Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 15:12

Rewitalizacja ul. Przasnyskiej najwcześniej w 2022 roku

Zwycięski projekt do budżetu obywatelskiego "Rewitalizacja ul. Przasnyskiej" zostanie dokończony podczas remontu całej ul. Przasnyskiej, którego start jest wstępnie określany na rok 2022.

Więcej zieleni, ławki odnowiony chodnik i ścieżka rowerowa.

Projekt rewitalizacji ul. Przasnyskiej został złożony w 2016 roku do realizacji na rok 2017 a łączny koszt realizacji oszacowano na 320 000 zł. W skład projektu wchodziły m.in. stworzenie nowych ławek, odnowienie chodników, zrobienie ścieżki rowerowej, czy wstawienie ławek.

projekt koncepcyjny zaznaczenia miejsc stycznych ścieżki rowerowej z drogami dojazdowymi

Po uzyskaniu największej liczby głosów na Żoliborzu (1178) projekt został przekazany do realizacji. Nie został jednak ukończony zgodnie z regulaminem Budżetu Partycypacyjnego, który nakazywał realizacji w 2017 a wykonana część (chodnik i ścieżka rowerowa) nie zostały odpowiedni oznaczone i zabezpieczone

Nowa szansa na dokończenie projektu

Dzięki interwencji zastępczyni burmistrza, Marii Popielawskiej, w środę 8 maja, odbyło się spotkanie urzędników żoliborskiego wydziału infrastruktury z pomysłodawcą projektu przedstawicielem stowarzyszenia Nowy Żoliborz . W spotkaniu uczestniczył również projektantem. Prace nad projektem mają zostać wznowione niebawem, bo już w te wakacje.

W pierwszej kolejności zostanie oznaczona ścieżka rowerowa oraz chodnik znakami pionowymi (namalowanymi na nawierzchni rowerami i pieszymi). Temu działaniu będzie również towarzyszyła odbudowa płotków "ZOMowskich", zabezpieczających obecnie zieleń oraz w miejscach stycznych z drogami wyjazdowymi, pomalowanie ścieżek rowerowych na czerwono, namalowanie pasów oraz zabezpieczenie ich słupkami przy każdym wjeździe.

Kolejnym etapem, który według deklaracji Wydziału infrastruktury ma odbyć się również na początku wakacji będzie montaż ławek w przygotowanych wcześniej miejscach oraz instalacja koszy na śmieci.

Reszta po 2022 roku

Zgodnie z zapowiedzią Wydziału Infrastruktury, pozostałe prace, takie jak montaż latarni czy odbudowa zieleni ma nastąpić przy okazji planowanej przebudowy całej ulicy, czyli najwcześniej w 2022 roku. Urzędnicy zadeklarowali pełną współpracę z mieszkańcami podczas tworzenia projektów oraz uwzględnienie ich uwag.


rewitalizacja Przasnyskiej

rewitalizacja Przasnyskiej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 26 km/h