KULTURALNIE W PARKU HERBERTA

25.05 (niedziela), godz. 19:00
Inauguracja cyklu Kulturalnie w Parku Herberta
VIVALDI / OSIECKA - NOWE 4 PORY ROKU
Pomysłodawcy i soliści The New Vibes / Nowe 4 Pory Roku – Vivaldi / Osiecka odkrywają tę ponadczasową muzykę na nowo i zapraszają słuchaczy w niezwykłą podróż w świat natury i żywiołów. Nowatorskie opracowanie Czterech pór roku Antonia Vivaldiego to barwne połączenie wielu muzycznych nurtów i stylistyk – od otwartej improwizacji w stylu minimal music, trans i world, przez brzmienia charakterystyczne dla folkloru góralskiego, po cytaty z muzyki Wojciecha Kilara i Johanna Pachelbela.
Warstwa muzyczna została ponadto wzbogacona słowem – znakomitymi recytacjami sonetów o porach roku autorstwa Antonia Vivaldiego i Agnieszki Osieckiej.
Koncertowi towarzyszą nowatorskie i artystyczne wizualizacje tworzone na żywo, które są żywym obrazem spod mikroskopu mikrokosmosu natury.
Artyści:
Anna Wandtke - skrzypce / solo, Anna Seniuk - recytacje , Piotr Kopietz – akordeon, Jacek Małachowski – akordeon, Mirosław Feldgebel – klawesyn, Sebastian Wypych - kontrabas, elektronika, kierownictwo artystyczne
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
Wstęp wolny
08.06 (niedziela), godz. 19.00
Koncert Ania Krysiak Band

Zapraszamy na niezapomniany koncert, który przeniesie Was w magiczne lata 80' i 90', kiedy polska scena muzyczna została zdominowana przez niezwykłe wokalistki i ponadczasowe teksty, które wciąż poruszają serca. Usłyszymy utwory takich legend jak Kora, Martyna Jakubowicz, Bajm, Hey, Małgorzata Ostrowska. Sięgniemy także po inspiracje, które miały ogromny wpływ na ich twórczość, od jazzujących dźwięków Pagy Lee, przez soul Anety Franklin, blues Tracy Chapman, aż po jazz Franka Sinatry. Jeśli w muzyce szukasz piękna, prawdy i niezrównanego kunsztu wykonawczego, ten koncert jest dla Ciebie.
Skład zespołu:
Ania Krysiak - wokal (unikalny ciemny wokal, uczennica Grażyny Łobaszewskiej)
Mariusz Maj - gitara elektryczna (doświadczony gitarzysta/aranżer)
Kuba Waszkiewicz - klawisze (pedagog, absolwent Chopina i Szymanowskiego, laureat wielu prestiżowych konkursów fortepianowych)
Łukasz Tchorzewski - gitara basowa (aktywny członek wielu grup muzycznych, świetny rowerzysta)
Piotr Ciemniewski - perkusja (pedagog, aktywny członek wielu grup muzycznych).
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
Wstęp wolny
15.06 (niedziela), godz. 19:00
Tynsky

Z muzyką związany jest od 3. roku życia, a pierwszą gitarę kupił na pchlim targu. Teraz sam komponuje, produkuje oraz pisze teksty w języku angielskim.
Pomimo młodego wieku zdążył trafić na billboard na Times Square w Nowym Jorku, supportować zespół Simply Red w łódzkiej Atlas Arenie oraz pracować z artystami i producentami z całego świata. W 2022 roku wydał debiutancką EP-kę „See what’s on my mind”, na której znalazł się m.in. utwór „Magical” wyróżniony przez kultowy magazyn Rolling Stone. W 2023 roku wystąpił na scenach NEXT FEST Showcase & Conference, Męskiego Grania oraz Letnich Brzmień. TYNSKY to także artysta programu Spotify Radar Polska oraz pierwszy polski wykonawca, który wydał swój utwór pod szyldem prestiżowego programu Spotify Singles.
W 2024 roku poszerzał swoją muzyczną wiedzę i doświadczenie, pracując zarówno nad autorskim materiałem, jak i wspierając innych wokalistów w studiach muzycznych w Los Angeles, Berlinie czy Londynie.
Po dłuższej przerwie powrócił z nową EP-ką „It’s All About The Changes”, zawierającą 6 utworów. Singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Miracle”, z którym artysta (w nowej, eurowizyjnej wersji) wystąpił w Wielkim Finale Polskich Kwalifikacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2025.
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
Wstęp wolny
22.06 (niedziela), godz. 19:00
Paula Biskup

