Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 00:16
Reklama

Maciej Mazur wicemistrzem świata w karate kontaktowym

Na Otwarte Mistrzostwa Świata po 44 latach zakwalifikowało się jedynie czterech Europejczyków – to historyczne wydarzenie przede wszystkim dla polskiego sportu.

W Tokio 10 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata w karate kontaktowym. Po dekadach, do głównego turnieju zakwalifikowało się czterech Europejczyków, w tym Maciej Mazur, reprezentant Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate. Polacy mają jednak więcej powodów do zadowolenia. Reprezentant Polski, Maciej Mazur po serii wymagających pojedynków zdobył srebrny medal. Warto podkreślić, że cała ekipa zaprezentowała się znakomicie, żmudne i wyczerpujące przygotowania przyniosły sukces.

Historyczny finał

- Szczególne podziękowania należą się wszystkim warszawskim zawodnikom, którzy reprezentowali Polskę: Marek Odzeniak, Tomasz Bodzioch, Mateusz Kaptur, Monika Zielińska i jedyny spoza Warszawy ale związany z Bielańskim Klubem Mateusz Garbacz. Olbrzymie znaczenie w przygotowaniach i samym pobycie w Tokio odegrali: Dzielnica Bielany, Koleje Mazowieckie, Lasy Państwowe oraz bliscy przyjaciele BKKK. Bez zaangażowania prezesa BKKK Mariusza Mazur oraz trenera Jacka Kępy Zarządu BKKK i wszystkich sympatyków klubu nie moglibyśmy mówić o tak wielkim sukcesie – podkreśla Maciej Mazur.

Jako pierwszy Polak w historii walczył w finale Mistrzostw Świata, które odbywają się zawsze w Tokio raz na 4 lata. - Dla karateckiego środowiska w Polsce jest to powód do ogromnej dumy, bowiem Polska znalazła się w ścisłej światowej czołówce Karate Kyokushin i to w dodatku w otwartej kategorii wagowej, co tylko potęguje ten sukces – podkreślają działacze z Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate.

Emocje nie opadły, a przed zawodnikami kolejne wyzwanie

Pasjonaci Karate Kyokushin szykują się do kolejnej emocjonującej imprezy. Już 7 grudnia w hali przy ul. Staffa 3/5 na warszawskich Bielanach odbędzie się 12  edycja Kokoro Cup. Swój udział w wydarzeniu sportowym zapowiedzieli zawodnicy z Europy, a także Japonii.

Karatecy będą walczyć w formule pełnego kontaktu. Poza walkami turniejowymi seniorów i seniorek organizatorzy przygotowują kilka pojedynków specjalnych. Następnego dnia, w ramach turnieju Kokoro Cup Juniors zmierzą się ze sobą młodzi adepci. Jakich sław możemy się spodziewać podczas wydarzenia? Aktualnie organizatorzy nie zdradzają szczegółów. Nazwiska zawodników poznamy już niebawem.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h