Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:05

Nowa rzeźba na ulicy Promyka

Rzeźba przedstawiająca Ducha Lasu stanęła na ulicy Promyka. I wzbudza kontrowersje. Nie wszystkim się podoba. jedni są zachwyceni, inni jak się okazuje przestraszeni.
Nowa rzeźba na ulicy Promyka

Źródło: UD Żoliborz FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • nowej rzeźbie na Promyka
  • panu Stefanie, który był inspiracją do stworzenia dzieła

Nowa rzeźba na ulicy Promyka przedstawiająca Ducha Lasu, symbolizującego naturę i harmonię, została zainspirowana postacią mieszkającego na Promyka 85-letniego pana Stefana, współzałożyciela schroniska w Korabiewicach. Pan Stefan jest prawdziwym cichym bohaterem żoliborskiej społeczności. Od lat prowadzi dom tymczasowy dla zwierząt, zapewniając im schronienie i opiekę. Dba również o okoliczną zieleń. Sąsiedzi znają go z otwartości, serdeczności i gotowości do pomocy w każdej sytuacji.

Jego nieustające zaangażowanie w pomoc bezdomnym zwierzętom zostało uchwycone w rzeźbie. Możecie tam odnaleźć historie zwierząt, którymi się opiekował - od niedźwiedzia uratowanego z cyrku, przez kotkę, którą obecnie się zajmuje, po wiele innych stworzeń, które znalazły u niego schronienie.

Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Autorem projektu do budżetu był nota bene mój znakomity redakcyjny kolega Mateusz Durlik, a autorem rzeźby jest Andre Rzeźba.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mania 15.07.2024 14:16
Gratulacje dla Pana Stefana, szacunek - wspaniały, cudowny Człowiek kochający zwierzęta i pomagający im - prawdziwy cichy bohater naszej żoliborskiej społeczności. Rzeźba Duch Czasu jest doskonała.

PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h