Paula Biskup sama pisze i komponuje. W swoich tekstach opisuje emocje swoje, ale i innych, bo bardzo uważnie obserwuje świat wokół siebie. Jest najlepszym przykładem samouka, który pojawia się ‘znikąd’ i zachwyca każdego, kto poświęci mu choć chwilę. I wszyscy, którzy się z nią zetkną prędzej czy później odnajdą w twórczości Pauli cząstkę siebie. Aktualnie intensywnie pracuje na swoje nazwisko nagrywając i wydając dziesiątki (dosłownie) piosenek pod okiem producentów, których rola często ogranicza się tylko do włączenia przycisku nagrywania. Paula dokładnie wie, co chce osiągnąć. Dotychczas na swoim koncie ma jedna EPkę („Fatalna Dziewczyna”) i kilkanaście singli: wśród jak najpopularniejszych z nich są ‘Walczyk’, ‘Balbalbal’ , ‘Francuska 8’ czy prawdziwy fenomen ostatnich tygodni – urokliwa ballada ‘Nie Szkodzi’ w duecie z Piotem Odoszewskim.
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
Wstęp wolny
29.06 (niedziela), godz. 19:00
mop
mop czyli David Kaletka, wszechstronny artysta który w swoich piosenkach obraca się w tylu różnych brzmieniach, że ciężko zaszufladkować go do jednego gatunku. Jeżeli jednak szukalibyśmy uosobienia dla słowa alternatywa, to zdecydowanie byłby to David! Komponuje, pisze teksty, śpiewa, gra na klawiszach i gitarach. Każdy utwór tworzy od początku do końca samemu w swoim domowym zaciszu. W 2022 zadebiutował na festivalu Great September, supportował na trasie Ralpha Kamińskiego, a w 2023 zagrał swój własny koncert na Off’ie, któremu towarzyszyło wydanie debiutanckiej płyty “Dziecko Słońca”. W 2023 roku jego wspólny projekt z Dawidem Grzelakiem pt. "Warszawa Dawidy" został nominowany do nagrody odkrycia empiku w kategorii muzyka.
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
Wstęp wolny
KULTURALNIE W PARKU HERBERTA – dla dzieci

01.06 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl „Nutki Pana Kleksa”

Uteatralniony koncert inspirowany piosenkami z kultowej „Akademii Pana Kleksa” oraz „Podróży Pana Kleksa” a także klasyką polskiej piosenki dla dzieci. To muzyczna wędrówka po przeróżnych stylach muzycznych. Usłyszymy pop, reggae, blues, disco czy jazz. Na scenie zobaczymy zarówno aktorów scen warszawskich (Narodowego i Dramatycznego) jak i wybitnych muzyków. Anna Seniuk w raz z artystami w sobie tylko właściwy sposób wprowadza widzów w bajkowy świat Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Używa przy tym niezwykle oszczędnych środków, co jest celem samym w sobie. Tutaj liczy się słowo, obraz, dźwięk i przede wszystkim pozytywna energia.
- Reżyseria: Anna Seniuk
- Aranżacje: Andrzej Perkman
- Koncept: Kinga Ilgner
- Scenografia: Jan Kozikowski
- Grają
- Andrzej Perkman – piano
- Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
- Bartosz Szetela – gitara basowa
- Mariusz Mocarski – perkusja
Wesoły, muzyczny spektakl z brawurowo wykonanymi, znanymi i lubianymi bajkami Jana Brzechwy. Kaczka dziwaczka, Leń, Psie smutki, Na wyspach Bergamutach, to tylko niektóre z utworów, które można usłyszeć w spektaklu. Aktorzy wprowadzą najmłodszych widzów w świat Brzechwy, wędrując po przeróżnych stylach muzycznych: klasyka, pop, reggae, blues, jazz i disco. To spektakl z muzyką na żywo, interakcjami z widzami, także miły dorosłym, którzy dzięki znanym utworom z kultowej Akademii Pana Kleksa będą mieli przyjemność powrócić do czasów dzieciństwa. Świetne aranżacje, zaskakująca scenografia, dużo śmiechu i zabawy. To spektakl dla dzieci w każdym wieku, a także dla… ich rodziców.
Wstęp wolny
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
08.06 (niedziela), godz. 16.00
Koncert piosenek letnich - PROJEKT MUZYKA

