Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 12:08
Reklama

Przystanek Warszawa Powązki otwarty, ale bez windy i kładki

Od dziś pasażerowie mogą korzystać z przystanku Warszawa Powązki. Dostęp do peronów jest ograniczony. Pełne ukończenie opóźnionych prac nastąpi na wiosnę.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przystanek Warszawa Powązki otwarto we Wszystkich Świętych.  Nie oznacza to w pełni ukończenia inwestycji.

– Zależało nam, aby już na Wszystkich Świętych wzmocnić komunikację w aglomeracji warszawskiej, dlatego przyspieszyliśmy oddanie przystanku Warszawa Powązki – ogłosił Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Budowę przystanku Warszawa Powązki zrealizowano w ramach modernizacji linii obwodowej między Dworcem Zachodnim a Dworcem Gdańskim, którą po wielomiesięcznej przerwie otwarto przed rokiem. – To kolejny dostęp do kolei w obszarze stolicy i realny efekt uzyskany dzięki realizacji Krajowego Programu Kolejowego. W dni powszednie na Warszawie Powązkach zatrzyma się ponad dziewięćdziesiąt pociągów - dodał Arnold Bresch.

Peron przystanku Warszawa Powązki
Warszawa Powązki fot. PKP PLK S.A.

W dni powszednie 90 kursów SKM i KM

Na nowym przystanku, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą zatrzymywać się od 4 listopada, a Kolei Mazowieckich od 1 listopada. „W dni powszednie pociągi obu przewoźników będą zapewniały około 30-minutową częstotliwość” – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Bez pełnych wygód

Podróżni od 1 listopada wejdą na peron, z którego pociągi odjeżdżają w kierunku Woli i Dworca Zachodniego jedynie stromymi schodami. Podróżni wybierający się w stronę Dworca Gdańskiego muszą dojść na peron pochylnią od strony wiaduktu na ulicy Powązkowskiej. Pełne ukończenie prac ma nastąpić wiosną 2020 roku. Wtedy podróżni będą mogli skorzystać z kładki łączącej Żoliborz z Wolą oraz peronami.

Gotowa jest już podstawowa konstrukcja kładki, która koresponduje z historycznym charakterem zabytkowego wiaduktu znad ulicy Obozowej. Komunikację z kładki na perony zapewnią schody oraz windy, które ułatwią dostęp do pociągów osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.


csm_DSC_7808_b2f476455a

csm_DSC_7808_b2f476455a


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h