Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:58

Frezowanie ulic na Żoliborzu. Utrudnienia w ruchu!

W piątek, 5 lipca rozpocznie się frezowanie skrzyżowania u zbiegu ulic Powązkowskiej i Krasińskiego. Skrzyżowanie zostanie zamknięte. Kierowcy i komunikacja miejska pojadą objazdami.
Frezowanie ulic na Żoliborzu. Utrudnienia w ruchu!
Przejście na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej z Krasińskiego i Ficowskiego.

Źródło: ZDM

W tym artykule przeczytasz o:

  • frezowaniu ulicy Powązkowskiej
  • zamknięciu ulic Powązkowskiej i Krasińskiego
  • utrudnieniach w ruchu i objazdach
  • przekierowaniu ruchu rowerzystów i pieszych
  • zmianach tras autobusów komunikacji miejskiej

Prace rozpoczną się w piątek, 5 lipca, o godzinie 22:00 i potrwają do poniedziałku, 8 lipca, do godziny 4:00. W tym czasie wymieniona zostanie nawierzchnia skrzyżowania.

Zamknięte ulice Krasińskiego i Powązkowska 

Ulica Krasińskiego zostanie zamknięta od ulicy Elbląskiej (ze skrzyżowaniem) do Ficowskiego (bez skrzyżowania). Wyjazd z Elbląskiej będzie możliwy w stronę Przasnyskiej i Broniewskiego. Wjazd na osiedle vis-a-vis Elbląskiej będzie otwarty.

Wjazd na ulicę Powązkowską z ulicy Maczka oraz alei Armii Krajowej pozostanie otwarty wyłącznie dla dojeżdżających do posesji. Na skrzyżowaniu z Ostrowiecką będą oni musieli skręcić w prawo albo zawrócić.

Pozostali kierowcy, poruszający się Maczka lub aleją Armii Krajowej, nie pojadą w Powązkowską. Powązkowską od Okopowej będzie można dojechać wyłącznie do skrzyżowania z Rydygiera i tu skręcić w prawo lub w lewo. Pas do jazdy prosto zostanie wygrodzony.

Objazdy

Objazd poprowadzi aleją Armii Krajowej, ulicą Broniewskiego, aleją Jana Pawła II i ulicą Okopową. Kierowcy będą kierowani także na ulice Rydygiera, Przasnyską i Krasińskiego do Broniewskiego. Jadący z Bemowa lub Bielan ominą utrudnienia aleją Reymonta lub ulicą Rudnickiego do Broniewskiego.

Powiększ obraz:

Piesi, rowerzyści i pasażerowie

Na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Krasińskiego na czas prac drogowcy zamkną wszystkie zebry i przejazdy rowerowe. Piesi i rowerzyści będą kierowani do sąsiednich pasów. Autobusy linii 103, 180 i 409 jadące w kierunku Bielan będą kursowały ulicami Rydygiera, Przasnyską, Krasińskiego i Broniewskiego, aleją Armii Krajowej do Maczka i dalej swoimi trasami. W drodze powrotnej ominą zamknięty fragment aleją Armii Krajowej i ulicami Broniewskiego, Matysiakówny, Rydygiera.

Podobnie zaplanowany został objazd autobusów linii 122, które będą kursowały aleją Armii Krajowej i ulicą Broniewskiego.

Autobusy linii 221 nie dojadą do placu Niemena, ale zawrócą na rondzie u zbiegu Rydygiera z Przasnyską i skończą swoją trasę na przystanku Rydygiera 03. Stamtąd będą też ruszały w drogę powrotną do Dworca Gdańskiego.

Zmienią się również trasy autobusów nocnych linii N41 i N91. Jadąc w stronę Młocin i Cmentarza Północnego, ominą zamknięty fragment ulicami Przasnyską i Rydygiera, a wracając do Dworca Centralnego, pojadą Broniewskiego, Matysiakówny i Rydygiera.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h