Koncert z naszymi letnimi piosenkami. Mamy nowe aranżacje oraz nowe utwory. Dodatkowo, nasz skład się nieco zmienił i jest już pełnowymiarowym zespołem. Jest nas 5. PROJEKT MUZYKA to zespół stworzony dla dzieci i ich rodziców. Pragniemy, by dobra, wartościowa muzyka dostępna była w każdym domu. Wierzymy, że dobra, wartościowa muzyka, czasem bardzo różna gatunkowo, serwowana od najmłodszych lat, rozbudzi chęć do dalszego poszukiwania jakości i estetyki w pozostałych dziedzinach życia.
Tworzymy własne piosenki oraz pomoce do nauki. Nagrywamy, koncertujemy i prowadzimy warsztaty muzyczne. Postanowiliśmy wykorzystać naszą pasję do promowania wartościowej muzyki. Chcemy dołożyć nasz skromny wkład w rozwój dziecięcej kultury. Jeśli zechcecie nas w tym wesprzeć, szybciej osiągniemy wyznaczone cele i dotrzemy z naszą misją do większej grupy odbiorców.
Wstęp wolny
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
15.06 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl “Star, Wars i Sawa” | Fundacja Sztuka Ciała

Spektakl “Star, Wars i Sawa” to próba opowiedzenia pradawnej historii o powstaniu Warszawy. Będzie poetycko, będzie zabawnie, będzie bardzo plastycznie (papierowa scenografia).
Aktorki Sztuki Ciała posłużą się ruchem i pantomimą – uniwersalnym językiem, pozostawiającym w interpretacji przestrzeń dla wyobraźni widzów w każdym wieku.
Rekwizyty zrobione są głównie z papieru i tektury co często staje się świetnym pretekstem do dalszych działań z dziećmi i ich opiekunami – zapraszamy do budowania razem lalek lub elementów kostiumów.
Wstęp wolny
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
22 czerwca (niedziela), godz.16.00
Słuchowisko muzyczne z bajką „Muzyczna rękawiczka” – zespół artystyczny „Muzyka Łączy”

Muzyczna rękawiczka to fantastyczna rodzinna zabawa łącząca interaktywny koncert z bajkową opowieścią. Umuzykalnia, angażuje, zachęca do wspólnej zabawy i integruje całe rodziny. Muzyczna Rękawiczka to historia oparta na ukraińskiej bajce „Rękawiczka”, czyli historia leśnych zwierzątek które zamieszkały w skórzanej rękawiczce. Bajka ilustrowana wschodnią muzyką klasyczną i ludową w aranżacji na domrę, skrzypce, kobzę, fortepian, flet prosty i perkusjonalia. Podczas koncertu usłyszycie utwory takich kompozytorów jak Borodin, Szostakowicz, Czajkowski, Musorgski i inni.
Naszym wyjątkowym gościem będzie Pani Barbara Bażanowa, absolwentka konserwatorium w Kijowie. Zagra na domrze i kobzie. W roku 2020 Muzyka Łączy wydała słuchowisko oparte na koncercie. Koncerty Rodzinne w duchu idei "Klasyka Dzieciom" to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu artyści zachęcają całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki, poprzez wspólne śpiewanie, ruszanie się i granie na instrumentach.
Wstęp wolny
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
29.06 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl „C jak CYRK” | Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka.
W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.
Nauka pisania własnego imienia to ważny dla dziecka etap budowania własnej tożsamości. Na zajęciach uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać, ozdobić i „ożywić” wybrana literkę. Może to być pierwsza literka własnego imienia, ale też może być T jak Tata, czy M jak Mama. Literkę można później postawić na półce, powiesić na ścianie, na choince lub dać komuś w prezencie. Warsztaty dopełniające spektakl „C jak Cyrk”. Dzieci wykonają wybraną cyrkową postać lub zwierzę, inspirując się sposobem tworzenia bohaterów spektaklu. Będą miały do dyspozycji druciki kreatywne, pompony, ruchome oczka, piórka, włóczki i fachową pomoc prowadzących.
Dla dzieci od 2 lat!
Wstęp wolny
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
LATO TEATRALNE NA WAWRZYSZEWIE
2.07 (środa) 2025 r. godz. 10:00
Sztuka ciała "Łowca na tropie owadów"

