Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:16

[Radio Żoliborz] T. Muller: "Na Żoliborzu powstają miejsca, gdzie panuje luźna i lokalna atmosfera, a takich właśnie brakuje"

Gościem Radia Żoliborz jest Tadeusz Muller, szef kuchni, kreator restauracji, prowadzący program kulinarny, a prywatnie syn Magdy Gessler. Jakie czynniki odpowiadają za sukces restauracji i czy na Żoliborz jest ewenementem na mapie kulinarnej?

- Do stworzenia restauracji potrzebne są wszechstronne narzędzia. W kulinariach łączy się wiele dziedzin, a do wykreowania restauracji potrzebna jest wiedza socjologiczna, przede wszystkim skupiająca się na temat relacji ludzkich. Kreator restauracji jest po prostu osobą, która tworzy wszystko od podstaw – wyjaśnia Tadeusz Muller.

W Warszawie z powodzeniem działają knajpy, przy koncepcie których pracował Tadeusz. Czy odpowiada on za sukces jednej z żoliborskich restauracji? Tego dowiecie się słuchając rozmowy.

Przy ulicy Rydygiera działało studio kulinarne Tadeusza, w którym przez pięć lat opracowywał wszystkie koncepcje, w tym tą największą zamówioną przez Orlen.

„Przeważają miejsca, gdzie panuje określony szyk”

- Na Żoliborzu powstają miejsca, gdzie panuje luźna i lokalna atmosfera, a takich właśnie brakuje. Generalnie, przeważają restauracje, w których panuje określony szyk. Niebawem na Żoliborzu otworzy się miejsce będące, według mnie, prawdziwą petardą – opowiada Tadeusz. Do jakich lokali lubi chodzić?

„Od zawsze interesowałem się ludźmi”

Tadeusz Muller z wykształcenia jest psychologiem. – Od zawsze interesowali mnie ludzie. Ten kierunek przybliżał mnie do nich. Pracowałem z osobami z autyzmem. Nauczyłem się tego, żeby skupiać się na innych a nie wyłącznie na sobie – mówi w rozmowie nasz gość. Po swoim ojcu odziedziczył także zamiłowanie do fotografii. Wiedzę na jej temat zdobywał w Warszawskiej Szkole Fotografii.

W ostatnim czasie ujawnił się również jako syn Magdy Gessler. Czy miało to wpływ na rozwój jego kariery? – Nie oceniałem tego. Zawsze robiłem to co czułem. Wybrałem swoją drogę i nie chciałem być kojarzony przez pryzmat rodziny. Myślę, że moja kariera jest naturalną wypadkową – ocenia Muller.

Czego jeszcze dowiecie się słuchając rozmowy Radia Żoliborz z Tadeuszem Mullerem? Czym jest nutritarianizm, jaki składnik tworzy iluzję smaku mięsa, a także co przygotować na wigilię tak by zjeść zdrowo i w zgodzie ze środowiskiem?  

Gościem Radia Żoliborz jest Tadeusz Muller, szef kuchni, kreator restauracji, prowadzący program kulinarny, a prywatnie syn Magdy Gessler.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