Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 11:14
Reklama

Anna Sroka-Hryń - Najpiękniejsza

W piątek, 12 lipca w żoliborskim Kalinowym Sercu wystąpi Anna Sroka-Hryń, która zaśpiewa piosenki z albumu "Najpiękniejsza". Składa się nań 13 piosenek skomponowanych do tekstów Agnieszki Osieckiej.
Anna Sroka-Hryń - Najpiękniejsza
Anna Sroka-Hryń

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • recitalu Anny Sroki-Hryń w Kalinowym Sercu
  • repertuarze koncertu "Najpiękniejsza"
  • sylwetce artystycznej wykonawczyni

12lipca o 19:00 w Kalinowym Sercu piosenki skomponowane do tekstów Agnieszki Osieckiej zaśpiewa znana aktorka, wokalistka i reżyserka Anna Sroka-Hryń. 

Najpiękniejsza

Krążek „Najpiękniejsza”, którego premiera odbyła się 29 października 2022 roku, jest hołdem dla twórczości poetki. O Osieckiej mówi się, że miała zdolność poetyzowania rzeczywistości. Jej poezja była blisko każdego człowieka, bo to ludzie najbardziej Ją inspirowali i to oni byli dla Niej źródłem refleksji, które tak pięknie ubierała w słowa. „Najpiękniejsza” to trzynaście utworów wielkiej poetki w charyzmatycznych, niebanalnych wykonaniach Anny Sroki-Hryń. To prezent dla widzów, fanów Jej talentu wokalnego i aktorskiego. Siłę sprawczą wydania tej płyty stanowiła intencja, by te wyjątkowe teksty i dźwięki zostały z odbiorcami na dłużej. Annie Sroce - Hryń na scenie będzie towarzyszył pianista Piotr Wrombel. Podczas recitalu usłyszymy m.in. takie utwory jak: Byle Nie o Miłości, Ja nie Chcę Spać, Nie jest Źle, Na brzozowej Korze, Na Całych Jeziorach, Na Kulawej Naszej Barce, Dziewczyna Pirat, Nim Wstanie Dzień, Sing Sing, W Dziką Jabłoń Cię Zaklęłam, Wielka Woda, Polska Madonna, Najpiękniejsza.

Anna Sroka-Hryń

Anna Sroka-Hryń jest absolwentką, a obecnie wykładowcą, Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Muzyka towarzyszy jej karierze artystycznej od samego początku. Występowała w spektaklach na najsłynniejszych scenach musicalowych w Polsce, tworząc wyjątkowe kreacje m.in. jako Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Maureen Johnson w musicalu „Rent” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, czy niezapomniana Donna Sheridan w musicalu wszechczasów – „Mamma Mia” – na deskach stołecznego Teatru Muzycznego Roma, z którym związana jest do dziś. Występuje w spektaklu “Tuwim dla Dorosłych” oraz z własnymi recitalami – cyklem koncertów “Kobiety, Kobiety” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk, Edith Piaf, Agnieszki Osieckiej oraz Vintage – złożony z piosenek międzywojennych. Od 2019 w Teatrze Polonia w monodramie “Cafe Luna” na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” – musicalu Stephena Sondheima.

Połączenie pasji do muzyki i aktorstwa wyróżnia się również w spektaklach reżyserowanych przez Annę Srokę-Hryń. Jako reżyserka i autorka adaptacji stworzyła niezapomniany „Prawiek i Inne Czasy” – muzyczny spektakl wg prozy Olgi Tokarczuk oraz spektakle „Lunapark”, „A Planety Szaleją…” oraz „Sprzedawcy Marzeń”, które trafiły do regularnych repertuarów stołecznych teatrów. Ostatnim niekwestionowanych sukcesem reżyserskim jest „Z Ręka na Gardle” z piosenkami Ewy Demarczyk w Teatrze Współczesnym w Warszawie oraz telewizyjna realizacja spektaklu "Apetyt na czereśnie – na żywo" Agnieszki Osieckiej z muzyka Macieja Małeckiego w Teatrze Telewizji.

W 2022 roku wydała pierwszy album fonograficzny „Najpiękniejsza” z utworami Agnieszki Osieckiej. Kolejny wydany w 2023 roku to "Ulica, którą płyną moje dłonie" z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h