Familijny, plenerowy spektakl sensoryczny
Piękne i straszne, urocze i odrażające, pożyteczne i niebezpieczne… Dotychczas odkryto 4 miliony gatunków owadów, a to wciąż nie wszystkie! Ich świat pełen jest zwyczajów i doświadczeń, które nie mieszczą się w ludzkich głowach. A gdyby tak pójść za nimi w trop, stanąć z nimi oko w oko? Czy odpędzałbyś od stołu muchę swojej wielkości? Czy tak łatwo przyszłoby Ci zabicie komara? Czy motyl twojego wzrostu budziłby zachwyt czy lęk?
A może zobaczysz świat złożony jak mozaikowe oczy, dostrzeżesz w komarze coś więcej niż krwiopijcę, posmakujesz życia odnóżami, nauczysz się od ćmy jak co dzień odpoczywać?
Aktorzy ubrani w zjawiskowe kostiumy wcielą się w ćmę, komara, muchę.. i poprowadzą nas w sensoryczny świat owadów angażując nasze zmysły: węch, dotyk, wzrok, słuch oraz… poczucie humoru. Przewodnikiem w tej przedziwnej podróży będzie Tropiciel Owadów, ekscentryczny podróżnik, entomolog-amator. Miejcie się na baczności, bo oprowadzając po ścieżkach wiedzy często zapuszcza się w bezdroża fantazji i niedorzeczności.
Czas: 60 min
09.07 (środa) 2025 r. godz. 10:00
Małe Mi „IGRASZKI Z DROPSEM"

Opowieści o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o WĘDROWNYCH GRAJKACH są inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji historią teatralną. Piękne lalki - marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny - zamieniony w teatralną scenę, muzyka Bartosza Gulaja, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży Zapraszamy w wędrowno – magiczny świat, gdzie WSZYSTKO jest możliwe!
Czas: 45-50 min
MIEJSCE: plac przed Bielańskim Ośrodki
Muzyka na Wodzie. X Letnie koncerty na Wawrzyszewie
To już 10 raz spotkamy się latem nad Stawami Brustmana, aby posłuchać w piątkowe popołudnie muzyki lekkiej i przyjemnej, klasycznej i folkowej. Kiedy lipcowy upał nieco zelżeje zapraszamy na liczne ławeczki dookoła stawu.
W tym roku zaczynamy już 27 czerwca a potem 4, 11, 18 i 25 lipca zawsze o godzinie 18.00.
W razie niepogody czeka na Państwa sala teatralna pobliskiego Bielańskiego Ośrodka Kultury.
Wstęp bezpłatny.
Muzyka na Wodzie – wykonawcy:
27.06 - Tango Libre
04.07 - Klezmeriza
11.07 - Kapela z Warszawy
18.07 - Javorina
25.07 - Marta Studzińska - sopran, Magdalena Milczarska - mezzosopran z towarzyszeniem fortepianu - „Perły muzyki wokalnej"
Napisz komentarz
Komentarze