Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:40

Artystyczne popołudnia na Żoliborzu - Balkan Trio

W piątek, 12 lipca w amfiteatrze na trawniku w centralnej części Parku Kaskada kolejne spotkanie z cyklu wakacyjnych imprez plenerowych pod hasłem "Artystyczne popołudnia na Żoliborzu". W programie koncert muzyki bałkańskiej.
Artystyczne popołudnia na Żoliborzu - Balkan Trio

Źródło: UD Żoliborz

W tym artykule przeczytasz o:

  • artystycznych popołudniach w parku Kaskada
  • zajęciach dla dzieci i dorosłych
  • koncercie zespołu Balkan Trio
  • programie kolejnych spotkań

W lipcu w parku Kaskada odbędą się cztery spotkania z cyklu "Artystyczne popołudnia na Żoliborzu". W najbliższy piątek, 12 lipca o godzinie 16:30 odbędzie się kolejne wydanie imprezy, która potrwa do godziny 19:00. 

Podczas spotkania działać będzie strefa animacji artystycznej i ekologicznej (16:30 - 19:00), która oferuje zabawy ruchowe, działania plastyczne i sensoryczne pobudzające wyobraźnię zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odbywać się będą także warsztaty dla najmłodszych. Pod okiem doświadczonych animatorów dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności twórcze w ramach różnorodnych zajęć:

  • budowanie z klocków
  • tworzenie z mas plastycznych
  • zabawy z edukacyjnymi zabawkami
  • rysowanie i malowanie

Popołudnia artystyczne w parku kaskada są skierowane do mieszkańców Żoliborza i całej Warszawy - zarówno dorosłych, jak i dzieci. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną, ciesząc się sztuką i muzyką w pięknym otoczeniu parku.

Balkan Trio

Główną atrakcją spotkania będzie koncert zespołu Balkan Trio, który pozwoli zanurzyć się w niezwykłej mieszance muzyki inspirowanej tradycjami Półwyspu Bałkańskiego.

Grupa Balkan Trio wykonuje instrumentalne i wokalno-instrumentalne utwory z kręgu kultury bałkańskiej. W programie muzyka bułgarska, serbska, macedońska, romska. Są to zarówno tradycyjne, ludowe utwory, jak i przeboje wypromowane przez Gorana Bregovica ("Mesecina", "Kalashnikov"), oraz popularne romskie utwory ("Bubamara", "Caj Sukarija"). Repertuar ma charakter żywiołowy, różnorodny ze względu na tempa i nieparzyste podziały rytmiczne, charakterystyczne dla muzyki bałkańskiej. Liderem projektu jest Bułgar Ewgenij Genew, współzałożyciel i wieloletni kierownik muzyczny wrocławskiego zespołu Balkan Folk Acoustic.
W obecnym składzie zespół występuje od od kilku lat, a współtworzą go:
Katarzyna Lech - perkusja
Ewgenij Genew - akordeon, śpiew
Tokas Manolas - buzuki, śpiew

Program kolejnych spotkań 

W kolejnych tygodniach program cyklu "Artystyczne popołudnia na Żoliborzu wygląda następująco:

𝗣𝗶𝗮̨𝘁𝗲𝗸, 𝟭𝟵 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮
Godziny: 16:30 - 19:00
Koncert o godzinie 17:30: Paso Doble - duetu gitarowego, który zaprezentuje kompozycje z Ameryki Południowej i Półwyspu Iberyjskiego.

𝗣𝗶𝗮̨𝘁𝗲𝗸, 𝟮𝟲 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮
Godziny: 16:30 - 19:00
Koncert o godzinie 17:30: Trio Musette - przeniesiemy się do paryskich kafejek, gdzie królowały frywolne walczyki i fokstroty.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h