Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:55

"Hajstersztyk" w Centrum Lokalnym Żoliborz

W piątek, 21 czerwca o godzinie 18:00 w Centrum Lokalnym Żoliborz, przy ul. Rydygiera 6b odbędzie się spektakl Teatru Improwizacji Piętro 2.5 pod tytułem "Hajstersztyk".
"Hajstersztyk" w Centrum Lokalnym Żoliborz
Zespół Teatru Improwizacji Piętro 2.5

Źródło: Piętro 2.5 FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • spektaklu "Hajstersztyk"
  • improwizowanej kradzieży na oczach widzów

W Centrum Lokalnym Żoliborz Teatr Improwizacji Piętro 2.5 zaprezentuje improwizowany spektakl komediowy "Hajstersztyk". Nazwą "heist" określa się film kryminalny opowiadający o grupie ludzi, którzy próbują coś ukraść; skupia się on na zbieraniu ekipy, planowaniu, samej kradzieży i na ucieczce. Słynne filmy typu heist to między innymi "Ocean's Eleven", "Incepcja", czy nasz rodzimy "Va banque".

Spektakl "Hajstersztyk" odwołuje się do tego schematu. Cel improwizowanego heistu wybierze publiczność, zaś jego bohaterowie oraz przebieg powstaną na scenie na oczach widzów. 

- Oglądaliście Ocean’s Eleven? Nie? Nie ma problemu. Spoko film, polecamy. Ale bez presji. A zastanawialiście się kiedyś co by było gdyby taki Danny Ocean chciał ukraść dzień z kalendarza, a nie pieniądze z kasyna? Otóż powstałby dzień przestępczy, który dzięki wieloletnim działaniom PR-owym Danny'ego znamy dziś jako niegroźny dzień przestępny. Na cześć tego największego heistu w historii, chcemy Wam zaprezentować inną spektakularną kradzież. Nie będzie Danny'ego Oceana (póki nie zrobimy heistu na prawa autorskie🤫), ale będą improwizowane heisty Piętra 2.5 - zapraszają wykonawcy. 

Spektakl będzie się składał z dwóch półgodzinnych historii grupy bohaterów postawionych przed zadaniem dokonania napadu, którego nie powstydziliby się najwięksi spece od heistu w historii kina. 

Wstęp wolny! 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h