa techniczna od 15:00 do 16:00). Na miejscu można wypożyczyć łyżwy wraz z niezbędnymi akcesoriami. Regulamin i cennik możecie znaleźć na stronie żoliborskiego OSiRu.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Żoliborz

Iluminacja w Multimedialnym Parku Fontann

Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann powróciły! Ponad 30 tysięcy ledowych światełek rozbłyska w rytmie zimowych przebojów. Spektakle tańczących fontann trwają piętnaście minut i rozpoczynają się o pełnych godzinach: 16:00, 17:00 i 18:00.

Możliwość podziwiania wodnego spektaklu to idealna wymówka by przespacerować się po za granice Żoliborza.

Multimedialnym Parku Fontann


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